20.04.1950 – Prof. Morris Hetchum  Jessup – wykładowca astronomii i matematyki na Uniwersytecie Drake’a i Michigan, odkrywca, konstruktor. Poświęcił się dla rozwiązania sprawy UFO. Ciało znaleziono kilka godzin przed zapowiedzią Jessupa o ujawnienie fundamentalnej tajemnicy UFO, w uruchomionym samochodzie w jego garażu, gdzie spaliny z rury wydechowej były doprowadzone do jego wnętrza za pomocą gumowego węża. Oficjalna przyczyna: samobójstwo! Jego przyjaciel i wydawca, przyrodnik Ivan Sanderson, uważał że samobójstwo zostało upozorowane.

1962 – Wilbert B. Smith, przewodniczący kanadyjskiego programu „Projekt Magnet”, który  zajmował się badaniem fenomenu UFO przez rząd kanadyjski. zmarł w zagadkowych okolicznościach.

13.06.1971 – Prof. James E.Mc Donalds, fizyk, kierownik Instytutu Fizyki Atmosferycznej. W latach 60 -tych interesował się problematyka UFO, angażując się w rzetelne badania tego zjawiska. Został znaleziony martwy w pobliżu mostu Canyon del Oro na pustyni Arizona. Oficjalna przyczyna: samobójstwo.. strzałem w głowę!

Dr Charles A. Mariey, fizyk z Defiance College. W czasie wydania książki „Unidentyfied Flying Objects” umiera nagle na atak serca. Oficjalna przyczyna: naturalna- atak serca.

Edward Ruppelt, oficer lotnictwa, przewodniczący zespołowi opracowującego raport dla programu „Błękitna Księga (Blue Book). Przyczyna oficjalna: naturalna- marł na atak serca.

Aktualizacja będzie dokonywana na bieżąco.

Ripsonar

—————————————————————————————-

Na podstawie książki „Goście z kosmosu… część 2, Lucjan Znicz str. 192/193