Prof. Łaczezar Filipow

Prof. Łaczezar Filipow

Prof.Lachezar Filipov (Łaczezar Filipow ) jest wicedyrektorem Instytutu Badań Kosmicznych Bułgarskiej Akademii Nauk (BAN).

2006 – grupa podległa pod Instytut Badań Kosmicznych przy BAN zaczęła próbę nawiązania kontaktu z Obcą Cywilizacja.

2008 – Według profesora w ciągu dwóch lat przetłumaczono część przesłań i w 2008 r. kosmitom przedstawiono konkretne pytania. –Postawiliśmy ponad 30 pytań, lecz na część z nich nie otrzymaliśmy odpowiedzi – powiedział.

11.2009 – Fillipow na konferencji prasowej oświadczył, że E.T. nie tylko istnieją naprawdę, ale żyją pośród nas, lecz my nie potrafimy ich rozpoznać. Oświadczył także, że bułgarscy naukowcy nawiązali kontakt z obcymi przez kręgi zbożowe oraz przekazywane sygnały telepatycznie (channelingi) za które jest odpowiedzialna architekt – Mariana Weznewa pracująca również dla Bułgarskiej Akademii Nauk. Członkowie Bułgarskiej Akademii Nauk zadali obcym ponad 30 pytań.

 

 youtube logo Lachezar Filipov abaout Aliens (eng)  oraz ЛЪЧЕЗАР ФИЛИПОВ ЗА ХОРАТА И ИЗВЪНЗЕМНИТЕ

Filipow powiedział, że nawet Watykan potwierdził że nie jesteśmy sami w kosmosie. Wg niego, ludzie nie mogą nawiązać kontakt z kosmitami poprzez fale radiowe, ale dzięki sile myśli. Stwierdził, że rasa ludzka z pewnością będzie mieć bezpośredni kontaktu z obcymi w najbliższych 10-15 latach. Zastępca szefa bułgarskiego Instytutu Badań Kosmicznych powiedział także Novinar Daily że obcy się krytycznie nastawieni do tematu ingerencji człowieka w naturę procesów (może chodzi o genetykę itd.) Zespół Filipova analizował 150 nowych kręgów zbożowych, które pojawiły się na całym świecie w ciągu ostatnich lat.

Wywiad Christina Rafailova z Novinar z prof.  Filipow: (27.11.2009 r.)

– Profesorze Filipov, czy po ogłoszeniu że brał Pan udział w eksperymencie, w którym stawiane są pytania inteligencji pozaziemskiej, wystąpił konflikt między Panem a środowiskiem naukowym. Czy informacja o tym eksperymencie niesie dla Pana jakieś konsekwencje?

Moment, w którym informacje o eksperymencie została ogłoszona, był bardzo delikatny ze względu na aroganckie zachowanie rządu w stosunku do akademii. Dodatkowo zostałem ukrzyżowany przez moich kolegów po fachu i społeczeństwo bułgarskie. Jednak napłyneło do mnie wiele maili z zagranicy. Moją sprawą bardzo zainteresowana jest Chińska Akademia Nauk, a także wiele środowisk, które sugerują, że piktogramy są dziełem rąk ludzkich. Po opublikowaniu wszystkich informacji, moi koledzy z BAN, którzy pracowali wraz ze mną przy tym eksperymencie zostali od niego odsunięci. Pierwszego dnia po zdarzeniu podjęto kroki aby usunąć mnie z pełnionego aktualnie stanowiska, argumentując żę to czym się zajmuje to pseudonauka. Pytam kto powinien badać te zjawiska jeśli nie naukowcy? Cechą nauki powinna być odwaga w stawianiu pytań, a nie strach przed nimi.

– Powiedz jak dokladnie wyglądał eksperyment?

Po pierwsze chciałbym podkreślić, że Instytut Badań Kosmiczych, nie był zaangażowany w badania prowadzone na tych kręgach zbożowych. Trzy lata temu zaproponowano mi spotkanie z badawczynią kregów Mariane Vezneva. Jestem przekonany, że była ona pierwszym i jedynym do tej pory człowiekiem na świecie, któremu udało się rozszyfrować informacje zawarte w kręgach zbożowych, a być może nawet nawiązać dialog z ich twórcami. Te kręgi pojawiają się na całym świecie, od dłuszego okresu czasu. W tym roku, od maja do czerwca pojawiło około 150 takich na całym świecie. Nawet w Bułgarii pojawiły się takie kręgi na polach pszenicy w Dobrudży i Riła, Oprócz Venzevy istnieją całe grupy ludzi zajmujące się tym tematem. Wyjaśniła ona, że dzięki 6-7 latom pracy badawczej na tych kręgach, mogłą stwierdzić żę pojawiające sie w tych kręgach znaki przekazują informacje. Mówi ona, że pojawiają się w nich informacje o rozpoczynającym się końcu świata w 2012 roku, niebezpieczeństwie globalnego ocieplenia i zagrożenia z powodu uderzenia asteroidy. Są to sprawy znane nauce. Zauważyłem, że jej pomysły zostały zamienione na sztandarowe hasła kilku sekt, które propaguja rozpoczynającą się apokalipse. To zmotywowało mnie do wzięcia udziału w tej „grze” jednak nie podając sie całkowicie jej wpływowi jak to ma miejsce na pograniczu religii. Zaoferowałem współprace kilku moim kolegom – fizykom, astrononom aby wzieli udział w tej grupie. Pod koniec ubiegłego roku zaproponowałem aby zamiast analizować piktogramy przez Vezdeva, które pojawiają się na całym świecie, zadała kilka pytań do twórcom tych kręgów. Postawiliśmy trzydzieści kilka pytań i dostaliśmy 30 odpowiedzi do nich.

– Jak dokładnie Vezneva kontaktuje się z twórcami tych piktogramów?

Lubie to zjawisko, jednak nie jest ono dla mnie całkowicie jasne, ona wchodzi w trans i odbiera impulsy z góry lub z dołu, nie wiem. To jedne z pierwszych kręgów, a wraz z naszą pracą zwiększa się nasz umiejętność odczytywania ich. Jeden wyglądał jak głowa indianina [… there will be some upheaval, which was actually made in the Mayan calendar.] Jeden bardzo interesujący rysunek symbolizujący dziecko urodzone metodą in vitro. Przez ten symbol, oni chcą nam przekazać, że ta metoda sztucznego zapłodnienia jest niedopuszczalna, z powodu konsekwencji dla matki i dziecka  Jeden z ekonomistów zadał pytanie, co należy zrobić aby nie dopuscić do powtorzenia kryzysu gospodarczego. Zgodnie z rysunkiem musimy pozbyć się broni i zlikwidować podziały na biednych i bogatych. W tej sprawie i kilku nowych formach rozwoju człowieka, które się rozpoczną, zaczniemy wykorzystywać obydwie półkule mózgowe.

– Jak wiarygodne sąą dla Pana odwiedzi na te pytania?

Venzeva osobiście przeczytała odpowiedzi na te pytania. Gdy opisywałem wnioski wynikające z tego eksperymentu, zaleciliśmy w przyszłośći obiektywne analizowanie tego zjawiska. Ważną sprawą było to , że w pewnym miejscu w Angli gdzie zaobsrewowalismy jeden krąg, otrzymaliśmy konkretną odpowiedz na nasze pytanie. Oprócz analizy tych danych, musimy przeprowadzić badania na innych kręgach, ponieważ rysunki mają znaczenie jako środek komunikacji, dzieki czemu obie strony będą w stanie poznać swój alfabet. Dla mnie jest to bardzo wczesny etap kontaktu z innym środowiskiem Piktogramy zawierają informacje, ale nie moge powiedzieć z kąd ona do nas dociera

– Czy bierzecie pod uwage ze piktogramy moga byc wytworem człowieka?

Faktem jest, że kłosy są zawsze wygięte pod kątem 45 stopni, które nadal rosną. Po 10 dniach kregi znikają. Udowodniono że nie mogły być zrobione przez człowieka. To jest jak obraz holograficzny – wiązka laserową można rysowac i przenosić informacje jednoczesnie. Jednak nie wiemy, czy odbywa się to za pomocą promieniowania elektromagnetycznego. Podobno wszechświat ma inne rodzaje pól informacyjnych. Owszem jest wiele przypadków ludzi, którzy poprzez różne oszustwa chcieli w ten sposób zarobić, ale to są dwie różne sprawy

– Czy możesz zagwarantować, że te informacje są prawdziwe?

Nie jesteśmy wystarczająco daleko, by powiedzieć, że rozumiemy wszystkie informacje. Musimy powiekszyć grono osób aby nie opierać się tylko na Venzevie. Mamy coś co dostarcza nam takich informacji, ale czy to prawda, nie możemy tego narazie do konca stwierdzić. Nie ma dowodów że planeta Nibiru zbliża się do ziemi, gdyby była ona wielkości naszej planety była by już widoczna. Ważne jest to, że informacje te należy interpretować w sposób jednoznaczny.

– Jeżeli informacje są wiarygodne, dzięki kręgom, można by zapobiec katastrofie?

Wszystko jest odwracalna. Jeśli wykorzystamy te informacje dobrze, możemy temu zapobiec. Część kolegów uważa, że nie można przewidzieć trzęsienia ziemi, ale zwierzęta je czują, przewidują, co może sugerować, że istnieje pole świadomości, które im to umożliwia.

– Czy, Pan jako naukowiec może skomentować fenomen znany jako prorokini Vanga?

W tym czasie w Rosji było wielu Vlail Kaznacheev, cenionych naukowców, którzy mowili o tzn. neosferze, która jest „owinięta” wokół Ziemi. Zbiera ona energie (dane?) mentalna generowaną przez życie ludzkie.Taki fenomen jak Vanga mogła czerpać informacje właśnie z neosfery. Prawdopodobnie we wszechświecie istnieje coś na wzór psychicznej energii elektromagnetycznej, ale nie wiemy czym dokładnie to jest.

Tajemnicze zniknięcie Fillipowa!

Świetny artykuł w tym temacie napisał CHRIS , zapraszam:

Co się stało z prof. Filipowem?

Patrz więcej:

youtube logo  Mystery Of Filipov (Part 1) (eng.)

Więcej informacji na ten temat:

http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1976112/pg1

Ripsonar