Aneksja Krymu stała się faktem

ukraina-vs-rosja21.03.2014 – Krym tak jak większość się domyślała, został wcielony do Federacji Rosyjskiej. Ale co dalej? Z Ukrainą, z dalszymi decyzjami Rosji, z walecznymi sankcjami UE i USA oraz jak my – Polacy na to reagujemy?

Zaczynając od Krymu, to już tutaj zaczynają się kwiatki:)

– Mieszkańcy Krymu, którzy oddają ukraińskie paszporty, by dostać rosyjskie, ze zdziwieniem odkrywają w nowych dokumentach, że są zameldowani nie na Krymie, a w Magadanie – w azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej nad Morzem Ochockim. O sprawie informuje na Twitterze serwis Sprotyw.

Co wyczynia nowa władza na Ukrainie?

– Ukraińskie władze zapowiedziały starania o pozyskanie broni jądrowej

Były szef MSZ Ukrainy – Wołodymir Ohryzko powiedział, że w zaistniałej sytuacji Ukrainie nie pozostaje nic innego niż wystąpienie z traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej NPT i oficjalne rozpoczęcie prac nad produkcją broni jądrowej. Zdaniem polityka to jedyny sposób powstrzymania potencjalnego agresora. 17.03.2014 (zmianynaziemi.pl)

– banderowska junta wynajmuje zagranicznych najemników. Informator z kręgów SBU mówi, że banderowcy we władzach zamierzają pacyfikować wschodnie regiony siłami prywatnej firmy wojskowej. (…) zajmie się prywatna firma wojskowa, powiedział informator z kręgów SBU. „Mowa jest o „RMS Greystone Limited”” – doprecyzował informator. 25.03.2014 (źródło przekład RX)

– Julia Tymoszenko nawołuje do eksterminacji 8 milionów Rosjan żyjących na Ukrainie?

„…szokujące nagranie rozmowy telefonicznej jaką odbyła 18 marca 2014 roku była premier Ukrainy, Julia Tymoszenko z byłym Sekretarzem Bezpieczeństwa Narodowego Nestorem Szufryczem. Wynika z niej, że „piękna Julia” nawołuje wręcz do eksterminacji ośmiomilionowej mniejszości rosyjskiej na terenie tego kraju. Rozmowa prowadzona jest w bardzo emocjonalnym tonie, ponieważ było to tego samego dnia, kiedy Władimir Putin ogłosił, że Krym jest już częścią Rosji.” (źródło)

youtube logo Julia Tymoszenko – Czas chwycić broń i zabić przeklętych Rosjan [18.03.2014]

Najciekawiej skwitował ową postać Andrzej Celiński:

Kandydat do Parlamentu Europejskiego i były minister kultury nie uważał też wcale, że jego słowa o byłej premier Ukrainy były wulgarne. – Jakie wulgarne? – pytał Celiński. – Ta kobieta zasługuje na największe potępienie przez Polskę, jakie może być tylko możliwe. Tyle że Polska nie jest w stanie jej potępić, bo Polska jest prawdopodobnie tak zafascynowana jej głupotą, że nic nie jest w stanie zrobić. Dla mnie to jest k***w – powtórzył Celiński.  (tvn24)

Aha i oczywiście chce się ubiegać o prezydenturę w wyborach zaplanowanych na 25.05.2014 roku.

Saszka Biały nie żyje.

W nocy w Równem na Wołyniu nieznani sprawcy zabili Ołeksandra Muzyczko – Saszkę Białego, lidera muzyczkoPrawego Sektora na zachodniej Ukrainie – taką informację podają ukraińskie media, w tym „Ukraińska Prawda”. Więcej TU

Muzyczko był działaczem skrajnie nacjonalistycznej partii ukraińskiej UNA-UNSO (Ukraińskie Zgromadzenie Narodowe-Ukraińska Samoobrona Narodowa) i koordynatorem Prawego Sektora w zachodnich obwodach Ukrainy. W 1994 roku brał udział w pierwszej wojnie czeczeńskiej, dowodząc ochotniczym oddziałem UNA-UNSO. Był także osobistym ochroniarzem prezydenta Czeczenii Dżochara Dudajewa. Za wojenne zasługi został nagrodzony najwyższym odznaczeniem Czeczeńskiej Republiki Iczkerii, orderem „Bohater Narodu”, którym własnoręcznie udekorował go Dudajew.

Za co stał się znany?

– groził ministrowi spraw wewnętrznych Ukrainy, że go „zniszczy i powiesi jak psa, za nogi na bramie MSW„, jeśli ten zechce go aresztować.

– groził szefowi zarządu telewizji ukraińskiej – zarzucając mu brak nacjonalistycznego nastawienia i siłowo wymagali podpisania rezygnacji

– lubił zabawy masochistyczne patrz materiał wideo

gz3SZyv_1nI– Prawy Sektor stał się legalną partią, a ich lider Dmytro Jarosz zapowiedział start w zaplanowanych na 25 maja wyborach prezydenckich. Niby ok, ale rozżaleni zlikwidowaniem jednego z liderów – pana Muzyczko … pikietowali wieczorem pod siedzibą parlamentu Ukrainy, domagając się m.in. dymisji ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa. Demonstranci powybijali w parlamencie szyby, walili pałkami w drzwi i przynieśli ze sobą opony.”  Nieźle. (wiadomości.onet.pl)

– ciekawy post internauty, ale obecnie nie mogę go zlokalizować:

A teraz, na co czeka i liczy Putin na Ukrainie. Mam obawy, ze się doczeka. A wiec:
Większość Ukraińców boji się albo Ruskich albo „Prawego Sektora” i „krypto-banderowskiej „Swobody” Jaceniuka. W drugiej turze wyborów prezydenckich wygra wiec stosunkowo umiarkowany Kliczko będący na usługach Niemców. W Radzie powstanie następująca sytuacja. Będzie tam osłabiona pro-rosyjska „Partia Regionów”, Kliczkowy „Udar” w niemieckiej kieszeni, malwersancką „Batkiwszczina” piTymoszenko rozpoczęła kampanie wyborcząej Julii – pro-USA, krypto-banderowcy „Swoboda” Jaceniuka – ten sprzeda wszystko wszystkim, oraz banderowski „Prawy Sektor” – chętnie wyrznęliby wszystkich, kto nie z nimi.

– Rosyjski Komitet Śledczy wszczął śledztwo wobec jednego z liderów Majdanu, szefa ukraińskiej nacjonalistycz­nej partii Swoboda Ołeha Tiahnyboka. Powodem ma być udział Ukraińca w walkach w Czeczeni przeciw rosyjskim żołnierzom w latach 1994-1995.