UFONa przełomie trzech lat: 2007,2008 i 2009 nad morzem Maramara u wybrzeży Turcji, w bliskiej odległości od Istambułu Świat miał okazję obserwować jedno z najbardziej pokazowych UFO.

8.06.2008 – Niezidentyfikowany obiekt pojawiał się pomiędzy majem a wrześniem w tym samy rejonie rok wcześniej. Wydarzenie było opisywane już na całym świecie, również w Polsce m.in przez TVN

Przełomowe, 2,5 godzinne nagranie z latającymi spodkami niedawno obiegło media na całym świecie. Badacze UFO i dziennikarze nie mają wątpliwości – jeśli film jest prawdziwy, to jest to największy dotąd dowód na istnienie UFO. (TVN)

Te 2,5 godziny nagrał strażnik Yalcin Yalman.To własnie jego wideo obiegło świat. Trzeba jednak nadmienić że obiekt ten był obserwowany przez mieszkańców Kumburgaz/Yeni Kent Compound, oraz potwierdzone przez 12 świadków.

22 czerwiec 2007

youtube logo   Nagranie

Obserwacja w Turcji z 2007 roku

Obserwacja w Turcji z 2007 roku

2009 – Dr Roger Leir nagrywa kolejny pokaz UFO w Turcji w tym samym miejscu co w latach poprzednich. Szczegółowa analiza pokladkowa wykazała, iż jest to pojazd kierowany przez widoczna przy kokpicie załogę. Piloci zdają się być bardzo podobni do Szaraków! Materiał został przeanalizowany przez członków TUBITAK – Instytutu naukowego na Uniwersytecie  w Istambule. Ich zadaniem miało być dowodzenie fałszerstwa materiału, ale nie tylko się tego nie dopatrzono ale oficjalnie przyznano że obserwacje owego UFO są prawdziwe! Informacje te podały tamtejsze media!

Moim zdaniem jest to jedno z najlepiej udokumentowanych obserwacji wskazujących nie tyle prezentowany pojazd Obcych ale i ich załogę! materiał poniżej:

youtube logo  UFO w Turcji. Szaraki kierują pojazdem! Dr Roger Leir. [2009]

Parę klatek z owego filmiku poniżej:

alien

Bez tytułu

Skrypt:

W roku 2007 Yalcin Yalmin, pracownik ochrony z Kamburgaz w Turcji, wykonał jedno z najlepszych nagrań UFO w historii. Dokumentacja prawy poszerzyła się w następnym roku, kiedy UFO ponownie pojawiło się nad Morzem Marmara w pobliżu Kamburgaz.

Gdzie to jest?

To niesamowite! Światło się przemieszcza!

O pojawieniu się UFO donosiły wszystkie tureckie media.

UFO powróciło znów w roku 2009. Na szczęście, doktor Roger Leir miał przy sobie kamerę.Nagranie zanalizowali członkowie TUBITAK, instytutu naukowego z Istambułu. Ich celem było obalenie sprawy. Mimo to, ustalili, że nagrania są w całości autentyczne. To nie jest mistyfikacja.

Oto fragment wystąpienia dr. Leira na Festiwalu UFO w Ventrura w Kalifornii w roku 2010.

Na niebie widać było jasny księżyc w pełni, a pod nim niewielki jasny punkt. Nie wiedzieliśmy, co to jest. Filmowaliśmy nad wodą, w której nie było żadnych konstrukcji – platform wiertniczych, statków. Zrobiliśmy zbliżenie. Nasza kamera miała obiektyw o ogniskowej 200 mm i elektroniczny doubler, udało nam się więc uzyskać bardzo ostry obraz pojazdu. Zauważyliśmy, że pojazd jest oświetlony przez księżyc – jak powiedziałem, księżyc świecił bardzo jasno. Z przodu pojazdu zdawały się znajdować trzy okna, bulaje, jak zwał tak zwał. W oknach zaś stali przysłowiowi szarzy kosmici jak z naklejki na zderzak samochodu. Widziałem to – sam spojrzałem przez kamerę, na szczęście nagraliśmy to. Film został wysłany do uniwersytetu w Istambule i poddany przez turecki rząd bardzo dokładnej analizie. Wysłano je też do Wielkiej Brytanii i kilku innych krajów. Do tego czasu film znalazł się już w internecie i w żaden sposób nie dało się go ukryć prze opinią publiczną.

Niedawno, w tym roku, film przekazano analitykowi z Chile. Sporządził on kolejną recenzję filmu, lecz tym razem, zamiast na pojeździe, skupiała się ona na jego pasażerach. Na mojej stronie Alienscalpel.com można przeczytać całą chilijską analizę. Więcej informacji na SiriusUFO.org i stronie dr. Rogera Leira, AlienScalpel.com. Oryginalne nagrania dostępne są w internecie. Proszę podzielić się tymi informacjami z innymi.

Ripsonar