Katastrofa w Soccoro, w pobliżu White Sands, koło Tularosy.

05.07.1947 – Grupa archeologów pod przewodnictwem dr. W.C. Holdena z teksańskiego Uniwersytetu Nauk technicznych, prowadzi wykopaliska  45 mil na północ od Roswell poszukując prekolumbijskich naczyń. Znajdują wrak obiektu.

Holden ujawnia owe informacje dopiero mając 96 lat: „owalny, z bardzo grubym kadłubem o średnicy ponad 10 m. 3 martwe ciała (2 na zewnątrz i 1 w środku). W nocy wojsko zlokalizowało zdarzenie dzięki odczytom radarem.

   Frank Kerfmann dotarł razem z wojskiem na miejsce zdarzenia. Pojazd o średnicy 8-10 metrów był wbity w zbocze wniesienia. Znaleziono 5 ciał Obcych: 2 poza wrakiem i 3 w środku. Około 1,5 metra wysokości, szczupli, oczy i głowa większa niż ludzka. Ciała w specjalnych workach wraz z wrakiem i szczątkami przewieziono do bazy w Roswell a dokładniej do Hangaru nr 84.

Dostarczenie do hangaru

Wstępne oględziny dokonuje dr Jessy Jonson pełniący dyżur w wojskowym szpitalu.

1300 – Glen Dennis z lokalnego zakładu pogrzebowego odbiera telefon z bazy RAAF;u z zapytaniem o posiadanie małych trumien.

1500 – jeszcze raz dostaje telefon z RAAF’u z zapytaniem o konserwację ciał. Proponuje zamrożenie, używając do tego celu suchy lód który można dostać z pobliskiej przetwórni mleka.

1700 – przybywa do szpitala wojskowego z ewentualną chęcią pomocy. Tam spotyka znajoma pielęgniarkę Naomi Maria Selft, która przerażona prosi go o jak najszybsze opuszczenie szpitala. Umawia się z nim na rozmowę kiedy indziej. (ginie ponoć w Anglii na manewrach)

Do sekcji zwłok ściągnięto anatomologów major Stenford i Sullivan.

Ciała pozbawione były owłosienia, nie miały cebulek włosowatych, wykształconego nosa ani górnych warg. Zamiast tego krótką 2,5 cm szczelinę. Brak układu pokarmowego, trawiennego i odbytu. Nie było naczyń limfatycznych ani włókien mięśniowych. Zamiast krwi stwierdzono bezbarwny płyn pozbawiony czerwonych krwinek[1]

Oliver Henderson widzi w Hangarze 84, trzy ciała w suchym lodzie. Szczątki obiektu zostają przewiezione do Wright Field w Ohio (obecnie jest to baza Wright-Patterson Ait Force Base).

Świadkowie:

Barney Barnett – inżynier budowlany pracujący w służbie konserwacji gleby, przydzielony do wojska w Magdalenie. Mieszkał w Socorro w NM. Natknął się na niemal nienaruszony pojazd wbity w ziemię, wokół którego leżały 4 dziwne ciała. Zjawiło się wojsko i kazało milczeć oraz w pobliżu wykopaliska archeologicznego, gdzie wszyscy opuścili teren.

Obcy mieli 4 palce, kostium ściśle przylegający do ciała.

Przypomnę opis Mj-12

07.07.1947 – Raport Majestic 12 opisuje:

Obcy się najprawdopodobniej katapultowali. Spadli ok. 2 mil na zachód od miejsca znalezienia części wraku. 4 obcy byli martwi. Ciała uległy częściowemu rozkładowi oraz zostały poszarpane przez zwierzęta. Leżały około tygodnia zanim je znaleziono. UFO- to lot zwiadowczy krótkiego zasięgu. Ze względu na cechy mongoloidalne oraz identyczne szczególnie rysy twarzy, jakby odlane z jednej formy – traktowane jako rodzaj organicznych robotów”.


[1] Nie mogę narazie znaleźć z jakiej książki to mam:(