sekcja zwłokAutopsja Obcego [1]

1995 – Ray Santilli z Merlin Production zakupuje wraz z Niemcem Volkerem Spieblergiem u emerytowanego, osiemdziesięcioletniego operatora wojskowego za 100 tysięcy dolarów film (bo chciał kupić wnuczce prezent ślubny). Człowiek twierdził, że osobiście filmował sekcje zwłok jednej z istot pozaziemskich, które zostały przejęte po katastrofie pozaziemskiego pojazdu w 1947 roku Dokument ten przeleżał w jego archiwum 50 lat, gdyż władze wojskowe na polecenie których to robił przeoczyły odebranie tego zapisu.

5.05.1995 – londyński producent filmowy Ray Santilli, prezentuje po raz pierwszy w Muzeum Londyńskim przedstawicielom mediów oraz badaczom zjawiska UFO film przedstawiający autopsję obcej istoty. Film trwa 20 min. [2]

Sekcja zwłok Obcego (20 min wersji jednak nie znalazłem, jak na razie)

Operator kamery – czyli Jack X – starszy wiekiem Amerykanin mieszkający na Florydzie. (nie Jack Burnett- Santilli posłużył się początkowo tym nazwiskiem, aby chronić właściwą osobę). [3]

Wydarzenia wg kamerzysty:

31.05.1947 – w nocy doszło do Katastrofy UFO w Socorro. (dokładniej pomiędzy Socorro a Magdaleną w stanie Nowy Meksyk). Z rozbitego wraku znaleziono 4 żywe obce istoty. Jedna zmarła przy wydobywaniu z wraka, druga i trzecia zmarły po około tygodniu, zaś 4-ta to właśnie jej ciało poddano sekcji o charakterze naukowo-badawczym. Filmy z sekcji 2 i 3 istoty zrobiono 1 i 3 lipca 1947 roku, kiedy to głównym problemem było ustalenie przyczyny nagłej śmierci tych istot w celu umożliwienia ratowania 4-tej , aby nawiązać z nią kontakt i dowiedzieć się od niej, w jakim celu i skąd przybyli na Ziemię. Sekcję przeprowadzono w medycznym audytorium w Waszyngtonie w obecności czołowych naukowców z USA, Wielkiej Brytanii i Francji. Sekcje prowadzili : dr Detlev Bronk (jego nazwisko występuję w materiałach dotyczących Majestic-12), oraz Dr Robert Parvin Williamem[4]

Już sama wiedza o tych osobach, wskazuje, że kamerzysta był człowiekiem wtajemniczonym!

Potwierdzenie oryginału

1. Sposób nagrywania: „Kamerzysta porusza się, ponieważ musi usuwać się z drogi chirurgowi i stara się jednocześnie uzyskać jak najlepszą perspektywę. Zadaniem kamerzysty wojskowego jest dokładna rejestracja tego, co się dzieje, Anie wykonywanie artystycznych ujęć. To, co tu widzimy, stanowi dokładny filmowy protokół” – stwierdził dr. Roderick Ryan, operator filmowy marynarki wojennej USA w latach 40 –tych i 50- tych, który filmował wiele tajnych przedsięwzięć rządowych, włącznie z próbami z bronią atomową na Atolu Bikini.

W takich okolicznościach nikt nie mógłby wykonać lepszych ujęć… operator był nie tylko dobrze wykształconym i doświadczonym filmowcem, ale posiadł ponadto pełną wiedzę z zakresu produkcji filmu dokumentalnego. Świadczy o tym filmowanie sekcji zwłok z różnych pozycji”. – twierdzi pułk.Colman VonKeviczky, który studiował w Akademii Filmowej UFA w Babelsbergu pod Berlinem, ponadto był szefem oddziału audio-wizualnego Węgierskiego Królewskiego Sztabu Generalnego, operatorem i szefem służb filmowych 3 Armii Stanów Zjednoczonych w Heidelbergu oraz członkiem audio-wizualnego wydziału ONZ w Nowym Yorku.

2. Film – badanie za pomocą wysokiej klasy sprzętu standardu Betacam dowodzi oryginalność filmu nagranym na 16 –milimetrowej taśmie.rosfell

* Prawdopodobnie- to kamera firmy Bell&Howell, której używali amerykańscy operatorzy wojskowi z lat 40 –tych (potwierdza to sam tez operator).

* Rozbiegówki filmu zostały wysłane do oddziałów firmy Kodak w Hollywood, Londynie i w Kopenhadze, gdzie potwierdzono, ze posiadają symbole stosowane przez Kodaka w roku 1947 lub 1967.

* Przesłane 2 wycinki (każda składająca się z 3 klatek filmu) Bobowi Shellowi – fototechnicznym ekspertem sądowym i konsultantem FBI który potwierdził że taśma ta pochodzi sprzed 1958 roku. (film typu Super XX-Pamchromatic Safety Film – charakteryzujący się dużą czułością wykorzystywany do robienia zdjęć w zamkniętych pomieszczeniach).

3. Pomieszczenie – Wszystko co widać na filmie, jest zgodne z czasem, do którego się on odnosi. Telefon- to model firmy AT&T z roku 1946, znajdujący się w  nim spiralny przewód był stosowany w telefonach od 1938 r. i stanowił standardowe wyposażenie aparatów używanych w siłach zbrojnych USA. Zegar ścienny – to model znajdujący się na rynku od 1946 r. i jest dziełem firmy Speer Bros. Stół wraz z instrumentami był wg profesora Cyrila Wechta, byłego rektora Amerykańskiej Akademii Nauk Sądowych, standardowym wyposażeniem anatomopatologów. Młotek do kości nie był niczym niezwykłym, podobnie jak palnik Bunsena, który służył w trakcie sekcji do wypalania tłuszczu w tkankach.

4. Ciało- Nie było ani jednego anatomopatologa, który po obejrzeniu filmu oświadczyłby że to oszustwo lub że istota ta to manekin. Wszyscy byli zgodni, że to ciało żywej, biologicznej istoty – ludzkiej lub nie. Potwierdza to oficer Sił powietrznych, oraz np.:

* Prof. Dr. Christopher Milroy, anatomopatolog Home Office (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii) z Uniwersytetu w Sheffield „Mimo iż pokazano zbliżenie mózgu, obraz był nieostry, niemniej mogę stwierdzić, że jego wygląd nie pasował do wyglądu mózgu człowieka”.

* Prof. Dr. M.J.Mihatsch z Uniwersytetu w Bazylei w Szwajcarii: „Narządy, które wyjęto z ciała, nie dadzą się porównać z żadnym ludzkim organem”.

* Prof. Cyril Wacht, bvyły rektor Amerykańskiej Akademii Nauk Sądowych „Nie potrafię umieścić tych struktur w kontekście tułowia…

Mam trudności ze znalezieniem podobieństw z ludzkim ciałem, takim jakie je znam. Tkanka, która musiałaby być mózgiem, gdyby chodziło tu o człowieka, nie wygląda tak jak tkanka mózgowa… nie wydaje mi się, aby mogła pochodzić od ludzkiej istoty”.

* Dr. Carsten Nygren z Oslo w Norwegii: „To nie jest mózg ludzki.. Jest.. zbyt ciemny…”.

* Prof. Pierluigi Baima Bollone z Uniwersytetu Turyńskiego we Włoszech:

Kiedy przyglądamy się wewnętrznym organom, nie widzimy ani jednego w jakikolwiek sposób przypominającego któryś z ludzkich narządów. Organ główny, który mógłby być wątrobą, nie ma ani kształtu, ani nie znajduje się w miejscu odpowiadającym ludzkiej wątrobie. Twarz domniemanej pozaziemskiej istoty wykazuje nadzwyczajne cechy anatomiczne: bardzo duże oczodoły, bardzo płaskie wybrzuszenie nosowe, brak typowego dla ludzi umięśnienia twarzy, które odpowiada za szeroką gamę jej wyrazów… Ogólne wrażenie jest takie, że mamy do czynienia z osobnikiem należącym do naszego gatunku, lecz różniącym się od nas tak bardzo, że rozważania o podobieństwach stają się absurdalne..

5. Prowadzący sekcję:

* Prof. Dr. Christopher Milroy z Uniwersytetu w Sheffield w Wielkiej Brytanii:

Chociaż to badanie posiada cechy fachowego badania medycznego, to jednak pewne aspekty wskazują, żę nie było ono prowadzone przez doświadczonego anatomopatologa, ale raczej przez chirurga.

* Prof. Dr. M.J. Mihatsch z Uniwersytetu w Bazylei w Szwajcarii:…

Nie wątpię w fachowość anatomopatologa, lub chirurga, który przeprowadzał sekcję tego ciała”.

* Prof. Pierluigi Baima Bollone z Uniwersytetu Turyńskiego we Włoszech: …

” To z pewnością chirurdzy, a nie anatomopatolodzy..doświadczeni fachowcy”.

* Prof. Jean Pierre z Uniwersytetu Paryskiego we Francji: ..

” osoby, które przeprowadzały sekcję, były z całą pewnością zawodowymi medykami, jeśli nie doświadczonymi anatomopatologami.”

* Dr. Carsten Nygren z Oslo w Norwegii: ..

Osoby, które przeprowadzały sekcję, były z pewnością chirurgami, a nie anatomopatologami.:

Zespołowi badawczemu udało się odnaleźć to miejsce. W okolicy zamkniętej kopalni magnezu odnaleziono urwisko wyglądające tak jakby ktoś skuł skałę dla zatarcia jakichś śladów. Mimo upływu 50 lat udało się dotrzeć do pobliskich mieszkańców /wówczas dzieci/, którzy widzieli wtedy przelot i rozbłyski jasno świecącego obiektu. Wiele osób stojących blisko toru lotu tego obiektu na drugi dzień miało dziwne poparzenia na ciele. Gdy próbowano odnaleźć jakieś ślady wydarzeń z tego okresu w lokalnej prasie, publikacjach, okazało się, że z miejscowych bibliotek i czytelni zniknęło wszystko co ukazało się między 10 maja a 15 czerwca 1947 roku.

Stan Winston i jego zespól zajmujący się trikami filmowymi, m.in zdobywca Oskara w kategorii efektów specjalnych do filmów „Park Jurajski”, „Terminator 2” i „Obcy”. Oglądając materiał filmowy wraz z kolegami po fachu wyrażali swój niekłamany podziw dla ewentualnych animatorów tych scen. Sam Winston powiedział: „Jeśli to wszystko zostało spreparowane to zupełnie nie wiem, jak oni to zrobili„.

13.01.1995 – muzyk rockowy Reg Presley w programie TV wyznał, iż wie o istnieniu 15 rolek niemego filmu czarno-białego

Wg S. Friedmana dużo rzeczy przemawia za falsyfikatem, przynajmniej jeżeli chodzi o Roswell.

– stwierdzenie iż na filmie widać Trumana, kiedy robiono sekcję jest nie prawdą. Friedman sprawdził to w Bibliotece Trumana gdzie znalazł dokumenty iż przebywał w tedy w Dallas.

– Satille nie chciał się spotkać na obejrzenie filmu, nie stawił się w studiu Central TV 29.03.1995 w Birmingham

– badał ponoć Roswell przez 2 lata, a ani razu nie trafił na Friedmana.

Linda Howe wspomniała, iż ktoś stwierdził iż rzekomy Obcy to kobieta z wadą genetyczną Turnera. Friedman sprawdził tą poszlakę w Towarzystwie Opieki, gdzie chorowali osoby na ten zespól.  Jest to prawdopodobna możliwość. [5]

– Nigdzie nie ma wzmianki o 6 palcach!!!!!

Artykuł na podstawie: Nexus, styczeń-luty 1999, str.47

Ripsonar

———————————————————————————–

[1] – Polska telewizja publiczna wyemitowała nagranie z Sekcji Obcego 6. 2006. o godz. 20.50.

[2] – Prawa zakupuje sieć Fox, a dokładniej Robert Kiviat.

[3] – Weryfikacja: Rozmawiali z nim przez telefon oprócz Santilliego Gary Shoefield z Polygram, Philips Mantle, John Prudie z Channel Four. Przyznał że w dzieciństwie chorował na Heinego-Medina dlatego miał uszkodzoną nogę). Na tej podstawie Bob Stell przeprowadził wywiad starszych kamerzystów armii amerykańskiej starając się dowiedzieć od nich, czy przypominają sobie kogoś ze swej grupy z lat 40-tych, który miałby niepełnosprawna nogę. Potwierdzili tą osobą (Jack X) – nawet wiek tj; 68 l. (również w 04.1996  w rezultacie dochodzenia prowadzonego na zlecenie dr. Johna Gibbona, naukowego doradcy prezydenta Clintona, z Bobem Shellem skontaktowali się przedstawiciele Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych – oficer powiedział Shellowi, ze udało im się odnaleźć taśmy pochodzące z tego samego zbioru, co film Santilliego i że przynajmniej jego część jest oryginalna. Potwierdził ciało jako Obcego, oraz dane kamerzysty.

[4] – Inne źródła wskazują że ta sesja została wykonana w Bazie Sił Powietrznych Fort Worth koło Dallas w stanie Teksas.

[5] – Ściśle tajne, str. 216