edward2013 – 29-letni Snowden , były pracownik firmy Booz Allen Hamilton będącej partnerem zewnętrznym NSA (analityk amerykańskiego wywiadu elektronicznego), został postawiony w stan oskarżenia na mocy amerykańskiej ustawy o szpiegostwie, a jego paszport unieważniono. Dlaczego? Ponieważ opowiedział o totalnej inwigilacji światowego internetu oraz rozmów telefonicznych przez NSA. Od czasu „przecieku” Amerykanie ścigają Snowdena za szpiegostwo i kradzież poufnych dokumentów, które skopiował w oddziale agencji na Hawajach (grozi za to w sumie 30 lat więzienia). (wyborcza.pl)

Wróg numer jeden Ameryki ujawnił druzgocącą prawdę!

W maju 2013 przeprowadził z nim znamienny wywiad w Hong Kongu dziennikarz Glenn Greenwald. Jego rewelacje spowodowały zmiany prawa w USA, które wejdą w życie od listopada 2015 r. Czyli nie będzie już ponoć NSA gromadziła w swoich bazach danych informacji o posiniaczeniach telefonicznych wszystkich Amerykanów (każdorazowo zapisane są nr. rozmówców, miejsce, w których się znajdowali, i czas połączenia). teraz będą one kolekcjonowane przez sieci komórkowe, które dopiero po nakazie sądowym przekażą NSA informacje o połączeniach konkretnej osoby. Ale poza Ameryką NA ma już absolutną rękę- może podsłuchwać i podglądać, kogo i jak zechce. Konstytucja chroni tylko obywateli USA. (dlatego przez wiele lat podsłuchiwano Angele Merkel. (GW 19 listopad 2015, str. 16)

Program PRISM. Edward Snowden 1/2 (inwigilacja globalna)

 

Program PRISM. Edward Snowden 2/2 (inwigilacja globalna)

System XKeyscore – umożliwia kontrolowanie adresów e-mail, ściągniętych plików, numerów telefonów i materiałów wymienianych na czatach. Wg przekazanych informacji gazecie „Guardian” System ma najrozleglejszy zasięg spośród wszystkich znajdujących się w dyspozycji NSA środków rozpoznania, zapewniając dostęp do „niemal wszystkiego, co typowy użytkownik robi w internecie„.

Monitorowanie w wymiarze globalnym

Eksperci wywiadowczy mogą korzystać z XKeyscore po wypełnieniu elektronicznego formularza wraz z podaniem tylko „ogólnego uzasadnienia” konkretnych poszukiwań, które nie jest weryfikowane przez sąd ani personel kierowniczy NSA – zaznaczył „Guardian”. Na swej stronie internetowej zamieścił pochodzący z 2008 roku tajny materiał poglądowy NSA, z którego wynika, że XKeyscore zapewnia dostęp do baz danych, gromadzących i indeksujących informacje na temat tego, co dzieje się w sieci w wymiarze globalnym. Można w ten sposób zapoznawać się m.in. z adresami e-mailowymi, ściągniętymi plikami, numerami telefonów i materiałami wymienianymi w ramach czatów – informuje serwis Guardian.co.uk.

Reagując na najnowsze publikacje „Guardiana”, NSA wydała oświadczenie, według którego twierdzenia, iż gromadzi ona dane „w sposób arbitralny i pozbawiony kontroli”, są nieprawdziwe. Oświadczenie określa XKeyscore jako część „legalnego systemu, służącego NSA do gromadzenia materiałów, uzyskanych w ramach zagranicznego wywiadu elektronicznego„. (źródło)

Projekt geoinżynieryjny o kryptonimie „Muad’Dib”. (chemtrails)

Jedną z tajemnic, na odsłonięcie której zdobył się poszukiwany przez Amerykanów były współpracownik amerykańskiego wywiadu oraz Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, jest ta dotycząca chemtrails. Snowden zdradził, że słynna teoria nie jest mitem. Program ten realizowany jest w wielkiej tajemnicy przed opinią publiczną. Zgodnie z założeniami ma on wpłynąć na zmianę sytuacji klimatycznej na świecie – teoretycznie ma przynieść pozytywne skutki w walce z globalnym ociepleniem, czyli zjawiskiem, którego występowanie jest negowane przez wiele środowisk naukowych. „Ujawniam istnienie tego projektu, ponieważ nie ma nad nim żadnej kontroli w środowisku naukowym. Nie ma też na jego temat publicznej dyskusji, a jedynie niewielkie obawy o jego skutki uboczne, które są dobrze znane jedynie kilku uprzywilejowanym osobom, zainteresowanym utrzymywaniem realizowanego od kilku dekad projektu w ścisłej tajemnicy ” – powiedział Edward Snowden. Zdaniem „wroga Ameryki”, realizacja projektu, który związany jest z dystrybucją smug chemicznych, motywowana jest względami bezpieczeństwa narodowego. Rzekome globalne ocieplenie ma stanowić bowiem wielkie niebezpieczeństwo dla tamtejszego rolnictwa. Aby przeciwdziałać dalszym destrukcyjnym zmianom, pod koniec lat 60. XX wieku do życia miał zostać powołany projekt geo-inżynieryjny o kryptonimie „Muad’Dib”. Projekt realizowany jest „za wszelką cenę”. Osoby stojące za jego urzeczywistnianiem wiedzą bowiem dobrze o jego skutkach ubocznych. Rozpylanie chemikaliów ma bowiem prowadzić do pustynnienia wielu obszarów, szczególnie jego przyspieszenia w rejonie Afryki subsaharyjskiej; wiąże się także z dystrybucją związków, które mają charakter kancerogenny. Może prowadzić też do klęsk suszy w Amazonii oraz potężnych huraganów wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Osoby wtajemniczone w program uważają, że powstrzymanie działań związanych z rozpylaniem substancji doprowadziłyby do intensyfikacji fali katastrof żywiołowych w Ameryce Północnej, co miałyby destrukcyjny wpływ na uprawy, a co za tym idzie – zainicjowałoby wielką klęskę głodu. Zdaniem Snowdena, w projekt zaangażowane są firmy zajmujące się produkcją paliwa lotniczego. Szkodliwe substancje rozpylane są m.in. za pośrednictwem samolotów pasażerskich, które tankowane są specjalnym paliwem zawierającym dodatki, jakie oficjalnie zostały wprowadzone, by zwiększyć efektywność pracy maszyn. Już w ubiegłym roku wiele do myślenia, w związku z popularną teorią, dały słowa doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych – Johna Holdrena. Konsultant ds. nauki i technologii, w czasie oficjalnego wystąpienia, potwierdził poniekąd słynną teorię spiskową. Dlaczego „poniekąd”? Człowiek Obamy nie przyznał się – co zrozumiałe – do zatruwania ludzi z powietrza. Ujawnił jednak, że w ramach tzw. geo-inżynierii prowadzone są opryski. Wytłumaczył, że celem podobnych zabiegów jest… walka z globalnym ociepleniem.

Wywiad USA finansował brytyjskie służby. Zapłacili 100 mln funtów

Rząd USA w ciągu trzech lat zapłacił co najmniej 100 mln funtów brytyjskiej agencji wywiadowczej GCHQ – wynika z dokumentów ujawnionych przez Edwarda Snowdena. W zamian Amerykanie oczekiwali „wytężonej pracy”. Sprawę ujawnił brytyjski „The Guardian”.

GCHQ to brytyjska agencja rządowa zajmująca się zbieraniem i analizą informacji uzyskiwanych m.in. z telefonów komórkowych i aplikacji internetowych. Gromadzi też dane pochodzące z wyszukiwarek internetowych i serwisów społecznościowych oraz e-maile. Jest więc odpowiednikiem amerykańskiej NSA. (źródło)

Azyl

A co na to Polska?? Rząd już przecież postanowił… NIE. Moim zdaniem wstyd za takie podejście…. ehh

01.08.2013 – Snowden dostaje azyl na 1 rok w Federacji Rosyjskiej.

Reklamy