George Adamski

George Adamski

George Adamski był emigrantem z Polski. Trafił do USA w wieku dwóch lat. Miał charyzmatyczną osobowość i przyciągał do siebie ludzi. Dodatkowym bodźcem do mistycyzmu stał się Desmond Leslie – irlandzki publicysta , stryjeczny wnuk W. Churchilla, który reprezentował w tym czasie najbardziej mistyczny odłam brytyjskiej ufologii).

Miał kontakty z Wenusjanami, którzy przebywają między nami. Swoje przygody opisał w 3 książkach: „Latające spodki wylądowały” (Flying Saucers Have Landed 1953) razem Desmondem , „We wnętrzu statku kosmicznego”, oraz „Podróże latającym spodkiem”.

1946 – w Valley center podczas obserwacji deszczu meteorytów zaobserwował UFO.  Gdyby w radiu nie  zeznania kilkuset osób potwierdzających to zdarzenie, sam by je uznał jako prototyp nowoczesnej maszyny.

1951/1952 w Palomar Gardens robi znane zdjęcia UFO.

adamski 3

05.03.1951 – statek matka od którego wyleciały 3 mniejsze dysko podobne pojazdy.

Są to moim zdaniem naprawdę ciekawe zdjęcia, ponieważ dla mnie, owe statki są do złudzenia podobne do produkcji niemieckich Hanoube.

20.11.1952 – Adamski dostaje przekaz telepatyczny, aby tego dnia być na pustyni kalifornijskiej w stanie Arizony. Tam (przyjechało tam łącznie razem z nim 6 osób)- razem z pięcioma innymi światkami poznaje Orthona- podającego się za Wenusjanina. Wyglądał jak człowiek, 168 cm wzrostu, blond włosy, 67,5 kg wagi, płci nieokreślonej, bo choć z jednej strony wyglądał na mężczyznę, to jego wdzięk i rysy mąciły to stwierdzenie (hermafrodyta).

Postać ta przekazała mu za pomocą telepatii, że wierzy w Boga oraz reinkarnację. (NŚ nr 4/2011, str 22)

Jego sława przybrała na sile w dwóch następujących po sobie zdarzeniach. Po pierwsze dotyczy to zdjęcia, jaki Adamski zrobił statku, którym poruszał się Orthon. Problem pojawił się, kiedy Obcy pożyczył zdjęcie, a kiedy oddał okazało się już jest praktycznie nieczytelna – została prześwietlona. Dodatkowo majstrowano przy tym zdjęciu, wycinając, dokładając kawałki filmu i powstała w końcu  klisza na której dopatrzono się z widzianych zygzaków. Adamski zinterpretował je jako pismo Wenusjan. Po drugie owe pismo (nie oryginał) wziął pod lupę Basil van den Bergh, twierdząc iż są to hieroglify. Pikanterii dodają wnioski francuskiego archeologa prof. Marcela Homet’a, który przedstawił spostrzeżenia w książce „ Synowie Słońca”. Otóż przebywając w Ameryce Południowej zauważył podobieństwo owych symboli Adamskiego z tamtejszymi.

 

 

 

 

 

adamski 2

adamski

Moim zdaniem owe pojazdy są nad wyraz podobne do technologii III Rzeszy. Np. statek matka jest bardzo podobna do Projektu Gerard, zaś powyższe zdjęcia do Projektu Hanube. Przepadek takich zbieżności? Osobiście nie wierzę w tego typu przypadki.

18.02.1953 – Adamski razem z Obcymi zwiedza Wenus, po czym opisuje swoje spostrzeżenia w swojej książce. Np.

* Księżyc ma słabą atmosferę ale „umożliwia jednak aklimatyzację ludziom z innych planet, którzy też zbudowali tam swoje bazy kosmiczne”.

* „Głęboka wiedza umożliwiła wykorzystanie napędów sił natury. Wszelkie siły przyrody wykorzystują oni w celach konstruktywnych, a nie jak my, destrukcyjnych. Energia do napędów statków pobierana jest z otaczającej przestrzeni, a każdy pierwiastek może być przekształcony w każdą formę energii”.[1]

* Obce cywilizacje obserwują nasz rozwój, szczególnie zwracając baczną uwagę na nasz rozwój technologii jądrowej. Rozwój zbrojeniowy nastawiony również na zewnątrz bardzo ich niepokoi, którzy w razie potrzeby są w stanie użyć siły.

Wg Desmonda  podróże Adamskiego mają „wszelkie znamiona duchowego wyjścia z ciała” (OBE?).

Timothy Good w opracowaniu „George Adamski: nieprawdopodobna historia – George Adamski: The Untold Story) przedstawia wiele przekonujących powodów, dla których rewelacje owej osoby nie muszą być wytworem wyobraźni. Tutaj warto nadmienić iż Good wspomina, iż Adamski opowiadał o kontaktach pozaziemskich już jako dziecko. Później miał otrzymywać od nich instrukcje podczas swego pobytu w Tybecie, którego plonem była książka „Mądrość mistrzów Dalekiego Wschodu – Wisdom of the Master of the Far East”, opublikowana w 1936 roku!

* „Ze zdziwieniem zobaczyłem – opowiada Adamski – że przestrzeń jest całkowici czarna. Wszędzie wokół nas jednak widziałem jak gdyby miliardy migoczących świetlików…” Jest to o tyle istotne stwierdzenie, że 9 lat później astronauta John Glenn zaobserwował podobne zjawisko na orbicie Ziemi a także astronauci rosyjscy jak W. Komarowa, K. Feoktistowa i B.Jegorowa.[q]

* Ukrywanie obcych cywilizacji.

„Według tego, co doszło do moich uszu, istnieją jednak stowarzyszenia dalekie od tego, co głoszą w swych nazwach. Działalność ich jest nie tylko dążeniem do osiągnięcia Prawdy, co jej pohańbieniem. Nic dziwnego, że społeczeństwo niechętnie odnosi się do tych kultów. Wiele z nich opartych jest na fałszu. Jest to tylko woda na młyn tych, którzy chcą skompromitować samą idee przybyszów z kosmosu. Wiedza o nich jednak nie należy do żadnej grupy, lecz do całej ludzkości. Byłoby bardzo pożyteczne, gdyby różne stowarzyszenia zrezygnowały ze swych astralnych praktyk”. [2]

Dodatkowe informacje:

youtube  UFO Adamski footage Analysis!

George Adamski a FBI

Jak się okazuje FBI inwigilowało Adamskiego- uważając go za…. potencjalną jednostkę wywrotową , która forsowała rosyjski typ.. rządów komunistycznych! Zaciekawieni?

„Gdybyście mnie zapytali o zdanie, sądzę że istnieje tam (u Kosmitów przyp. aut.) ustrój komunistyczny, a nasz amerykański rząd oczywiście nigdy nie ujawni takiej prawdy (…) Adamski przewiduje, że Rosja zdominuje świat, po czym nastąpi era pokoju, trwająca tysiąc lat”. ” Memo biura FBI z 28 maja 1952. [3]

Według Adamskiego”kosmiczni ludzie” są znacznie lepsi niż Ziemianie; Ziemi grozi olbrzymie niebezpieczeństwo na skutek prób nuklearnych, które muszą zostać przerwane; kosmici znaleźli pokój w systemie, w którym takie instytucje, jak kościoły, szkoły, poszczególne rządy, pieniądze oraz własność prywatną zniesiono na rzecz centralnej rady rządzącej, zaś nacjonalizm i patriotyzm zostały wyeliminowane; „kosmiczni ludzie’ chcą, aby natychmiast przerwano testy nuklearne oraz żeby ludzie na Ziemi przestali ze sobą walczyć. jeśli Ziemianie zostaną zaatakowani, będą więc musieli złożyć broń i przyjąć swoich najeźdźców…”  Donos do FBI z 11.1959 r. [4]

Oczywiście dużą uwagę przykuwały jego wystąpienia i prelekcje na temat latających talerzy i jego kontaktów z Obcą nam rasą.

„Wystąpienie Adamskiego łączy relacje z wielu obserwacji UFO, pseudonaukowe argumenty na poparcie jego teorii oraz opisy nagłośnionych „spotkań autora ze spodkami oraz istotami z Wenus. Adamski nieustannie powtarza, że przybysze z innych planet anonimowo żyją na Ziemi. (…) Czynił także aluzje do różnych ograniczeń wprowadzonych ze względów bezpieczeństwa i stwierdził, że władze USA wiedzą znacznie więcej, niż przyznają.”  Depesza służb zagranicznych z ambasady amerykańskiej w Nowej Zelandii do Departamentu Stanu w Waszyngtonie z 1959 r.) [5]

Adamski nie tylko miał swoją teczkę, ale w 1953 r. zaczyna współpracować z FBI. Powód? Poszlaki o rzekomej maszynie, mogącej ściągnąć latające dyski jak i samoloty na ziemię. FBI myślało, że to on ją zbudował, ale okazało się , że to ktoś inny i Adamski był tym bardzo zaniepokojony  uważając, że budowa może być wykorzystana przeciwko obywatelom USA.

Adamski pokazał jednak, że potrafi też kombinować i manipulować (np. dokument podpisany przez Siły Powietrzne i FBI w którym opisuje, że nie będzie używał ich nazw do potwierdzenie swoich rewelacji… wykorzystał.. jako dowód własnie, że że te organizacje potwierdzają jego rzetelność i prawdziwość zeznań…..

Więcej na ten temat w książce Nicholas Redfern,”Tajne archiwa FBI. Ujawnione bliskie spotkania FBI z UFO na przestrzeni 40 lat„. Rozdział Sprawa Adamskiego str. 234.


 

[1] Goście z kosmosu. Cześć 2, Lucjan Znicz, str. 62-66

[1 b] – Nicholas Redfern,”Tajne archiwa FBI…, Str. 238

[2] Goście z kosmosu. Cześć 2, Lucjan Znicz, str. 68

[3] – Nicholas Redfern,”Tajne archiwa FBI…”, Str. 239/242

[4] – Tamże, str. 249

[5] – Tamże, str. 248

Reklamy