aBlisko siedem milionów internautów obejrzało dramatyczny apel młodej Ukrainki o pomoc protestującym na Majdanie.

I Am a Ukrainian (napisy pl)

Czy był to jednak spontaniczny gest uczestniczki krwawo tłumionych protestów, czy też może część większej kampanii realizowanej za pieniądze Amerykanów? Taką tezę stawiają analitycy z Centrum dla Badań nad Globalizacją „Global Research”, którzy wskazują wpływowe instytucje zza Oceanu, zainteresowane obaleniem reżimu Wiktora Janukowycza.

Paul Joseph Watson, redaktor i komentator związany z takimi serwisami jak Infowars.com i PrisonPlanet.com(…) przypomina, że autorem klipu jest Amerykanin Ben Moses. Wcześniej kręcił filmy dokumentalne o konfliktach w Egipcie, Malezji, Wenezueli i Zimbabwe. Moses spotkał bohaterkę ukraińskiego klipu – Julię w Kijowie, gdy „przypadkiem”, jeszcze przed eskalacją społecznego niezadowolenia na Ukrainie – pracował nad filmem o ruchach społecznych na całym świecie.

Zwraca uwagę na ciekawy fakt, że jednym z producentów klipu jest Larry Diamond, członek Council on Foreign Relations,wpływowego amerykańskiego think tanku powiązanego z Departamentem Stanu USATen sam człowiek, który współpracował z organizacją National Endowment for Democracy, podejrzewaną o wywoływanie powstań i inspirowanie zamachów w celu zmian władzy w innych krajach, kojarzoną jako „cywilne ramię” CIA.

Wg autora z „Global Research” to właśnie NED stała za ukraińską „pomarańczową rewolucją”, która przyniosła władzę Wiktorowi Juszczence – „marionetce USA”. NED miała odegrać także niepoślednią rolę podczas „arabskiej wiosny ludów”. Według analityka „Global Research” jeśli do tych powiązań doda się grudniową zapowiedź amerykańskiej sekretarz stanu ds. Europy Wiktorii Nuland, która ogłosiła, że Stany mogą zainwestować 5 miliardów dolarów w pomoc dla Ukrainy, aby ta mogła wprowadzić „dobrą formę rządów” – to wszystko wydaje się być już jasne.”

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata…..01297.html

Reklamy