– Rosyjska Duma Państwowa wystosowała do Polskiego MSZ oficjalne pismo, w którym proponuje podział Ukrainy.

 

Pismo wystosował wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, lider frakcji LDPR, Władimir Żyrinowski – twierdzą dziennikarze „Wiadomości” TVP1, którzy dotarli do dokumentu. Ma on zachęcać, by Polska domagała się zorganizowania referendum w sprawie przyłączenia do naszego kraju pięciu zachodnich obwodów Ukrainy: wołyńskiego, lwowskiego, iwanofrankowskiego, tarnopolskiego i rówieńskiego. (źródło)

youtube logo Oficjalne pismo z Rosji z propozycją rozbioru Ukrainy

Patrz więcej; http://www.fakt.pl/rosja-proponuje-rozbior-ukrainy-,artykuly,450565,1.html

A teraz konkrety:

LaRouche: – Ukraina może stać się zapalnikiem konfliktu światowego.

28.02.2014 – Paul Craig Roberts – członek gabinetu prezydenta USA Ronalda Reagana – twierdzi, że trzecia wojna światowa już właściwie się zaczęła. Konflikt na Ukrainie może doprowadzić do tego, że USA i Rosja użyją przeciw sobie arsenału nuklearnego. Jak zacznie się wojna? Zdaniem Robertsa Rosja może użyć dronów (takich samych, jakich USA używa na Bliskim Wschodzie) do eliminacji przywódców rewolucji i nowej władzy na Ukrainie. Po serii politycznych zabójstw może wysłać siły specjalne do eliminacji agentów USA. Jeśli Unia Europejska wciąż będzie wspierać Ukrainę, Putin odetnie dopływ gazu i ropy.  Craig przewiduje też, że rosyjskie wojska wkroczą do wschodniej Ukrainy. Jeśli zareagują siły NATO, dojdzie do konfliktu nuklearnego… I wtedy już nie będzie zwycięzców, Europa i Ameryka zmienią się w wypaloną, radioaktywną pustynię.(fakt.pl)

10.03.2014 – Obecny kryzys na Ukrainie może doprowadzić do III wojny światowej – ostrzega były doradca prezydenta Rosji. Na sankcje finansowe jest za późno, a Władimira Putina powstrzymać może tylko reakcja wojskowa Zachodu – twierdzi Andriej Iłłarionow. (fakt.pl)

14.03.2014 – Jak twierdzi sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w ukraińskim rządzie, do inwazji Rosji natajny dokument całą Ukrainę może dojść lada moment. Z oświadczenia Andrija Parubija wynika, że Ukrainę czeka uderzenie z kilku skrzydeł. 80-tysięczna armia ma kierować się na Kijów, który może zostać zdobyty w ciągu 2-3 godzin. (fakt.pl)

25.03.2014 – Dziennikarka ukraińskiej gazety „Kyiv Post” ujawniła tajny, kremlowski dokument opatrzone klauzulą „ściśle tajne”. Ujawniony tajny dokument o planach agresji wobec Ukrainy tajne”, które dotyczą strategii, jaką chce przyjąć Putin w odbudowie rosyjskiego imperium. (…) według którego do Federacji Rosyjskiej mają być włączone „wszystkie rosyjskojęzyczne regiony” Ukrainy łącznie z kijowskim! (…) – w szczególności Krym, Ługańsk, Donieck, Zaporoże, Dniepropetrowsk, Czernihów, Suma, Charków, Kijów, Chersoniu, Nikołajew, Odessa. 

– Raport wywiadu USA: Inwazja rosyjska prawdopodobna jak nigdy. Możliwa wielka ofensywa lądowa – wynika z najnowszych analiz amerykańskiego wywiadu, do których dotarła telewizja CNN. Według nich, Rosja zgromadziła wystarczające siły, aby planować szybkie zajęcie terenów sięgających aż po Naddniestrze. Amerykanie mówią też o zagrożeniu dla krajów bałtyckich, które są przecież w UE i NATO.

W skład wojsk z regionów przygranicznych wchodzi obrona przeciwlotnicza i transportery opancerzone. Co więcej, znaczną część rosyjskich wojsk stanowią oddziały zmotoryzowane, które mogą się szybko przemieszczać. Dodatkowe siły specjalne, wojska powietrzne, transport lotniczy i inne jednostki stacjonujące w różnych miejscach na terenie całej Federacji Rosyjskiej, które mogłyby okazać się potrzebne, wydają się być w wyższym stanie mobilizacji. (…) Rosjanie skierują się na trzy ukraińskie miasta: Charków, Ługańsk i Donieck. Jak wynika z informacji wywiadowczych, rosyjskie siły rozmieszczone są teraz w rejonie Rostowa, Kurska i Biełgorodu. (27.03.2014) (tvn24)

– Jeśli Rosja zaatakuje Ukrainę, zrobi to w kwietniu (z początkiem wiosennego poboru w rosyjskim wojsku – 1 kwietnia) lub w pierwszej połowie maja (tuż przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie – 25 maja) – twierdzi znany rosyjski analityk wojskowości Paweł Felgenhauer na łamach „Foreign Policy” (tvn.24)

– Rosja dzięki zgromadzonemu na Krymie i ukraińskiej granicy sprzętowi wojskowemu jest w stanie prowadzić działania wojenne nawet na 500 km w głąb Ukrainy – uważa admirał Ihor Kabanenko, były pierwszy zastępca dowódcy Sztabu Generalnego Ukrainy.

27.03.2014 – Potencjał rosyjskich wojsk nad granicą z Ukrainą wzrósł po sprowadzeniu dodatkowych jednostek do obwodu briańskiego – pisze portal „Lewy Biereg”, cytując Dmytro Tymczuka, szefa Centrum Badań Wojskowo-Politycznych. Stamtąd wiedzie najkrótsza droga na Kijów. Takie ruchy mogą oznaczać, że Putin gotuje się do ofensywy na całym „wschodnim froncie”, od Czernihowa na północy Ukrainy, po Donieck na południu – twierdzi wojskowy analityk, na którego ukraińskie media często powołują się od początku konfliktu z Rosją. (tvn24)

24.03.2014 – sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Parubij powiedział, że na granicy z Ukrainą może być nawet 100 tys. rosyjskich żołnierzy w pełnej gotowości bojowej. Z kolei według najnowszych szacunków amerykańskiego wywiadu, na granicy z Ukrainą Rosjanie zgromadzili ponad 30 tys. żołnierzy. Ale dodatkowe siły są w gotowości, w oczekiwaniu na rozkaz do przemieszczenia się. (tvn24)

26.03.2014 – Szef Departamentu Obrony USA Chuck Hagel oznajmił, że Rosja kontynuuje zwiększanie liczby żołnierzy wzdłuż granicy z Ukrainą. (tvn24)

27.03.2014 – Najbliższe dwa dni mogą być najtrudniejsze w historii niepodległej Ukrainy – oświadczył były minister obrony i były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Jewhen Marczuk. W jego opinii Rosja może rozpocząć kolejną fazę agresji wobec jego kraju. Wszystko wskazuje na to, że na początku nie musi dojść do ataku regularnych wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy, lecz zostanie to zainicjowane tak, jak na Krymie. Mogą tego dokonać zorganizowani ludzie, którzy nie będą nosili mundurów, ale duża część z nich będzie miała broń automatyczną– podkreślił były minister obrony.  (rmf24.pl)

– Według źródeł amerykańskich Rosjanie przygotowali już szpital polowy. Analitycy są zgodni: albo Putin uderzy w ciągu najbliższych dwóch-trzech dni, albo będzie musiał wycofać wojska.

A więc wojna??? Oby nie… :(

14 do 25 lipca 2014 – na Ukrainie odbędą się manewry pod kryptonimem „Rapid Trident” (w wolnym tłumaczeniu Szybki Trójząb) zlokalizowane na terenach wokół Lwowa. Około tysiąca żołnierzy z dziesięciu krajów weźmie udział w ćwiczeniach wojskowych m.in: z  Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. (fakt.pl)

Ave

Ripsonar

Reklamy