21.09.1987 – Prezydent Ronald Reagan o Obcym zagrożeniu na zgromadzeniu ONZ.

Reagan's ALIEN speechW naszej obsesji antagonizmów chwili, często zapominamy jak wiele jednoczy całą ludzkość. Być może potrzebujemy jakiegoś zewnętrznego, uniwersalnego zagrożenia abyśmy mogli rozpoznać tę wspólną więź. Od czasu do czasu myślę, jak szybko nasze globalne różnice zatarłyby się, gdybyśmy tylko stanęli w obliczu obcego zagrożenia z poza tego świata. Często zastanawiałem się, co by się stało, gdyby wszyscy na świecie odkryli, że grozi nam niebezpieczeństwo z zewnątrz… siła z innej planety. Czy w obliczu tego nagłego odkrycia nie stwierdzilibyśmy, że pomiędzy nami nie istnieją jakichkolwiek różnice, że wszyscy jesteśmy ludźmi, obywatelami świata, czy nie zjednoczylibyśmy się razem w walce z tym konkretnym zagrożeniem?

Przemawiając do pokoju pełnego reporterów w Białym Domie, 5 maja 1988 roku powiedział:

„Często zastanawiam się co by było gdyby wszyscy na tym świecie odkryli że jesteśmy zagrożeni przez… wrogie siły z innej planety. Czy nie odkrylibyśmy nagle że nie ma między nami żadnych różnic, że wszyscy jesteśmy ludzmi, obywatelami świata i czy nie połączylibyśmy swych sił do walki z tym konkretnym zagrożeniem?”

Materiał wideo:

 youtube   Przemówienie Reagana w ONZ

2008 – tajne posiedzenie w sprawie UFO i potencjalnych następstw kontaktu.

12/14.02.2008 – Jak donosi dr. Michael E. Salla („Exopolitics”), przez 3 dni w siedzibie ONZ w Nowym Yorku doszło do tajnego posiedzenia, w którym wzięło udział ok. 40 osób z 28 krajów (w tym dwóch przedstawicieli Watykanu). którego tematem było zwiększający się fenomen zjawisk UFO i debata możliwości fizycznym kontakcie z cywilizacją pozaziemską. oraz następstwach w postaci reakcji opinii publicznej na owe doniesienia. Debatowano więc na opracowywaniu międzynarodowej strategii w celach badań zjawisk UFO, która miałaby także nie dopuścić do społecznej niestabilności, którą wywołać może potwierdzenie istnienia życia pozaziemskiego. Wskazuje to na możliwość, iż UFO mogą stwarzać zagrożenie dla stabilności niektórych krajów i ich systemów finansowych i znajdują się pod obserwacją agencji bezpieczeństwa. Datą końcowa do kiedy opinia publiczna ma zostać poinformowana o istnieniu obcych cywilizacji/UFO to rok 2013. [1] Już 2009 ma być okresem zmiany polityki względem UFO. Potwierdza to: Gilles Lorant – francuski specjalista w sprawach lotnictwa, który sam był uczestnikiem spotkania.  Raport podsumowujący spotkanie w ONZ opublikowany został przez francuską organizację ufologiczną (FEA), której Lorant jest członkiem. [2]

Więcej na ten temat:

http://ufodigest.com/news/0208/un-confirmation.html

2010 – Oficjalnie ustalenie Urzędu do spraw życia pozaziemskiego

Mazlan Binti Othman

Mazlan Binti Othman

Pełnomocnikiem Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw pozaziemskich została astrofizyk z Malezji, pani prof. Mazlan Binti Othman. Tym samym Ziemia ma swojego pierwszego ambasadora w kosmosie. Wydział , którego Othman stała się szefową to Biura ds. Spraw Zewnętrznej Przestrzeni Kosmicznej przy ONZ (United Nations Office for Outer Space Affairs – UNOOSA). Trzeba zwrócić uwagę, iż chodzi o postrzeganie jakiejkolwiek formy życia w kosmosie. Już sam ten  fakt jest moim zdaniem wielkim krokiem milowym do zagadnień związanych z Obcymi cywilizacjami a więc i potencjalnego oficjalnego kontaktu z ich reprezentantami.

…”Ciągłe badania prowadzone nad możliwością komunikacji z istotami pozaziemskimi, których dokonuje się na kilku polach, podsycają nadzieję mówiącą, że pewnego dnia ludzie otrzymają sygnały od istot pozaziemskich – twierdzi Othman. ..”Kiedy tak się stanie, powinniśmy mieć przygotowaną odpowiedź, która obejmuje także te najbardziej delikatne sprawy powiązane z tym tematem. ONZ jest najbardziej odpowiednim mechanizmem do koordynowania takich przedsięwzięć„. [infra.org]
Wyjaśnienie czym się zajmuje urząd:
youtube

 Urząd w ONZ do spraw związanych z fenomenem UFO

youtube

 Dr. Mazlan Othman z ONZ na temat debaty w sprawie UFO

09.2014 – Naukowcy z NASA i teologowie zgromadzili się aby omówić przygotowanie ludzkości na spotkanie z kosmitami.


[2] Gilles Lorant jest attache CNRS (Narodowego Centrum ds. Badań Naukowych), które jest finansowaną przez rząd organizacją badawczą podlegającą francuskiemu Ministerstwu Rozwoju Naukowego. Lorant jest także członkiem IHEDN (Instytutu Zaawansowanych Nauk dla Obrony Narodowej) – francuskiej organizacji, która opracowała w 1999 r. raport COMETA. Zarówno CNRS jak i IHEDN są prestiżowymi francuskimi ośrodkami badawczymi,  zaś Lorant został zaproszony na spotkanie ONZ jako ekspert.