Aspartam – biały krystaliczny proszek syntetyzowany z aminokwasów, znacznie słodszy od cukru, stosowany jako niskokaloryczny substytut cukru Stosowany w niskokalorycznym pożywieniu i napojach.  Zanim do tego przejdę, co nieco trzeba o nim naskrobać…

Skład:

1. Metanol – trucizna, która prowadzi do  ślepoty.

2. Kwas asparaginowy – trucizna – powoduje rak mózgu co potwierdzono w badaniach już w latach 70’tych

3. Fenyloalaniny – trucizna – dociera do mózgu i powoduje zaburzenia emocjonalne oraz oddziałuje na system nerwowy (otumania)

Aspartam [E-951] – jako sztuczny słodzik jest najbardziej popularny pod nazwą NutraSweet. Firma produkującą ową słodycz jest  Searle. I co z tego? A no to, że  firma ta jest własnością Monsanto!

Jej szefem był Donald Rumsfeld. FDA opierała się zatwierdzeniem i wprowadzeniem na rynek tego sztucznego słodzika, ponieważ wstępne badania wykazały negatywne działania na szczurach (rak mózgu!).

FDA opublikował raport, zawierający 92 skutki uboczne aspartamu. Największy destruktywny ma  na układ nerwowy (problemy z myśleniem). Rumsfeld finansuje kampanię Regana- ten wygrywa i… w pierwszej kolejności usuwa przewodniczących FDA- którzy blokowali akceptację słodziku. Na ich miejscu wprowadził nowych, co po paru miesiącach skutkowało zatwierdzeniem aspartamu w przemyśle spożywczym! I tak cud malina słodzik trafił na rynek.

Dowody że aspartam jest trucizną znajdziecie tu:

youtubeRakotwórcza słodycz – Aspartam

Więcej na ten temat:

http://oczyszerokozamkniete.wordpress.com/tag/aspartam/

Ripsonar

Reklamy