david-morehouse-455David Morehouse – były uczestnik programu wojskowego PSI tj. Operacji Stargate. Ujawnia swoje uczestnictwo jak i działanie programu w swojej książce „Parapsychiczny wojownik – kulisy programu CIA Stargate” . Zanim jednak przedstawię jego rewelacje, oraz czy na pewno wszystko jest zgodne z prawdą trzeba poznać bliżej jego osobę.

Morehouse zaczął karierę wojskową w  Brigham Young University ze stypendium ROTC Armii [1]

1980 – będąc porucznikiem, służył krótko w Panamie. O jego postawie pochlebnie wypowiedz   generała brygady Kenneth’a Leuer’a u którego stacjonował:

Jeden z najwybitniejszym poruczników o jakich wiem. Dave Morehouse znacznie wyprzedza swoich współtowarzyszy w wykazywanej wydajności, dojrzałość i profesjonaliźmie  Jego zdolność do pracy (…)  i dowodzenie odzwierciedla jego pewność siebie, zdolności organizacyjne i unikalne wyczucie, co jest pożądane

1986 – będąc kapitanem dowodził kompanią Rangersów – elity wśród piechoty, co świadczy o jego potencjale wojskowym.

1987 – wstępuje do służb specjalnych, a dokładniej do ISA (Intelligence Support Activity)  – które można przetłumaczyć jako  Czynne Wsparcie Wywiadu.  Jednostka ta specjalizuje się w pozyskiwaniu danych wywiadowczych, poprzez np. bezpośrednią obserwację, jak i prowadzić rozpoznania elektroniczne, oraz w razie potrzeby, samodzielnie wykonywać pomniejsze, lecz wymagające wyjątkowej tajności akcje specjalne. [2] ISA, wg specjalisty spraw wojskowych Stevena Emersona, który w swojej książce z 1988 roku pt: „Secret Warriors” stwierdził, iż jednostka ta w chwili powstania była „najbardziej tajną jednostką operacyjną w armii„. To własnie ona była prekursorem tzw. czarnych operacji realizowanych na w poły wojska i CIA.

1988/90 –  Dzięki pracy w ISA oraz dostępu do tajnych informacji, trafia do tajnego programu eksperymentalnego, którego celem jest wykorzystanie zdolności parapsychicznych w celu pozyskiwania informacji wywiadowczych – czyli  Stargate, oznaczony symbolami DT-S zarządzany wtedy przez DIA.

Został przeszkolony w zakresie standardowych technik zdalnego widzenia i zaczął brać udział w okazjonalnych „operacjach” zleconych przez DIA i inne agencje. Siedziba mieściła się  w paru budynkach w Forcie Meade. Niestety DT-S, który był kontrowersyjny, został oddelegowany na boczny tor –  nie cieszył się szerokim uznaniem. Przez większość czasu panował senny nastrój.

Czym jest RV?

Według Davida Morehouse’a zdalne widzenie jest to:

“.. .podróż z wymiaru fizycznego do celu położonego w dowolnym punkcie czasu i przestrzeni. Jeśli cofasz się w czasie, jeśli podróżujesz przez eter, w rzeczywistości przedzierasz się przez nieświadomy umysł, przeto idziesz naprzód bądź się cofasz. Zawsze nazywałem to kontinuum czasoprzestrzennym (innym wymiarze – przypis aut.) , które jest najistotniejszą częścią eteru, jeśli nie nim samym”. W zdalnym widzeniu to nie ma miejsca opuszczenia ciała, tylko otwarcie połączeń. Ale ciało odczuwa gdzie aktualnie „jesteśmy w celu”.

Fachowo nazywa się to bilokacją. Zagięciem przestrzeni, zagięciem czasu i przestrzeni. To tak, jakby wydarzenie przybywało do ciebie, chociaż nie ruszyłeś się z miejsca. Jest ono wszechobecne, podczas gdy ty przemierzasz kontinuum czasoprzestrzenne. Co to oznacza? Ano to, że jesteś we wszystkich miejscach naraz. To zaś będzie możliwe jedynie wtedy, gdy wszystkie te miejsca znajdą się tam, gdzie ty. Tak więc zwijanie przestrzeni to najlepsza analogia.

Przeszłość- Kiedy cofasz się w przeszłość, to tak jakbyś wyciągał jakieś wydarzenie niczym slajd, a potem w nie wchodził. Jesteś tam w widmowej formie, ale tak naprawdę wcale cię tam nie ma. Odbierasz temperaturę, dźwięk, obrazy i zapachy, ponieważ ciało fizyczne przejawia fizjologiczne oznaki tego, czego doświadcza projekcja świadomości w rejonie celu.  Przeszłość pozostaje, ale jest zamknięta w tamtej części kontinuum. Na nic nie masz wpływu. Możesz tam tylko przebywać, obserwować i zbierać informacje.

Treningi np. wysłany do obozu śmierci Dachau w nazistowskich Niemczech w latach czterdziestych.

Sposób zdalnego widzenia

Na początek relaks i osiągnięcie odmiennego stanu świadomości, poprzez osiągnięcie stanu emisji fal theta [4]). Wygląda na to, że w stanie theta zaczyna się otwierać połączenie. Faza ta nosi nazwę “stanu wylęgu myśli”. Wówczas “próg” oddzielający świadomość od nieświadomości staje się cieńszy. Słowo “próg” oznacza płaszczyznę bądź też jakąś barierę istniejącą między tymi dwoma stanami, choć tak na dobrą sprawę nikt nie wie, czym jest nieświadomy umysł. Ten odmienny stan jest poszerzeniem stanu theta do stopnia, w którym próg staje się przezroczysty. Uruchomienie połączenia. Trudność nie polega na samym otwarciu. To staje się z czasem całkiem proste. Trudność tkwi w nauczeniu świadomego umysłu tłumaczenia bez analiz lub danych. Nieświadomy umysł grający rolę indywidualnej osoby, która jest twoją osobowością, pobiera dane ze zbiorowej nieświadomości i zaczyna je gromadzić, ponieważ pragnie ustanowić więź ze świadomym umysłem poprzez różnego rodzaju dane związane z kontinuum czasoprzestrzennym.

Stan zdalnego widzenia utrzymuje się zazwyczaj od jednej do półtorej godziny. Najdłuższe sesje trwały natomiast od dwóch do trzech godzin.

Ludzie, u których rozpoznano schizofrenię, mają po prostu pootwierane połączenia z nad świadomością natomiast chemiczne substancje  (psychodeliki) które wywołują odmienne stany świadomości to nic innego jak chemiczne otwieranie połączenia.

Co się dowiedział zespół z Programu Stargate?

Nie jesteśmy sami. Istnieją inne światy, cywilizacje i planety. To wszystko tam jest – w innych wymiarach. To nie istnieje w naszych fizycznych wymiarach, w naszym fizycznym wszechświecie. Istnieją bramy wiodące do innych wszechświatów, które łączą się ze sobą. To jest bezgraniczne, nieskończone. To jest oszałamiające! Doświadczyłem kontaktu z czymś, co nazwałem “moim aniołem”. Kontaktowałem się też z istotami z innych światów, które były świadome istnienia Chrystusa. Nigdy nie widziałem Jezusa Chrystusa ani Buddy. Te istoty były bardzo dobre. Promieniowały miłością i mądrością. W ich obecności odczuwałem wyłącznie dobro i ciepło. Dostrzegały moją obecność, ale nigdy w żaden sposób nie oddziaływały na mnie – nie prowadziły ani nie udzielały wskazówek. Kontrolujący eksperyment mówił: “Zbliż się do nich, spróbuj nawiązać rozmowę, zapytaj o coś, zapytaj, kim są”. One jednak tylko grzecznie się uśmiechały i odchodziły. Traktowały nas jak niegroźnych intruzów.

Zespół zdalnych obserwatorów doszedł do wniosku, że w istocie  była rodzajem przekaźnika czy też konwektora, coś, co skupiało energię w taki sposób, że powstawała brama bądź przejście do czterowymiarowego świata, gdzie mieszkał Stwórca. Najwyższy kapłan wkraczał tamtędy do owego czterowymiarowego świata.

 Opis zdalnego widzenia bardzo przypomina dostęp do tak zwanej “Kroniki Akashy” tj: Ten kosmiczny bank danych obejmujący całość wydarzeń we wszechświecie jest utrwalony w ‚subtelnym eterze’, niewidzialnym, przenikającym wszystko ośrodku, przez który przechodzi ‚kasha’, czy też widzialne światło, przemierzające kosmos jako przejaw drgań”.“Akasha to substancja pierwotna, najdelikatniejsza; niezmiernie czuła eteryczna materia, która wypełnia cały wszechświat; energia drgająca z pewną częstotliwością pozwalającą wchłonąć, czy też zapisać wszelkie przejawy życia. Rejestry te potrafią odczytać tylko ci, którzy mają odpowiednio rozwinięte dusze”.

W latach siedemdziesiątych neurofizjolog Karl Pribram z Uniwersytetu Stanforda oraz David Bohm z Uniwersytetu Londyńskiego, dawny protegowany Einsteina i znany na całym świecie fizyk kwantowy, zaproponowali radykalnie nową teorię świadomości. Krotko mówiąc, doszli oni do wniosku, że sam wszechświat może być skonstruowany na zasadzie hologramu wytworzonego przynajmniej częściowo przez ludzki umysł.

Innymi słowy, holograficzny obraz każdej chwili kontinuum czasoprzestrzennego zostaje uchwycony i zachowany na zawsze w czterowymiarowej kosmicznej kamerze wideo. To tak jak z pamięcią ludzka .

1989 -Razem z Damesem otworzył  firmę PsiTech oferując usługi RV prywatnym klientom. I tak w firmie zajmowali się zleceniami np. typu:  kto robi kręgi zbożowe na angielskich polach. Analiza Damesa z danych od zdalnych obserwatorów doprowadziła go do wniosku, że kręgi były wykonane przez małe, szybko poruszające się pojazdy pozaziemskie.

Morehouse zaczął poświęcać biznesowi więcej uwagi, niż projektowi i z czasem więcej go w pracy nie było, niż był. Dodatkowo jego natura  uwodzenia  kobiet w tym m.in żonę swojego ówczesnego najlepszego przyjaciela i kolegi z pracy Ed’a Dames’a nie poprawiała jego statutu w zespole. Dlatego też kiedy odszedł w połowie 1990 roku nikt po nim nie tęsknił. 

     Następnie wstępuje do specjalnej jednostki do zadań specjalnych tzw. Zespół 6 (Team Six)  z siedzibą w Baltimore. Grupa ta ponoć pierwotnie miała za zadanie dezinformować sowietów w głównych kwestiach strategicznych w ówczesnym czasie jak np.  pocisków balistycznych i technologii Gwiezdnych Wojen (Star Wars). Z informacji wiemy jednak – na podstawie śledztwa m.in  Jim’a Schnabel’a iż zajmował się operacjami przeciwko kartelom narkotykowym w Ameryce Południowej (m.in w Panamie).  I tutaj nie był za bardzo lubiany, ponieważ chciał wykorzystywać m.in RV do lokalizowania karteli, co wg przełożonych było nienormalnym podejściem do wypełnianych obowiązków oficera.

Po tym epizodzie wrócił do przyziemnej pracy w wojsku. W 1993 ukończył studia i został przydzielony  do 82d Airborne Division w Fort Bragg. Tak dorobił się stopnia podpułkownika.

Jim Marss

Jim Marrs

1992 /​​1993, Ed Dames -postanowił napisać książkę o zdalnym widzeniu. Agentem i dystrybutorem książki została Sandra Martin. David został zaproszony do współpracy przy książce. Informacje  zostały sprzedane za 100 000 $ Jim’owi Marrs’owi,  To własnie to ten Jim Marrs – amerykański dziennikarz New York Timesa,  który jest przede wszystkim znany z ujawniania teorii spiskowych na Świecie  Autorowi  bestsellerowej książki Crossfire , który pomógł doprowadzić do filmu Olivera Stone’a o JFK. [3]

Był to bowiem okres kiedy to Marss począwszy od 1992 r., spędził trzy lata nad zbadaniem i opublikowaniem książki na temat Projektu Stargate z udziałem zdolności parapsychicznych opartych na Zdalnym widzeniu (RV). Stąd jego zainteresowanie materiałami Damesa i Morehouse’a . Jak się jednak okazało, książka która miała być wydana w 1995 roku nie doszło do skutku [ udało mi się jednak znaleźć jego książkę: „PSI Spies: The True Story of America’s Psychic Warfare Program”]

patrz tutaj – (w wersji angielskiej)

Wracając do Davida. Dostaje pieniądze z praw autorskich. W międzyczasie jego miłosne podboje sa coraz liczniejsze. wskazują na jego zaburzenia

04.1994 – Wojsko wnioskuje o postawienie Davida przed sądem wojennym  na podstawie  zarzutów:  cudzołóstwa, sodomii,  komunikowanie zagrożenia, oraz kradzież. Dalsze  rewelacje odnośnie  ujawnienia tajemnic wojskowych zaangażowały łącznie:  Karny Wydziały Śledczy (Criminal Investigation Division), kontrwywiad wojskowy (Army counterintelligence) i   the Defense Investigative Service (nie wiem jak to przetłumaczyć…). Sprawa odbyła się w  Forcie Bragg.  Ten, ratując się przed niechybnym więzieniem poddaje się leczeniu psychiatrycznemu w Walter Reed Armie Hospital w Waszyngtonie rzekomo dlatego, iz rozmawia z .. aniołami:). [1]

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż w owym czasie program zdalnego widzenia nie był jedynym z klejnotem koronnym w Pentagonie,  a raczej programami eksperymentalnymi, które de fakto nie cieszyły się szczególnym zainteresowaniem. Informacje natomiast o ściśle tajnych wydziałach jak  ale informacje o ISA i Team Six, które miały by być rozpowiadane opinii publicznej na prawo i lewo mogło był stosunkowo wrażliwe.

01.1995–  Morehouse dogaduje się z wojskiem. Kosztem utraty emerytury i innych roszczeń należącej ze służby wojskowej, ci wycofują oskarżenia, a David  rezygnuje z dalszej służby. Zaczyna pracować nad własną książką, o roboczej nazwie „Comes the Watcher

1996 – wydaje  książkę pt.  „Parapsychiczny wojownik – kulisy programu CIA Stargate”- gdzie opisuje swoje doświadczenia i kulisy tajnych rządowych projektów badawczych z zakresu Psi i RV. Ed Dames został wymazany z historii. Sprzedaje  swoje prawa do Hollywood za 300 tys $.

Przeprowadzony z Morehouse’m wywiad pokazany w telewizji w 2001 roku.

Jaka jest prawda?

Psychic_warrior_hard_cover_front_book_tn500 Po pierwsze zdolności. W książce dowiadujemy się iż  w 1987  roku podczas akcji w Jordanii David dostaje trafiony w głowę.  incydent ten został przekształcony w punkt zwrotny w życiu w Morehouse. Trauma z pociskiem powoduje,  że doświadczać zaczyna  doświadczeń psychicznych i transcendentalnych. Ostatecznie dzięki tym niechcianym, acz przydatnym zdolnościom trafia do DT-S – czyli projektu Stargate. jest to jednak nie prawda, gdyż np:

Wg zeznań płk Dennisa Kowal’a – psychologa wojskowego,  który zeznawał przed sądem wojennym w Fort Bragg[ 3] kiedy Morehouse  został przyjęty do zespołu, nie posiadał żadnych zdolności psychicznych. Spełniał natomiast 3 najważniejsze czynniki: dużą inteligencję, dobrą zdolność do wyobrażeń, oraz bardzo twórczy umysł. Te trzy elementy stanowiły 75 procent wariancji w wyborze osób, które są w stanie z powodzeniem  wykonywać obowiązki obserwatora (czyli miał predyspozycje aby tego się nauczyć, ale ich nie miał!).

Morehouse sugeruje , że wpływ owego programu spowodował, że wylądował w psychiatryku, jak i  inni którzy lądowali w szpitalu z problemami psychiatrycznymi.

Otóż był tylko jeden przypadek w 1980 roku oficera który poniósł krótki epizod psychotyczny, starając się mieć „out of body experience” – ale nie był częścią programu do którego należał David.  Z grupy tylko on był  jedynym członkiem zdalnego oglądania, jaki kiedykolwiek został hospitalizowany z powodów psychicznych.

Całość materiału była za bardzo kolorowa i upiększona – jakby specjalnie dla potrzeb Hoolywood. Również dokonia samego autora były duzym nadużycie, aby nie powiedzieć przekłamianiem, co stwierdził jego przyjaciel Ed Dames.

Materiał zebrany szczególnie na podstawie informacji Jim’a Schnabel’a . Dziennikarza, pomysłodawcę i narratora brytyjskiego serialu „The Real X-Files” na Channel Four , wyemitowanego również w USA na kanale Discovery.W 1994 roku Jim dostaje zlecenie od  magazynu „Esquire”, aby zebrać materiał na temat rewelacji prezentowanych przez Dave’a Morehouse, który brał udział w projekcie rządowym wykorzystującym zdolności parapsychiczne w celach szpiegowskich. Następstwem czego wylądował w psychiatrkowie w Wojskowym Szpitalu w  Walter Reed,  Schnabel  odkrywa  zupełnie inną historię niż się  wszyscy spodziewają. Zdyskredytowany przez zleceniodawcę,  ujawnia swoje zdobyte informacje i wnioski w swojej książceRemote Viewers: the Secret History of America’s Psychic Spies”.

Żróło: http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ciencia_psychotronicweapons12.htm

Tłumaczenie: Ripsonar


[1] – ROTS Army – jest to finansowanie młodych ludzi z ambicjami na oficerów podlegające pod amerykańskie rezerwy wojskowe.

[2] – Wikipedia

[3] – Tamże

[3] – 700-strona rekordu USA v. Morehouse, dostępnych na żądanie FOIA z XVIII Airborne Corps w Ft.Bragg, NC

[4] Człowiek przejawia trzy tryby świadomości, postrzegania

Stan beta – w której umysł jest świadomy, rzeczywistość trójwymiarowa (fizyczna), czyli normalny stan kiedy np. rozmawiamy.

Stan alfa – jest to stan zasypiania (uspienia świadomości.

Stan theta – stan wylęgu myśli, czyli kiedy świadomość zawiera się z nieświadomością

     Edgar Cayce zwany “ Śpiącym Prorokiem ” docierał do tych rejestrów w “ śnie ” zdobywając zdumiewająco precyzyjne informacje na temat przeszłości – na przykład historyczne szczegóły na temat ludzi i zdarzeń z czasów Jezusa.