andrijapuharichAndrija Puharich – czołowy pionier w badaniu ludzkiej świadomości. Lekarz wojskowy w latach 50 – tych.  jak i naukowiec. Np. w 1983 roku odkrył silnik na wodę, z którego musiał zrezygnować na prośbę Rockefellera.

1948 – Puharich zakłada Fundację Okrągłego Stołu (Round Table Foundation)  w Camden dzięki wsparciu Balocic Joyce’a. Jego celem stają się badania i eksperymenty:

– zwiększenia ESP za pomocą systemów elektronicznych np.  z pomocą Eileen Garrett – irlandzkiej medium

– zgłębienia wiedzy o telepatii i zdolnościach psychicznych człowieka.

od 1954 roku z pomocą Harry’ego Stone’a– holenderskiego rzeźbiarza, który okazał się fenomenalnym medium i jasnowidzem oraz Hurkosem Peterem.

Stone doświadczał channelingów przez którego przemawiał osobowość Egipcjanina żyjącego z przed 5000 lat zwanego Ra-Ho-Tep z 4 dynastii królewskiej (2700 p.n.e.). Używał do przekazów pisma automatycznego, gdzie zapisywał owe przekazy- hieroglifami! Kontakty trwały do 1956 roku. To właśnie dzięki tym przekazom uzyskał opis rośliny, która może oddzielić świadomość od ciała fizycznego i takie oddzielenie może działać niezależnie od ograniczeń ciała fizycznego – chodzi tu najprawdopodobniej o toksyczny grzyb Aqaric lub Amanita muscaria. Tą ostatnią udało się puharich ksiązka musroomznaleźć. Dzięki wyodrębnieniu zdaje się waznych trzech związków chemicznych zawartych w tym grzybie tj. muskaryna, atropina i bufotenicz Puharich zaczął badania. Początkowo niestety badania nie wykazały psychicznych oddziaływań. Dzięki kolejnym instrukcjom Ra-Ho-Tep’a zostało określone jak powinno się je spożyć, aby nie umrzeć. Konkretnie nakładanie na język i wcieranie na czubku głowy Stona . spowodowały oszałamiające wyniki. Po pierwsze faktycznie instrukcja okazała się trafna co do skonsumowania związków bez narażenia się na niechybną śmierć, a po drugie test MAT (Matching Abocus test) potwierdził jego jasnowidzenie. Tak swoją drogą atopia miała za cel „wyjście” z transu”.  Puharich kontynuował badania na psychodelikach razem z Aldousem Huxley’em czego wynikiem była książka „The Sacred Mushroom” opublikowana w 1959 roku. Było to na długo przed badaniami Leary’ego w tym temacie.

Hurkos Peter – posiadł zdolności jasnowidzenia, kiedy uderzył się w głowę spadając z drabiny w 1944 roku.

Co ciekawe opowiadał o UFO – pojeździe w kształcie spodka,  z którego przychodzili do niego małe postaci ubrane w obcisłe kombinezony (jak do motoru) które choć wyglądali staro byli jakby w młodym ciele. Komunikowali się z nim telepatycznie. [więcej na jego temat: http://paranormalnosc.blogspot.com/2008/10/niezwyky-jasnowidz-peter-hurkos.html]

Co odkrył w swoich badaniach?

Częstotliwości ELF

Stwierdził, że fale mózgowe jasnowidzów działały na częstotliwości 8 Hz, gdy intensywnie korzystali oni ze swoich mocy psychicznych. Np. uzdrowiciel tworzył fale 8 Hz, wysyłając je na pacjenta, lecząc jego problemy np. z sercem, a wtedy mózg tej osoby też zaczynał emitować owe fale. Tak więc jedna osoba emitująca pewna częstotliwość może dokonać tego,  że inna też zaczyna rezonansowość tę samą częstotliwość. Nasze mózgi są bardzo podatne na wpływy technologii, która wysyła fale ELF, gdyż natychmiast zaczynają odpowiadać tym samym, zewnętrznym sygnałom czegoś w rodzaju efektu kamertonowego. Puharich szkolił więc ludzi z naturalnymi predyspozycjami, aby robili to świadomie, używali fal częstotliwości 8 Hz.  Przy okazji tych badań doszedł do wniosku, że określone częstotliwości ELF wpływają na człowieka powodując określone stany psychiczno-fizyczne: [1]

6,6 Hz – nastrój depresyjny

7,83 Hz – częstotliwość Ziemi, powodowała, że człowiek czuje się dobrze

10.80 Hz – powoduje zachowanie buntownicze

W latach 1950-tych i 60-tych do ciekawych wniosków dotarł dr Andrij Puharich, który badał m.in. osoby potrafiące leczyć dotykiem. Stwierdził, że w momencie gdy dokonywali leczenia, ich fale mózgowe miały częstotliwość 8 Hz. Dzięki temu spostrzeżeniu potrafił leczyć np. chorych na serce, ucząc ich za pomocą biofeedbacku wytworzenia tej częstotliwości. Okazuje się, że jedna osoba emitująca tę częstotliwość, może sztucznie wpłynąć na drugą by miała taką samą. Nasze mózgi są więc niesamowicie podatne na zewnętrzne częstotliwości. Puharich stwierdził, że 7,83 Hz (naturalna częstotliwość Ziemi) powoduje, że ludzie czują się bardzo dobrze, 10,8 Hz powoduje gwałtowne zachowania (sztuczne wywoływanie rozruchów społecznych?!), a 6,6 Hz – depresję. Pucharich stwierdził, że fale ELF (dużej długości) potrafią rozbić wiązania wodorowe w RNA i DNA, przez co można zwiększyć u człowieka częstotliwość wibracji. Próbował też fal o większej długości niż „psychiczne” 8 Hz by potwierdzić tzw. „fenomen psi”.
W książce „The Keys of Enoch” postulował np., że ultrafiolet powoduje rozbicie wiązań wodorowych. Swoje odkrycia przedstawił dowódcom wojskowym, ale oni nie wykazali zainteresowania. Zwrócił się więc do polityków krajów zachodnich. W efekcie jego dom w Nowym Jorku został spalony, a on sam musiał uciec do Meksyku. Puharich podczas swojego pobytu w Meksyku nawiązał w końcu współpracę z CIA i obserwował fale ELF i ich harmoniczne emitowane przez rosyjskiego Dzięcioła.
Wiedza Puharicha nie wzięła się znikąd – jeszcze w latach 40-tych potrafił on usypiać psy za pomocą fal elektromagnetycznych. Później robił eksperymenty z małpami, odkrył m.in. nerw na języku, którego pobudzenie powodowało efekty słuchowe. Na podstawie tego odkrycia stworzył nawet plomby, które mogły być wykorzystywane do zdalnego wysyłania dźwięków wprost do głowy delikwenta.(monitorpolski. pl)

1952 – na konferencji w Pentagonie przedstawił dokument pt. „O możliwej przydatności postrzegania pozazmysłowego w wojnie psychologicznej” (On the Possible Usefulness of Extrasensory Perception in Psychological Warfare).

1953/1955 – będąc kapitanem w wojskowym korpusie medycznym (Army Chemical Center) mieszczącym się w Edgewood w stanie Maryland, który jest  siedzibą badań z zakresu chemicznym, radiologicznym i wojny bakteriologicznej prowadził prace badawcze na problemach neurofizjologicznych u pacjentów, stymulacji oddziaływania leków na ukryte postrzeganie pozazmysłowe (ESP)! (Wojskowe Centrum broni Chemicznej i Biologicznej w Fort Detrick – jako ekspert od hipnozy i mikroelektroniki).

Arigo and Puharic, Brazil, 19631963 – bada fenomen operacji bezkrwawych Brazylijczyka Jose Arigo  (José Pedro de Freitas). Jak się okazuje owy pan bez żądnego przygotowania medycznego, nie mówiąc już o zasadach higieny i sterylizacji na podstawie tylko podania delikwenta imienia i nazwiska oraz miejsca zamieszkania (bez opisu dolegliwości). Aby historia ta była jeszcze bardziej niewiarygodna, w trakcie leczenia jego ciało, a raczej rzeczy które miał wykonywać prowadził byt –  dr Fritz – niemiecki chirurg, który miał zginąć w I Wojnie Światowej. Patrz np:

People are awesome. PSI vol.1

Channelingi – Rada Dziewięciu!

Puharich poznaje na przyjęciu Eileen Garret profesor filozofii i psychologii na Uniwersytecie Poon’a medium był indyjski mistyk dr DG Vinod który urzeka go swoim talentem mówiąc jego najważniejsze chwile z życia. ten nie wiele myśląc zaprasza go do swoich badań, jakie prowadził z zakresu telepatii w Maine.

31.12.1952 – zainicjował channeling, na którym znaleźli się – kontaktowiec – dr Vinod, Arthur M. Young ( wpływowy filozof i wynalazca oraz m.in. mentor Temple’ta – tego od Dogonów) którego wynikiem był kontakt z tzw. Radą Dziewięciu, tajemniczą grupą istot podających się za 9 bogów stworzycieli Egiptu  pochodzą z gwiazdy Syriusza. jak się dowiedział rasa ta bezpośrednio zaangażowana była w ewolucję ludzkości. Sesje trwały do 01.1953 roku. Z powodu śmierci Vinoda channelingi utknęły w martwym punkcie.

1974 – dopiero Phyllis V.Schlemmer, wybitny psycholog z Florydy prosząc o pomoc swoją pacjentkę na prośbę Puharicha nazwiązno powtórenie kontakt z Radą. Grupa badająca ową Radę przez blisko 20 lat to:  Puharich, Schlemmer, sir John Whitmore prowadzono w USA, Europie i na Bliskim Wschodzie. Inni goście to m.in. Gene Roddenberry – to postać która stworzyła serię Star Trek’a! Wyniki opublikowano w książce: Jedyna planeta Ziemia” (The Only Planet of Choice).

———————————————————————————————-

[1]- Artykuł „Problematyka fal kontroli umysłowej”

Reklamy