youtube logo Tajne wojny CIA

Zeznania Johna Stockwella

Zeznania Johna Stockwella

Skrypt: [zeznanie byłego pracownika CIA Johna Stockwella]

Mam doświadczenie w CIA, piechocie morskiej, trzech tajnych wojnach kontrwywiadu, zajmowałem stanowisko w Narodowej Radzie Bezpieczeństwa, w 1975 byłem szefem oddziałów specjalnych toczących tajną wojnę w Angoli. Była to trzecia tajna wojna, w której brałem udział. Prawo bezpieczeństwa narodowego, na mocy którego powołano Radę Bezpieczeństwa Narodowego oraz kontrwywiad zostało uchwalone, jak państwo wiedzą, w roku 1947. CIA otrzymała zezwolenie na pełnienie innych obowiązków i funkcji jeśli byłoby to konieczne dla interesu bezpieczeństwa narodowego oraz niejasne uprawnienia do korzystania z chronionych źródeł i metod. Zdaje się, że w połowie lat ’80 wymyśliłem określenie „wojna z trzecim światem,” bo w trakcie badań odkryłem, że nie atakowaliśmy Związku Radzieckiego i działań kontrwywiadu, atakowaliśmy obywateli trzeciego świata. Naprędce, żeby nie zabrać zbyt dużo czasu, opiszę, co to oznacza, ta wojna z trzecim światem.

Przede wszystkim, pod względem strat w ludziach jest to trzecia najbardziej krwawa wojna w całej historii. Podejmują się prowadzenia operacji w każdym zakątku świata. Otrzymali też prawo do działania całkowicie poza i ponad prawem USA – mieli, że tak powiem, licencję na zabijanie. Korzystali też z prawa do przemycania narkotyków, wyrządzania najróżniejszych krzywd innym narodom i społeczeństwom, pogwałcania prawa zarówno naszego jak i międzynarodowego oraz wszelkich zasad obowiązujących między narodami współpracującymi ze sobą, aby utworzyć zdrowszy, spokojniejszy świat.

Tymczasem, raz jeszcze, starają się zmienić system prawny USA w taki sposób, aby uzyskać kontrolę nad społeczeństwem. Posiadamy obszerną dokumentację tego, co nazywają tajnymi wojnami CIA. Nie musimy zgadywać ani spekulować. W roku 1975 Komitet Churcha przeprowadził w tej sprawie śledztwo i dał nam pierwszy głęboki wgląd w ich struktury.

Senator Frank Church ujawnił działania CIA.

Senator Frank Church ujawnił działania CIA.

Senator Church powiedział, że znalazł 900 dużych i 3000 małych operacji przeprowadzonych w ciągu 14 lat poprzedzających śledztwo. Jeśli rozszerzyć to na 48 lat istnienia CIA, wychodzi 3000 dużych i ponad 10 000 mniejszych operacji. Każda z nich była nielegalna i zakłócała egzystencję jednostek i społeczeństw, a wiele było niemal niewyobrażalnie krwawych.

Manipulowaliśmy funkcjonalnymi demokracjami konstytucyjnymi w innych krajach i organizowaliśmy ich upadki. Organizowaliśmy tajne armie i kierowaliśmy je do walki na niemal wszystkich kontynentach. Zachęcaliśmy mniejszości etniczne do powstań i walki – ludy takie jak Indianie Miskito w Nikaragui, Kurdowie na Bliskim Wschodzie, lud Muong w południowo-wschodniej Azji. Organizowaliśmy i finansowaliśmy – i wciąż to robimy – szwadrony śmierci, jak obecna Policja Skarbowa w El Salvador odpowiedzialna za zabójstwa większości z 50 tysięcy osób w latach ’80. Przedtem zamordowano 70 tysięcy.

Tajne zespoły operacyjne kontrwywiadu oraz propaganda doprowadziły nas wprost do wojny w Korei. Atakowaliśmy Chiny z wysp Quemoy i Matsu, z Tajlandii, Tybetu – swoją drogą wiązało się to z przemytem narkotyków na dużą skalę – aż w końcu sami siebie przekonaliśmy, żeby walczyć z Chinami i Koreą.

W wojnie koreańskiej zginął milion osób, podobnie jak w wojnie wietnamskiej. Mamy rozległą dokumentację na temat tego, jak CIA na każdym poziomie – na poziomie struktur bezpieczeństwa narodowego, ponieważ są one bardzo skore do współpracy – wmanewrował narów w wojnę wietnamską. W końcu utworzyliśmy złoty trójkąt, w którym na polecenie CIA samoloty Air America przewoziły broń do naszych sojuszników i wracały z heroiną. Rozpoczęliśmy największą – zrobił to Jimmy Carter, admirał Turner się tym chwali – operację w Afganistanie. Podobno była to największa operacja w historii tajnych wojen CIA. Naturalnie, bardzo szybko utworzyliśmy złoty półksiężyc, który do dziś jest prawdopodobnie największym źródłem heroiny na świecie. Aby streścić tę wojnę z trzecim światem, którą prowadzą CIA i amerykańskie struktury bezpieczeństwa narodowego z wplecioną w to wszystko na różne sposoby armią, ujmę to tak: wraz z najlepszymi umysłami, z którymi współpracowałem przy badaniach, naliczyliśmy minimum 6 milionów ofiar tej długiej, czterdziestoletniej wojny, jaką prowadzimy z ludnością trzeciego świata. To nie sowieci. Nie spuszczaliśmy na spadochronach żołnierzy do Związku Radzieckiego, aby zabijać, ranić i okaleczać ludzi. Zwłaszcza od roku 1954, kiedy to sowieci zdobyli możliwość zrzucenia na Stany Zjednoczone bomby atomowej. To nie Brytyjczycy, Francuzi, Szwedzi, Szwajcarzy, Belgowie  – nie przeprowadzamy krwawych operacji w krajach Europy. To wszystko ludność trzeciego świata, obywatele krajów takich jak Kongo, Wietnam, Kambodża, Indonezja, Nikaragua, których rządy nie posiadają możliwości wyrządzenia jakiejkolwiek fizycznej szkody Stanom Zjednoczonym. Nie mają pocisków zasięgu międzykontynentalnego (ICBM), armii ani marynarki. Nie mogą wyrządzić nam krzywdy choćby chcieli. Jest niewiele dowodów na to, że kiedykolwiek chcieli. Być może o to właśnie chodzi – gdyby posiadali ICBM, prawdopodobnie byśmy im tego nie zrobili, z obawy przed odwetem. Tak zwany cios poniżej pasa – zabijanie obywateli innych państwa, którzy nie mogą się obronić, pod przykrywką tajności i pretekstem bezpieczeństwa narodowego.

Aktualizacja.

William Blum , znany amerykański historyk, przedstawił ostatnio

William Blum

Wiliam Blum

listę zamachów i przewrotów zrealizowanych rękoma CIA. Odpowiada za to mafia babilońska lub jak wolisz amerykańska demokracja, która kreuje światowy obraz wojen, rewolucji i konfliktów.

 

Kim manipulowało CIA. (Głównie masoni.)

1949 – Kim Gu (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kim_Koo), koreański przywódca opozycji;
Lata 50-te – CIA eliminuje ponad 200 polityków w Niemczech Zachodnich. Politycy ci ,mogli zdradzić kim po wojnie stali się czołowi działacze SS.
Lata 50-te – Czou En-lai (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zhou_Enlai), premier Chin – przeprowadzono kilka zamachów na jego życie. Przeciwnik illuminackiej rodziny Li.
Lata 50-te, 1962 – zabito prezydenta Indonezji Sukarno (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sukarno).
1951 rok – zamach na Kim Il Sung (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kim_Il-sung), premiera Korei Północnej.
1953 rok – Mohammed Mossadegh (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mohammad_Mosaddegh), premier Iranu, obalony przez CIA.
-) Połowa lat 50-tych. – Claro M. Recto (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Claro_M._Recto), lider opozycji na Filipinach, zniszczony przez CIA.
-) 1955 rok – Jawaharlal Nehru (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jawaharlal_Nehru), obalenie premiera Indii.
-) 1957 rok – Gamal Abdul Nasser (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Gamal_Abdel_Naser), prezydent Egiptu w rękach CIA.
-) Od 1959 rok / 1963 / 1969 – Norodom Sihanouk (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Norodom_Sihanouk), w rękach CIA ?przywódca Kambodży.
-) 1960 rok – Gen. Abdul Karim Kassem (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Abd_al-Karim_Kasim), lider w Iraku.
-) Lata 50-te i 70-te – José Figueres (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/José_Figueres_Ferrer), prezydent Kostaryki, przeprowadzono dwa zamachy na jego życie.
-) 1961 rok – Francois „Papa Doc” Duvalier (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/François_Duvalier), lider Haiti.
-) 1961 rok – Patrice Lumumby (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Patrice_Lumumba), premier Rep. Kongo (Zair).
-) 1961 rok – Gen. Rafael Trujillo (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Rafael_Leónidas_Trujillo), lider Republiki Dominikańskiej.
-) 1963 rok – Ngo Dinh Diem (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ngô_Đình_Diệm), prezydent Wietnamu Południowego.
-) Lata 60 i 70 – Fidel Castro (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Fidel_Castro), prezydent Kuby, kilka zamachów na jego życie.
-) Lata 60 – Raul Castro (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Raúl_Castro), kubański wysoki urzędnik w rządzie.
-) 1965 rok – Francisco Caamaño (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Francisco_Caamaño), lider opozycji – Republika Dominikańska.
-) Lata 1965-1966 – Charles de Gaulle (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Charles_de_Gaulle), prezydent Francji.
-) 1967 rok – Che Guevara (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Che_Guevara), kubański przywódca.
-) 1970 rok – Salvador Allende (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Salvador_Allende), prezydent Rep.Chile.
-) 1970 rok – Gen. Rene Schneider (https://en.m.wikipedia.org/wiki/René_Schneider), główny dowódca armii Chile.
-) Lata 1970-1981 – Gen. Omar Torrijos (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Omar_Torrijos_Herrera), panamski lider.
-) 1972 rok – Manuel Noriega (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Manuel_Noriega), panamski szef wywiadu.
-) 1975 rok – Mobutu Sese Seko (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mobutu_Sese_Seko), prezydent Zairu.
-) 1976 rok – Michael Manley (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Michael_Manley), premier Jamajki.
-) 1978 do dziś ,Lech Wałęsa (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lech_Wałęsa), były prezydent polski, członek Solidarności.
-) 1978 do dziś, Jarosław i Lech Kaczyńscy (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lech_Kaczyński , )https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jarosław_Kaczyński. KOR, PC, PiS, Solidarność.
-) Lata 1980-1986 – Muammar Kadafi, (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mu’ammar_al-Kaddafi) libijski przywódca – kilka ataków na jego życie.
-) 1982 rok- Ajatollah Chomeini, (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ruhollah_Chomejni) przywódca Iranu.
-) 1983 rok – Gen. Ahmed Dlimi (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ahmed_Dlimi), marokański dowódca armii.
-) 1983 rok – Miguel d’Escoto, (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Miguel_d%27Escoto_Brockmann) minister spraw zagranicznych Nikaragui.
-) 1984 rok -9 dowódców (https://es.m.wikipedia.org/wiki/Revolución_Sandinista) rewolucji Sandinistycznej.
-) 1985 rok – Szejk Mohammed Hussein Fadlallah (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Muhammad_Husajn_Fadl_Allah), libański przywódca szyitów (80 osób zginęło w zamachu na jego osobę).
-) 1991 rok – Saddam Husajn (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Saddam_Husajn), iracki przywódca.
-) 1993 rok – Mohamed Farah Aideed (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mohamed_Farrah_Aidid), lider znanego klanu w Somalii.
-) 1999 rok – Slobodan Miloszević, (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Slobodan_Milošević) prezydent Jugosławii.
-) 2002 rok – Gulbuddin Jekmatjar, (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Gulbuddin_Hekmatjar) afgański przywódca islamski.
-) 2003 rok – Saddam Husajn (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Saddam_Husajn) i jego dwaj synowie.
-) 2011 rok – Muammar Kadafi (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mu’ammar_al-Kaddafi), libijski przywódca.

Powietrzne zamachy CIA :
http://ligaswiatowa.hvs.pl/powietrzne-zamachy-cia/

Liga Świata

Ripsonar