Sfingowane wybory prezydenckie Busha Jr.

2000 – w wyścigu o fotel prezydenta  rywalizacja łeb w łeb była między Bushem Jr a Al Gorem. I choć wszystkie telewizjebush pokazywały, iż Al Gore wygrywa w sondażach nagle Fox News pokazuje iż wygrał Bush. Po tych obwieszczeniach reszta stacji również jej zawtórowała. Bush wygrywa, a jak się okazuje facet odpowiedzialny za informacje w Fox News to .. kuzyn Busha John Ellis! na wspólnym posiedzeniu rady reprezentantów gdzie miano obwieścić nowego prezydenta elekta zgłoszono liczne sprzeciwy. Byłyby one jednak brane pod uwagę tytko wtedy, gdyby był podpisany przez przynajmniej jednego kongresmena. Żaden ze sprzeciwów nie uzyskał takiego podpisu![1] W pierwszy dzień kadencji podczas przejazdu do Białego domu został obrzucony jajkami a tłum protestował sfingowaniem wyborów. Kolejne 8 miesięcy były dla niego równie ciężkie co pierwszy dzień. Dlatego też aby się odprężyc pojechał na wakacje. Wg danych „Washington Post” 42% swojego czasu poświęcił właśnie wakacjom:)

8.08.2001

„Ludzie mówią, że ciągle Pan wypoczywa.

– Nie wiedzą co to praca. Dużo pracuje. Nie musze wciąz siedzieć w Waszyngtonie…” [2]

Powiązania z rodziną Bin Ladenów

Po pierwsze Bush Jr. jeszcze w 1972 służąc w wojsku (lotnictwie)  nawiązał znajomość z majorem James R. Bath. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, iż Bath następnie zarządzał w Teksasie pieniędzmi rodziny Bin Ladena!  Handlował samolotami i jeden sprzedał niejakiemu [9] Salema, starszego brata Osamy bin Ladena (dziedzica drugiej fortuny w Arabii- Saudii Bin Laden Group). Ten się odwdzięczył i według gazety „Houston Chronicle” Salem bin Laden mianował Batha swoim przedstawicielem handlowym w Teksasie wkrótce po tym, jak Bush senior został mianowany w roku 1975 przez prezydenta Geralda Forda na dyrektora CIA.

5.10.2001 –  Bath zainwestował pieniądze Salema, na rozpoczęcie współpracy partnerskiej z George’em W. Bushem w ramach zachodnioteksaskiej firmy wiertniczej Arbusto Energy. Oczywiście Bush kiepsko sobie radził ale firmę odkupiła spółce naftowej o nazwie Harken Energy – dając mu miejsce w radzie nadzorczej. Kapitał firmy pochodził od Saudyjczyków co jest dość dziwne, aby upadającą firmę kupili ludzie którzy nie wiedzą co mają zrobić z kasą. I właściwie był tu as w rękawie, gdyż ojciec Busha był nie byle kim bo prezydentem USA.

Jestem synem prezydenta.(…) Podczas kampanii nawiązałem cenne kontakty w Waszyngtonie. Ludzie to szanują. Dostęp do prezydenta to władza. wypowiedz z 08.1992 Bush Jr.[10]

199o – Harken Energy Company, gdy Bush był jej dyrektorem otrzymał ostrzeżenie od adwokatów firmy, by nie sprzedawał firmy, gdy jego sytuacja jest zła. Tydzień później sprzedał akcje HARKEN’a za 848 tyś $ a 2 miesiące później HARKEN wykazało 23 mil $ starty… Po co mu to było?

Dwa miesiące przed wysłaniem przez Saddama Husajna oddziałów irackich do Kuwejtu Bush sprzedał dwie trzecie swoich udziałów w Harken Energy, co dało mu prawie milion dolarów zysku. Akcje tej firmy znacznie spadły po rozpoczęciu inwazji przez Irak. (Co ciekawe ten trop z ropą prowadzi do licznych spekulacji militarnych na wschodzie w celu znacznych zarobków na tej zasadzie jak ten z Irakiem.Patrz więcej : Kulisy wojny z terroryzmem)

BUSH I SAUDYJCZYCY

Bush senior po 11 września odwiedza Arabię Saudyjska i widzi się z królem.. oraz z rodziną Bin Ladenów

Od uniknięcia następstw Urzędu Skarbowego, pomógł mu prawnik Robert W. Jordan, a ten odwdzięczył będąc prezydentem nadając mu posadę ambasadora USA w Arabi Saudyjskiej. Tatuś załatwił mu posadę w kolejnej filmie na stanowisku dyrektora w Carlyle Group – międzynarodowy konglomerat inwestujący w projekty rządowe jak telekomunikacja, służba zdrowia, czy obrona kraju! O dziwo- albo i nie…jest to ta firma, która po 11 września odnotowała duże zyski.Warto nadmienić, iż w tej samej firmie inwestowała rodzina Bin Ladenów. W dniu ataku na WTC rano zebrała się rada inwestorów w których uczestniczył m.in Bush senior, James Baker i Shafiq bin Laden – brat przyrodni Osamy. Rodzina Bin Ladena zainwestowała jeden z funduszy obrony, więc po tych wydarzeniach gdy rząd zwiększy wydatki na obronność ci zarobili krocie, jak i Bushowie.[11] Carlyle Group była 11 największą firmą produkującą broń w Ameryce. Należał do niej United Defense, który po 11 września zamieniono w spółkę publiczną przez co już w grudniu w jeden dzień zarobiła 237 mil. $!

Jak to możliwe, aby opinia publiczna, czy nawet w rządzie nie zorientował się, iż rodzina Bushów jest inwestorem w firmie produkującej broń, a jednocześnie Prezydentem USA, który te wojny wywołuje! Jak to możliwe, by inwestorem była rodzina Bin Ladenów, z którymi rodzina Bushów-  a więc i z prezydentem na czele się- byli dobrymi kumplami a po 11 września Bush senior jakby nigdy nic kontynuuje tranzakcie biznesowe, gdy ich syn Osama Bin Laden jest oskarżony o najtragiczniejszy atak terrorystyczny w USA a przy okazji  jak złota kaczka, ukierunkował ową politykę militarną dokładnie wprost idealnym kirunku dla rozwoju Carlyle Group z United Defense na czele! Czyż nie widać tu konfliktu interesu między biznesem a powinnościom prezydentury, który nie powinien mieć racji bytu? Oto czym jest władza na najwyższych stołkach – BIZNESEM!

Oto zapytanie Helen Thomas w tej sprawie: [12]

– Gdybym poprosiła o deklarację, czy według Białego domu nie ma konfliktu etycznego gdy były prezydent Bush i sekretarz stanu Jim (James) Baker wykorzystują kontakty z przywódcami państw do prowadzenia firmy handlującej bronią Carlyle Group?

– Prezydent wierzy, że jego rodzina stosuje się do norm etycznych i zachowuje się właściwie.

Wg szacunków Michaela Moore’a, producenta filmu dokumentalnego „Fahrenheit 9.11” Bushowie, ich firmy oraz przyjaciele zarobili od Saudyjczyków na przełomie 30 lat około 1,400 mln $!

Terroryzm bronią idealną na wszelkie bolączki

12.09.2011 – Bush Jr. zlecił Richardowi Clarke [RC] by następstwo ataku na WTC i walkę z Al Kaida powiązać z Irakiem

[RC] – „Prezydent dał mnie i mojemu zespołowi bardzo jasno i wyraźne wskazówki. mamy przekazać informacje, że za tym atakiem stoi Irak. Administracja Busha od zawsze chciała zrobić coś z Irakiem

– Pytał o inne narodowości?

[RC] – Kazał sprawdzić tylko o Irak i  Saddama”

– Pytał więcej o Irak czy al Kaidę?

[RC] – Nie pytał mnie o Al Kaidę

– Jak zareagował sekretarz obrony Donald Rumsfeld i asystent Paul Wolfowitz?

[RC] – Gdy rozmawialiśmy (z Rumsfeldem) o zbombardowaniu baz Al Kaidy w Afganistanie powiedział , że to kiepskie cele. Lepiej bombardować Irak, a my że Irak nie ma z tym nic wspólnego! Nie było różnicy. Zaatakowali najpierw Afganistan, bo było jasne że winna jest Al Kaida, i Al kaida była w Afganistanie. Amerykanie burzyli by się gdyby nic nie zrobiono. [1]

W ten sposób padło na Afganistan. Ale jak się okazuje Bush miał powiązania z Talibami w afganistanie i bynajmniej z kwestia terroryzmu czy fundamentalizmu islamskiego (który wtedy de fakto nikogo nie interesował) a biznes!

1997 – gdy Bush był gubernatorem teksasu, delegacja talibów z Afganistanu przyleciała do Houston do firmy UNOCAL by rozmawiać o budowie rurociągu przez Afganistan biegnącego od złóż w morzu kaspijskim do . Kontrakt na odwierty na morzy kaspijskim dostała firma Halliburton, której szefem był.. Dick Cheney!

03.2001 – rząd Busha przyjął specjalnego gościa Sayed’a Rahmatullah Hashimi, który miał poprawić wizerunek Talibów w Ameryce.

Oberwało się Talibom, bo schronili nieboraka. Ale ogólnie przy wysłaniu 11 tyś żołnierzy to jest mniej niż posiada Manhatan policjantów. Mało tego wojsko uderzyło w miejsce gdzie Bin Laden miał 2 miesiące na ucieczkę. Po obaleniu Talibów Ameryka dała im nowego – czyli swojego prezydenta Hamida Karzaja – były doradca w firmie UNOCAL! Teraz wydaje sie już jasne dokąd to zmierza. Karzaj szybko podpisał umowy z sąsiadami na budowę rurociągu eksploatującego złoża z morza kaspijskiego. Bush po Afganistanie zapomina, że ściga Osamę, mówiąc nawet jednym z wywiadów że nie zaprząta sobie tym głowy….[3]

Po Afganistanie przyszła kolej na… Amerykanów i tzw. kampania wojny z terroryzmem i jej zagrożeń w samej Ameryce….

———————————————————————————————–

1 – Film: Fahrenheit 9/11 czas od 1.00 s. Film tak swoją drogą zawiera informacje o:

– sfałszowanie wyborów na korzyść Busha Jr!

2 – Tamże, czas 8.15 s.

3 – Tamże, część 1, czas 50,00 min