mckinnonGary McKinnon (pseudonim Solo) brytyjski haker, którego oskarżono o popełnienie „największego włamania do wojskowych systemów komputerowych wszech czasów„.

44-letni bezrobotny londyński administrator komputerowy (z zespołem Aspergera) jest oskarżony o włamanie do 97 amerykańskich komputerów wojskowych i NASA w 2001 i 2002. Sieć komputerowa, do której się włamał, obejmuje sieć NASA, Armii Stanów Zjednoczonych, US Navy, Departament Obrony USA, Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych oraz jeden komputer należący do Pentagonu. USA oszacowały koszty włamania i poprawiania błędów uczynionych przez hakera na 700 000 USD.

McKinnon był namierzony i aresztowany na podstawie the Computer Misuse Act przez brytyjski National Hi-Tech Crime Unit (NHTCU) w 2002, ale wypuszczono go bez postawienia mu zarzutów, ani nie podjęto przeciwko niemu żadnych akcji. Aresztowano go nagle w czerwcu 2005, ale tym razem również go zwolniono, z postawionym warunkiem zakazu używania internetu. Jeśli byłby poddany procesowi ekstradycji, McKinnonowi groziłoby do 70 lat więzienia, nie wykluczając odsiadki w Guantanamo na Kubie. Powiedział, że będzie walczył o możliwość procesu w Wielkiej Brytanii i będzie się sprzeciwiał swojej ekstradycji. McKinnon wyrobił sobie pogląd, że w USA nie będzie miał sprawiedliwego procesu.[1]

Gary swoją motywację do działania czerpał z Projektu „Disclouse Projekt” i deklaracji przeszło 400 wysoko postawionych cywilów, wojskowych którzy otwarcie mówią o Obcych, owej technologii i innych tajemnicach, o których świat dopiero poznaje.

Co się dowiedział:

Tajny rząd wykorzystuje technologię Obcych (również dzięki przechwyceniu i opracowaniu tzw. Odwróconej technologii).

  • wolna energia
  • antygrawitacja
  • NASA w budynku nr 8 retuszuje zdjęcia satelitarne UFO (potwierdził to, co mówią inne osoby m.in z Disclosure Project)

Konsultował się m.in z byłą pracowniczką NASA Donną Hare, która powiedziała mu o istnieniu całego pionu zajmującego się przerabianiem zdjęć UFO z oficjalnych fotografii NASA.

  • Znalazł listę pozaziemskich oficerów

„Przeszukiwałem dokumenty i znalazłem plik w Excellu, który zawierał tabelkę nazwaną „Pozaziemscy oficerowie”. Były na niej rangi, imiona oraz znaczniki wedle których byli oni przeznaczeni do „transferu materiału” pomiędzy statkami”

05.05.2006 – Wywiad przeprowadzony przez BBC

Haker Gary McKinnon ujawnia prawdę o UFO (1/2) [PL]

5.07.2006 – „Dla Stanów Zjednoczonych, to naprawdę niebezpieczny człowiek, który wystawia bezpieczeństwo narodowe na ryzyko poprzez największe włamania do komputerów wojskowych, jakie kiedykolwiek miały miejsce.”

Jednak Gary McKinnon powiedział, iż chciał się jedynie przekonać, czy obcy lub UFO rzeczywiście istnieją. Podczas swojej dwuletniej przygody, McKinnon włamał się do najważniejszych komputerów (m.in Pentagonu, NASA, Centrum Kosmicznego im. Johnsona oraz innych systemów używanych przez armię Stanów Zjednoczonych, Marynarkę Wojenną i Siły Powietrzne).

03.2002 – został zatrzymany za co groziło mu 6 miesięcy prac społecznych (nie zrobił żadnych szkód)

11.2002 – jego oskarżenie i kara sięgała już 60 lat w więzieniu! To jego przypadek przyczynił się do zmiany prawa do spr. wykroczeń cybernetycznych. Oskarżyli go o to, że uszkodził każdy komputer do którego się podłączył, co jest kłamstwem, gdyż wszedł tylko do tych komputerów nie zabezpieczonych hasłem! Aby domagać się z kolei ekstradycji musi albo kara 1 roku więzienia, albo straty na min 5 tyś dolarów. (stwierdzili, że każdy komputer na który wszedł był wart 5 tyś $.

Oficjalnie spowodował straty wynoszące 700.000 dolarów, złamał nawet silne zabezpieczenia nałożone krótko po atakach z 11 września. Ten bezrobotny programista komputerowy z Wielkiej Brytanii walczy z prawem, gdyż grozi mu ekstradycja do Stanów Zjednoczonych, gdzie prawdopodobnie zostanie skazany na 70 lat więzienia i karę w wysokości 1 750 000 dolarów. Jego prawnik obawia się, że McKinnon może nawet zostać zesłany na wyspę Guantanamo…

„To co znalazłem, mogło mieć możliwe powiązania z informacjami na temat UFO”, powiedział McKinnon.

youtube logo Przypadek Gary McKinnona w Białym Domu

youtube logo  Gary McKinnon nie zostanie wydalony z Wielkiej Brytani do USA!

12.2015: Aktualizacja

Gary McKinnon ujawnia nowe rewelacje w sprawie plików jakie odnalazł w amerykańskich sieciach rządowych. (innemedium.pl) wywiad

Projekt „Solar Warden”. Jest to tajny program kosmiczny, w którego ramach istnieje flota pojazdów zdolnych do latania w przestrzeni kosmicznej. (…) Flota kosmiczna jest ukrywana i nieznana opinii publicznej. Operuje w ramach US Naval Network and Space Operations Command (NNSOC) wcześniej zwaną Naval Space Command. W projekt jest zaangażowanych przynajmniej kilkaset osób w bazie Dahlgren, w stanie Virginia.

Pojazdy budowane w ramach „Solar Warden” od lat osiemdziesiątych, były wykonywane przez podwykonawców z USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii, Rosji i Australii. (…) Według ustaleń jedna z baz, w których trzymane są statki kosmiczne znajduje się w Nevadzie na terenie słynnej Strefy 51. Nie wiadomo czy pojazdy to w pełni konstrukcja ziemska czy też przejęta technologia obcych. Bardzo prawdopodobne wydaje się, że tajnych baz kosmicznych może być w USA nawet kilka. Być może zdecydowana większość UFO to właśnie obserwacje floty tajnych statków kosmicznych i promów zdolnych do wykonywania operacji kosmicznych. Padają sugestie, że USA ma przynajmniej 8 dużych pojazdów kosmicznych i kilkadziesiąt mniejszych.

Dodatkowe info:

Ripsonar

—————————————————–

[1] Źródło: Wikipedia