ht_eric_harroun_mi_130328_wblog

Syria. W szeregach Al Nusra walczą amerykanie. Przypadek Eric’a Harroun’a 

FBI aresztowało weterana amerykańskiej armii, który miał uczestniczyć w walkach toczonych w Syrii. Do zatrzymania Erica Harrouna doszło po tym, jak napisał na Facebooku o swoim udziale w syryjskiej wojnie domowej po stronie rebeliantów, walczących z prezydentem Baszarem el-Asadem.

W czasie starć z armią syryjską miał „trafić 10 ludzi”, o czym poinformował w czasie przesłuchania prowadzonego przez FBI. Harroun walczył po stronie Frontu al-Nusra, którą Stany Zjednoczone uważają za organizację terrorystyczną. W rozmowie z „Fox News” Amerykanin przyznał, że nie jest trudno dołączyć się do syryjskich rebeliantów, „wystarczy tylko mieć jaja”.

Patrz wywiad z Harroun’em: The American Jihadist: Eric Harroun In His Own Words

8.04.2014 – zwłoki Erica znaleziono w jego domu. Do dnia dzisiejszego nie wyjaśniono okoliczności jego zabójstwa. Widać służby bezpieczeństwa go zlikwidowały. Przecież Obama we wrześniu 2014 r. powiedział wprost, iż każdy Amerykanin uczestniczący na obczyźnie jako dzihadysta po stronie Al Kaidy (Al Nusra to frakcja Al Kaidy w Syrii) jest potencjalnym wrogiem Stanów Zjednoczonych.

Reklamy