youtube logo Kontrola umysłu za pomocą mikrofal jest faktem. Dowód 1

Skrypt

Kontrola umysłu może okazać się najskuteczniejszą techniką szpiegowską. Czy kiedykolwiek możliwym stanie się czytanie myśli i uczuć innych istot ludzkich? Może nawet umieszczanie myśli w ich umysłach? Nauka szuka sposobu, aby to osiągnąć. W środku zimnej wojny obie strony pracowały nad technikami kontroli umysłu i prania mózgu. Czy magnetyczne terapie mózgu i mapowanie mózgu da się wykorzystać do kontrolowania ludzi poprzez manipulowanie ich emocjami i pamięcią?

To potężne nowe narzędzie, podobne do reakcji nuklearnych, które mogą być wykorzystane albo do wytwarzania energii albo do produkcji bomb atomowych. Umiejętność wywierania nacisku na konkretne obszary mózgu można wykorzystać w terapii, tak jak robimy to tutaj, lub potencjalnie do błędnego kodowania informacji i podobnych rzeczy. Jak z każdym narzędziem, którym dysponuje nasze społeczeństwo, musimy upewnić się, że używamy go prawidłowo.

Wiadomo, że mikrofale i inne częstotliwości radiowe mają wpływ na ludzki organizm. Ale czy mogą one być także odpowiedzialne za słyszenie głosów? W Chicago w stanie Illinois, światowy autorytet w kwestii słyszalności mikrofal demonstruje, jak może to działać.

Słyszę mikropuls, brzmiący jak kliknięcie albo cyknięcie posiadające specyficzną tonację.

Profesor James Lin słyszy dźwięki, których nie ma, ale nie jest szalony. Znajdujące się za nim urządzenie wytwarza pulsy energii mikrofalowej.

W zależności od ostrości słuchu jednostki, mikrofale mogą być słyszalne. Osoby o normalnym słuchu mogą słyszeć mikrofale na całkiem niskim poziomie.

Energia zaabsorbowanych mikrofal powoduje, że tkanka mózgu bardzo delikatnie rozgrzewa się i rozszerza, co powoduje falę ciśnienia, wychwytywaną przez mechanizm słuchu w uchu wewnętrznym. Profesorowi Lin wiele brakuje do słyszenia głosów, ale dałoby się w ten sposób wysyłać zakodowane sygnały do agentów.

Mózg jest organem elektrycznym. Jest wrażliwy na sygnały elektryczne. Ponieważ mikrofale są elektryczne, z zasady możliwe jest zamieszczanie lub kodowanie informacji w sygnale mikrofalowym w taki sposób, aby mogły być odczytane przez mózg.

Może minąć trochę czasu zanim będziemy zdolni kontrolować czyjeś myśli. Możemy jednak wywierać na nie wpływ. Być może wysyłając na odległość tajne instrukcje. Zamiast włamywać się do zabezpieczonej instalacji, szpieg doskonały mógłby kontrolować kogoś, kto znajduje się wewnątrz, zmuszając tę osobę do wykonywania własnej brudnej roboty. Ale dlaczego poprzestawać na jednostkach? Jeśli ostatecznym celem doskonałego szpiega jest absolutna władza, czy możliwe jest kontrolowanie całych populacji? Odpowiedź mrozi krew w żyłach. Przed i w trakcie II Wojny Światowej przywódcy kontrolowali opinię publiczną przy pomocy potężnej nowej infobroni  – propagandy. Kontrolując, w co ludność wierzyła, ministerstwa informacji obu stron przekonały miliony obywateli do walki i umierania za swój kraj. Nawet dziś rządy przedstawiają informacje w taki sposób, aby kontrolować nastroje i morale ludności cywilnej. Jednocześnie jednak poszukują bardziej bezpośrednich metod. Steve Bratcher należał do Wspólnoty Wywiadów USA. Program kontroli umysłu autorstwa CIA, MK-Ultra, skupiał się na opartych na elektryczności metodach kontrolowania ludzi, a także na zastosowaniu eksperymentalnych narkotyków. Steve uważa, że z narzędzi tych korzysta się obecnie.

Chcieliby wykorzystać to do manipulowania na przykład polityką, zachowaniem ludzi – do stawiania na swoim, skłaniania ludzi do myślenia, postępowania w określony sposób. Niekoniecznie musi to być duże społeczeństwo – tylko strategicznie umiejscowione społeczności, które będą manipulować resztą, generować konkretne przekonania.

Gdyby zastosowano kontrolę umysłu na dużą skalę, kradzież tajemnic wyszłaby z użytku: po co szpiegować populację, która i tak już robi, co jej się każe? Czy naprawdę może do tego dojść? Skąd wiemy, że już nie doszło? Wybierz swoją broń: czy jesteś tajnym agentem czy prywatnym detektywem, nauka coraz bardziej ułatwia szpiegowanie. Odkryj sekrety swojego celu dzięki kosmykowi włosów, obserwuj ich z powietrze lub poprzez globalną sieć informacyjną, skradnij ich tajemnice sprzed ich nosów. Może też uda ci się zajrzeć do umysłu twoich celów; całych populacji.

Ripsonar