Dlaczego Obama zrezygnował z ataku na Syrię:)

Mocna krytyka Obamy w sprawie Syrii w programie TV Justice. Same konkrety!

Przedstawienie czas zacząć. Naprawdę warto.. Materiał zmodyfikowany, aby wyciągnąć kwintesencje. Org tytuł na końcu posta. Na smaczek próbka:

„Sprawdźmy, czy dobrze to rozumiem: zamierzamy zbombardować Syrię z powodu domniemanego ataku bronią chemiczną, ryzykując potencjalnym starciem z Iranem i Rosją, żeby skorzystał na tym kto? Al Ka’ida? … I w ogóle po czyjej stronie jesteśmy? Proszę spojrzeć. To są syryjscy rebelianci, po których stronie chce pan stanąć. Przeprowadzają egzekucję na młodych ludziach. A jeśli zastosowanie broni chemicznej jest pogwałceniem międzynarodowych standardów, to dlaczego społeczność międzynarodowa nie idzie z panem ramię w ramię? Brytyjczycy po raz pierwszy od roku 1782 odpowiedzieli negatywnie na prośbę premiera o podjęcie działań wojskowych. NATO odrzuciło pana wezwanie. Unia Europejska odrzuciła pana wezwanie. ONZ, oczywiście, wciąż prowadzi śledztwo. Włosi? Są zbyt zajęci tańczeniem z Berlusconim na jego imprezach bunga bunga. A pana dobry przyjaciel Putin musiał udzielić panu wykładu na temat prawa międzynarodowego.  Chce pan, żebyśmy panu ufali, ale nie jest pan wiarygodny, przejrzysty, ani zwięzły. Dlaczego Amerykanie mieliby uwierzyć, że w ogóle mówi pan prawdę? Tu nie ma gry końcowej, a nie stać nas na trzecią wojnę światową. A skoro o tym mowa, panie prezydencie, czy przypadkiem nie wygrał pan Pokojowej Nagrody Nobla?…”

Szczerze? Nawet sobie nie wyobrażam, jak by ta prezenterka opisała kwestie postępowania Tuska… Nawet nie wiem, czy byłoby to w naszym demokratycznym kraju w ogóle możliwe. No dobra =  rozmarzyłem się:)

Org. title: „SYRIA CRISIS JUDGE JEANINE RIPS OBAMA”

Ave