Zecharia Sitchin1976 – Zecharia Sitchin–  lingwista i historyk,  publikuje wyniki swoich badań. Wysuwa tezę o istnieniu jeszcze jednej planety w naszym układzie słonecznym,  zbliżającej się do nas co 3600 lat.  Sitchin nie jest astronomem, swoje przypuszczenia wysnuł na podstawie staro sumeryjskich tekstów. Przekonuje, że wysoko rozwinięta cywilizacja Mezopotamii miała już 6 tys. lat temu posiadać niezwykłą wiedzę astronomiczną. Na jednej z glinianych tabliczek badacz odnalazł rysunek nieba. Przedstawiono na nim dwanaście ciał niebieskich: Księżyc i Słońce oraz dziesięć innych. Rysunek ten naprowadził go na trop istnienia dodatkowego ciała niebieskiego w Układzie Słonecznym. Ciała, póki co, nie odkrytego ze względu na jego wielką odległość od Słońca. Miało nosić nazwę Nibiru (lub Marduk). [Patrz Sumerowie]

1983 – Satelita IRAS sfotografowała duże ciało niebieskie przemieszczające się w naszą stronę z gwiazdozbioru Oriona. Według wstępnych przypuszczeń mogła to być kometa, nieznana planeta, a nawet bardzo młoda galaktyka. Po kilku doniesieniach sprawa przycichła. [1]

1985 – w Genewie Prezydent Regan z Gorbaczowem rozmawiają o zagrożeniu z kosmosu i ewentualnym sojuszu w tej sprawie. [2]

Jeżeli Ziemi zagrozi inwazja z kosmosu, USA i Związek Sowiecki będą MUSIAŁY połączyć siły dla jej odparcia..”

1987 – Regan na zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych [ONZ] powiedział:

Zaabsorbowani dzisiejszymi antagonizmami, często zapominamy jak wiele łączy członków ludzkiej społeczności. Być może potrzebne jest zewnętrzne, dotyczące wszystkich, zagrożenie- żebyśmy wreszcie odczuli te łączące nas więzy. Myślę niekiedy o tym, jak szybko zniknęłyby dzielące nas różnice, gdybyśmy stanęli w obliczu zagrożenia ze strony obcych istot spoza tego świata. I zadają sobie pytanie, czy obce siły nie znajdują się już wśród nas..”

08.1990 – Robert Sutton Harrington– astronom związany z badaniami nad Planetą X. gościł Zecharia Sitchina.  Stwierdził że są pewne możliwości istnienia życia na planecie o tak ekstremalnej ekliptyce. Oficjalnie zmarł na raka w wieku 50 lat (choć cieszył się wyśmienitym zdrowiem..).

1999 – badacze z Open Britain University opublikowali badania dotyczące prawdopodobieństwa istnienia Nibiru.

2001 – sygnalizowano odnalezienie nowego ciała niebieskiego w okolicy Plutona

Mało tego „Niespodziewane deszcze meteorów odsłaniają możliwość istnienia potencjalnie niebezpiecznej komety„: Naukowiec Instytutu SETI oraz specjalista od meteorów Peter Jenniskens donosi w telegramie wystosowanym przez Centrum Mniejszych Planet przy Międzynarodowej Unii Astronomicznej, że mające miejsce niespodziewanie 5 października pojawienie meteorów zdradzić może obecność potencjalnie niebezpiecznej dla Ziemi komety. Sama kometa nie została odkryta, ale możliwe jest, że powróci w sąsiedztwo Ziemi raz na 200 – 10.000 lat. [za: Seti.org].

W czołowym programie radiowym w USA „Coast to Coast” George’a Noory  gości Luca, który, bardzo obszernie i rzeczowo mówi o zbliżającej się do Ziemi Planecie X (Nibiru, Nubiru itp.), która co 3600 lat zagląda w nasze okolice. Luca uważa, że planeta na razie jest niezauważalna z uwagi na swoją niską temperaturę oraz ciemną barwę. W momencie najbliższego zbliżenia będzie miała wielkość Słońca, na niebie będzie wyglądała jak ciemna okrągła plama. Niebezpieczeństwo ma polegać na oddziaływaniu grawitacyjnym i elektromagnetycznym oraz na wysokoenergetycznym promieniowaniu, którego może być źródłem. Elity światowe przygotowują stopniowo opinię publiczną do zaakceptowania faktu, że dużo może się zmienić na Ziemi, fakt zbliżania się planety jest ukrywany z uwagi na to aby nie wywołać paniki. Efektem przelotu Nibiru może być gwałtowna zmiana klimatu ziemskiego, potężne fale tsunami, które zaleją duże połacie lądu oraz katastrofy temu towarzyszące, których już zaczynamy być świadkami. Wymieranie zwierząt, które obserwujemy, a także przesunięcia pól geograficznych i magnetycznych mają zwiastować dalsze, o wiele groźniejsze zmiany. Lucas zakłada, że elity są takimi samymi ludźmi jak my i że myślą o przyszłości, choć starają się najpierw uratować samych siebie – poprzez budowę podziemnych schronów, gromadzenia żywności, ziarna, a także tzw. chemtrails, które mają ochronić Ziemię przed promieniowaniem (tak ponoć działają związki baru, które faktycznie znajdują się w chemtrailsach). Gość programu wspomina też o dziwnym zachowaniu się Watykanu, który nagle postanowił zainwestować w kilka bardzo drogich obserwatoriów astronomicznych.

Koordynaty Nibiru

09.08.2011 –  w wywiadzie radiowym Astronom pracujący w Nowej Zelandii podaje dokładne koordynaty
09H 47M 57.30s +13degrees 16′ 44″
prędkość- 26,000 MPH
średnica – 170,000Km
Rzekoma Nibiru podąża zaraz za kometą Elenin, miesiąc z prędkością 26 tys mil na godzinę… Gdy będzie w pobliżu Ziemi, przykryje cały horyzont. Brązowy karzeł jest 4 – krotnie większy od Jowisza.

Brązowy karzeł

* „ujawnienie” komety jest przykrywką do faktycznego zagrożenia ze strony Brązowego Karła (Brown Dwarf) i krążących wokół niego księżyców.

* Jak wielki jest ten gigant? Z  tego, co wiemy ogromny. To może być brązowy karzeł, obiekt gwiazdopodobny albo gazowy gigant na skraju układu słonecznego, daleko poza Plutonem. Teoretyczna wielkość tego ciała niebieskiego nazywanego Tyche jest estymowana na cztery razy większą od Jowisza i 15 000 razy dalej od Słońca niż Ziemia. Informacje na temat tego ciała niebieskiego nie są jakimiś wymysłami i są oficjalnie akceptowane a przynajmniej nienegowane przez tak zwaną oficjalną naukę. Odkrywce – astrofizycy John Matese i Daniel Whitmire z Uniwersytetu Louisiana at Lafayette. Uważają, że dane z sondy kosmicznej NASA, WISE potwierdzą istnienie Tyche oraz jej lokalizację. Powinno to być możliwe w ciągu 2 lat. Obecność takiego masywnego obiektu w Układzie Słonecznym może tłumaczyć odchylenia komet nadlatujących z nieoczekiwanych kierunków. Jak mówią naukowcy orbita tego ciała miałaby około 27 milionów lat, co tłumaczy dodatkowo wzorzec masowych wymierań na Ziemi.

Whitmire powiedział w wywiadzie dla The Independent, że Tyche będzie prawdopodobnie stworzona z wodoru i helu, przez to może mieć kolorowe plamki, pasy i chmury jak Jowisz.

Można to podejrzewać o posiadanie księżyca,” dodał. „Większość zewnętrznych planet posiada je.”[3]

Ripsonar


[1] Amerykańskie media, między innymi Washington Post, doniosły o nieoczekiwanym odkryciu.

[2] Choć wiele jest przesłanek i nawet zdawkowych ale tajemniczych wypowiedzi w tej kwestii od owych Panów np. z 2006 roku.. to nie znalazłem potwierdzenia omawianego tematu.

[3] http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-elenin-brazowy-karzel-znajdujacy-sie-w-ukladzie-slonecznym