Odnaleziona czaszka z Peru

Odnaleziona czaszka z Peru

Czaszka znaleziona w Andahuaylillas we wschodniej prowincji Quispicanchi. Peru.

Szkielet został odnaleziony przez Renato Davila Riquelme, który pracuje dla muzeum Privado Ritos Andinos w południowo-wschodniej części Peru (Cusco). Stwierdził on, że oczodoły są znacznie większe niż te spotykane u ludzi. -„Pomimo powierzchownej analizy, rzeczą oczywistą jest, że cechy tej czaszki nie korespondują z żadną grupą etniczną na świecie.” – mówi. Trójka antropologów z Hiszpanii i Rosji zgadza się, co do jednego – „to nie jest człowiek.”

To, co szczególnie przykuwa uwagę, to oczodoły, które są znacznie większe od tych, które zaobserwować można u ludzi. Czaszka posiada także ciemiączko, czyli występujące u niemowląt spojenie, które nie uległo jeszcze skostnieniu. Ten fakt mógłby wskazywać, że mamy do czynienia z czaszką dziecka, które dotknięte było jakąś chorobą.

Z drugiej jednak strony antropolodzy zlokalizowali także dwa duże zęby trzonowe, które wykluczają tę tezę – poinformował dziennik „Daily Mail”. Nie można też nie zauważyć, że rozmiar czaszki domniemanego kosmity jest równie wielki jak długość szkieletu, na którym została osadzona. Wielkość pozostałej części mumii wynosi 50 centymetrów. (źródło)

Renato Davila Riquelme 1

W krypcie, w której odkryto „czaszkę kosmity”, odnaleziono jeszcze jedną mumię o  nietypowej budowie, ale z racji, że jest niekompletna, nie będzie możliwe jej dogłębne zbadanie.

Ripsonar

Reklamy