„Działania agencji FEMA, powiązanego z nią Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego ( DHS – Department of Homeland Security) oraz Gwardii Narodowej; jak wykazała niedawna kontrola działań tych instytucji ze strony specjalnej komisji Senatu USA, w ostatnim czasie podjęły niepokojące  następujące działania/zakupy.

FEMA Preparing For Disaster By October (napisy PL)

– 14,200,000 ton wojskowych racji żywnościowych z wbudowanym podgrzewaczem pokarmu z dostawą przed 01-10-2013 do Regionu III obejmującego stany- Pensylwania, Virginia, West Virginia, Delaware, Dystrykt Columbia, Maryland;

– 2,000,000 pojemników/saszetek z wodą z dostawą przed 01-10-2013 do Regionu III obejmującego stany- Pensylwania, Virginia, West Virginia, Delaware, Dystrykt Columbia, Maryland;

– 13,600,000 ton wojskowych racji żywnościowych z wbudowanym podgrzewaczem pokarmu do Austin Texas z dostawą przed 01-10-2013,

2700 szt. MRAP– Mine Resistant Armor Protected Vehicles  czyli pojazdów opancerzonych odpornych na miny przeciwpancerne. z dostawą przed 01-10-2013; Po jakie licho MRAP

7000 szt broni AR-15 – jest to broń szturmowa, ale wg DHS ma być bronią do obrony osobistej….   – Wszyscy agenci DHS muszą przejść trening w używaniu broni krótkiej, gładko lufowej i broni szturmowej i zaliczyć test przed 28-09-2013; – Po raz pierwszy w historii przeprowadzony będzie test wszystkich urządzeń lokacyjnych GPS posiadanych przez DHS w zastosowaniu taktycznym w dniu 29-09-2013;

– Zgodnie z federalnym nakazem FEMA i DHS muszą przygotować się przed 01-10-2013 do pomocy mieszańcom metropolii amerykańskich na wypadek niebezpiecznych zmian pogodowych; – Ponad 300 okręgów szkolnych w USA zaopatrzyło się w „trzydniowe pakunki bezpieczeństwa” dla uczniów z dostawą przed 01-10-2013;

– Wszystkie oddziały Gwardii Narodowej muszą zakończyć dwutygodniowy trening kontroli społecznych protestów i naturalnych katastrof przed 30-09-2013; – Codzienne nadawanie sygnałów bezpieczeństwa w radio i TV rozpocznie się z dniem 25-09-2013 i trwać będzie do 02-10-2013;

– Oddziały ochrony pogranicza muszą odbyć wspólny 10 dniowy trening do 26-09-2013;

– W marcu DHS złożyły zamówienie na 1,600,000,000 sztuk amunicji. Według szacunków ekspertów taka ilość amunicji wystarczy na 20 lat intensywnych działań wojennych.” Dochodzą nas kolejne głosy, iż pociski te ( a przynajmniej część tej partii) to pociski Typu Hollow Point.

Czym jest amunicja typu Hollow Point ? W Polsce jest znana jako amunicja grzybkująca lub Dum-Dum, nazwana tak z powodu kształtu jaki przybiera przy uderzeniu w cel i obrażeń jakie wywołuje. DHS twierdzi, że kupowanie amunicji hurtem zaoszczędzi pieniądze, eksperci jednak wskazują iż amunicja hollow point kosztuje niemal dwa razy drożej niż pociski pełno-płaszczowe. Eksplodują również przy uderzeniu dla uzyskania jak największych zniszczeń. Zaczęło to zastanawiać wielu Amerykanów do jakich celów mają zostać użyte przez DHS(na terenie stanów). (user @levibc z davidicke.pl) źródło

Więc mówi o tym Igor Witkowski: http://www.youtube.com/watch?v=8MlBek5lQIs

Kwestia 1. Amerykanie i Rosja podpisali umowę, w myśl której dojdzie do wymiany personelu Rosyjskiego i Amerykańskiego służb które miały by działać w imię „bezpieczeństwa”.

Kwestia 2.   Możliwość stanu wyjątkowego

w III strefie FEMA.   Strefa ta obejmuje stany: Pensylwania, Virginia, West Virginia, Delaware, Dystrykt Columbia, Maryland.   Powód

a) katastrofą naturalną

Odchodząca ze stanowiska sekretarz Homeland Security, Janet Napolitano, ostrzega przed „bezprecedensową klęską żywiołową„. Tylko, co to znaczy?Gdy Napolitano wygłosiła swoje pożegnalne uwagi w National Press Club w Waszyngtonie, wysłała swemu następcy ostrzeżenie przed: „nadchodzącym masowym i poważnym w skutkach cyber-ataku na Amerykę i przed klęską żywiołową – jakiej naród nigdy dotąd nie widział – jaka prawdopodobnie również nadchodzi„. Napolito wspomniała o nadchodzącej katastrofie. W internecie jak to zwykle przy brak szczegółowych informacji chodzi, zaczyna się gdybanie. Najciekawsze i ewentualnie potencjalnie istotne to:

– olbrzymi rozbłysk słoneczny który emitując fale EM, które dochodzą do  zniszczy, a raczej usmaży całą sieć elektryczną. Musimy sobie zdać niestety sprawę,  że nasza gospodarka jest całkowicie uzależniony od elektryczności.

– zbliżająca się do Ziemi kometa Ison

„W związku z przymusowym urlopowaniem pracowników NASA wyłączyli nawet marsjańskiego łazika Curiosity … ..i to akurat w momencie jak obok Marsa przelatywała kometa ISON, a łazik miał robić foty i zapodawać info, no dosyć to nieprawdopodobne”.

– Superwulkan Yellowstone. Osobiście uważam, że jest to najmniej prawdopodobne wydarzenie.  Wielkość kaldery i potencjalna erupcja, a dokładniej następstwa pyłu zarówno poprzez wdychanie jak i zaciemnienie nieboskłonu spowodowałoby taką katastrofę, gdzie USA raczej walczyłoby o jakiekolwiek przetrwanie. Taka katastrofa ma wpływ globalny, a więc przygotowanie się na taką ewentualność kupując broń jest dla mnie absurdalna.

b) sprowokowany atak: z użyciem broni atomowej.

09.2013- Senator Lindsay Graham ostrzegł mieszkańców południowej Karoliny o zagrożeniu „Nuklearnym atakiem terrorystycznym” tego samego dnia nasze czołowe wysoko postawione źródło wywiadu ujawniło, że głowice nuklearne zostały przetransportowane do południowej Karoliny z głównej bazie w Teksasie, nieoficjalnie i poza jakimkolwiek protokołem. Transfer black ops.

Co ciekawe w ciągu tygodnia zwolniono dwóch dowódców sił nuklearnych. Zwolniono jednego za to, ze grał fałszywymi żetonami, a drugiego za złe zachowanie. Nie dziwne powody w czasie, kiedy USA jest w takiej sytuacji? (np info >> TU<<)

 

Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk wezmą udział w symulacji „położenia” sieci energetycznej.  Wszystko będzie miało miejsce 13-14 Listopada-  podaje New York Time. (tłumaczenie użytkownik @levibc z davidicke.pl).

To dlatego tysiące robotników, Szefów spółek, Gwardii Narodowej, F.B.I ekspertów antyterrorystycznych z agencji rządowych w USA, Kanadzie i Meksyku przygotowują się do próbnego alarmu i zdarzeń mających mieć miejsce w listopadzie, które będą symulacją ataku i cyberataku które mogły by położyć dużą część infrastruktury energetycznej. Jedynym celem pozorowanego alarmu, który nosi nazwę GridEx II jest zdobycie wiedzy jak rząd zachowa się w przypadku sparaliżowania sieci łańcucha dostaw artykułów pierwszej potrzeby.

c) zachwianie funkcjonowania rządu. 1 października zaczyna się w USA nowy rok budżetowy, a podzielony Kongres nie jest w stanie przyjąć ustawy zapewniającej dalsze finansowanie prac administracji.  Już wiadomo, że nie uchwalono na czas nowego budżetu. Spowodowało to olbrzymie przymusowe urlopy pracowników rządowych. Np w NASA z 18 tyś pozostało 6000 pracowników.   Moim zdaniem na to trzeba zwrócić główną uwagę, ponieważ takie zawirowania mogą spowodować wzrost niezadowolenia, zamieszki doprowadzając do stanu wyjątkowego. I to jest moim zdaniem realne!

Gdyby doszło do odcięcia finansowania prac rządu, administracja Obamy będzie musiała podjąć bardzo trudne decyzje. Poszczególne agencje otrzymały już z Białego Domu polecenie przygotowania się na najgorsze. Podobnie jak w latach 1995 i 1996, kiedy przerwy w finansowaniu wyniosły łącznie 26 dni, rząd będzie się starał wykonywać podstawowe czynności decydujące o funkcjonowaniu państwa i jego bezpieczeństwie. Z dokumentów, jakie wyciekły z Pentagonu, wynika na przykład, że siły zbrojne USA będą funkcjonować normalnie. Jednak wielu pracowników cywilnych Departamentu Obrony zostanie wysłanych na przymusowe urlopy. (…) Zamknięte zostaną parki narodowe i waszyngtońskie muzea, a nawet narodowy ogród zoologiczny. (…) Amerykanie nie będą też mogli wyrobić lub przedłużyć paszportów czy załatwiać spraw urzędowych, np. starać się o federalne pożyczki dla drobnego biznesu lub zakup domu.  (Rzeczpospolita)

– O ile dwu- lub trzydniowy przestój gospodarka zaabsorbuje w miarę bezboleśnie, o tyle już dwutygodniowy lub dłuższy paraliż może kosztować USA w IV kwartale nawet 1,4 proc. wzrostu PKB – ostrzega Mark Zandi, główny ekonomista Moody’s. Co więcej, rząd nie zaoszczędzi nawet na własnym zamknięciu, bo wdrażanie awaryjnych procedur wiąże się także z dużymi kosztami. Nawet jeśli dojdzie w ostatniej chwili do zawarcia budżetowego kompromisu, republikanie otworzą kolejny front walki o zniesienie Obamacare podczas debaty nad podniesieniem pułapu długu publicznego. Około 17 października rząd federalny straci możliwość pożyczania pieniędzy i może mu grozić niewypłacalność, bo limit zadłużenia osiągnął maksymalny poziom 16,7 biliona dol. (Rzeczpospolita)

Pogrzebałem w swoich notatkach  i oto co znalazłem:). Amerykanie są już od dłuższego czasu przeczuleni na możliwość upadek rządu z przyczyn finansowych.  Następstwem tego szacuje się ogólny chaos społeczny z rabunkami, zamieszkami, a wręcz rebelią na czele.  Środkiem zaradczym na taki obrót sprawy, a więc utrzymanie poniekąd jakiegokolwiek rządu jest wprowadzenie coś na wzór stanu wojennego, w którym  na początku policja w rynsztunku wojaka a następnie już gwardia  zrobią co trzeba. Głównym reprezentantem tej kontroli ma być m.in FEMA. Ale zobaczmy…

13.03.2008 odbyło się tajne spotkanie Kongresu Stanów Zjednoczonych. jest to czwarte takie spotkanie w historii tego kraju. Na szczęście człowiek lubi się dzielić sekretami, więc niedługo po tym pierwsze głosy o takim wydarzeniu wspomniano w Australii. Niedługo po tym, Dawid J. Meyer z Last Trumpet Ministries opublikował obszerne sprawozdanie z tego spotkania. I tak:
– Pod koniec roku 2008 nastąpi gwałtowne załamie się amerykańskiego rynku finansowego.
– Pod koniec lata AA2009 zostanie ogłoszona wiadomość o zapaści finansowej Stanów Zjednoczonych.
– Kongres rozważał możliwość wojny domowej w Ameryce, jako odpowiedzi na załamanie się finansów.
– Prewencyjne internowanie tych wszystkich, którzy zostali zidentyfikowani przez FBI jako potencjalni rebelianci.
– Zatrzymani mają być umieszczeni w obozach znanych jako REX 84 – Readiness Exercise [Ćwiczenia do Gotowości] planowane i przeprowadzone po raz pierwszy w 1984 roku.
– Możliwość akcji odwetowych przeciwko członkom Kongresu po ogłoszeniu bankructwa Ameryki.
– Umieszczanie członków Kongresu wraz z rodzinami w bezpiecznych miejscach przed spodziewanymi, masowymi rozruchami.
– Konieczne i nieuniknione połączenie się Stanów Zjednoczonych z Kanadą i Meksykiem w celu stworzenia nowego państwa – Unia Północnej Ameryki.
– Emisja nowej waluty, AMERO, która ma zastąpić dolara.

Jak wiemy sytuacja potoczyła się inaczej, jednak niezaprzeczalnie już w tym okresie  zaistniało sporo sytuacji oraz perturbacji  gospodarczych, czy społecznych  które wskazywały na pewne trafne prognozy i szacunki.

Na tej podstawie mogę wnioskować, że system finansowy USA może być głównym powodem zawirowań nie tylko w samych Stanach Zjednoczonych ale i na całym Świecie.

Ave

Reklamy