Broń masowego rażenia

ISIS posiada materiał na tzw. brudną bombęISIS posiada rakiety

Skrypt

W ostatnich tygodniach bojownicy poczynili znaczące postępy, zajmując całe arsenały broni. Chwalili się już całymi kolumnami czołgów a nawet pociskiem balistycznym R-11. W magazynie broni chemicznej, który opanowali w Iraku, znajdowały się liczne śmiercionośne substancje, w tym sarin, cyjanek i gaz musztardowy. Teraz posiadają też materiał nuklearny. Porozmawiajmy o tym z Michaelem Maloof, który przez 30 lat pracował dla Departamentu Obrony USA. Jak pan myśli, co dżihadyści zrobią z materiałami nuklearnymi, które przejęli?

– W zależności od składu, materiał ten można wykorzystać najwyżej do skonstruowania brudnej bomby. Nie da się z niego zrobić broni jądrowej. Ustalono, że nie jest… że nie nadawałby się zbyt dobrze na broń jądrową. Zdecydowanie jednak można przy jego pomocy zrobić brudną bombę. Od lat wiadomo, że można zamontować materiał radioaktywny na broni konwencjonalnej, np. Pocisku artyleryjskim, wystrzelić go i napromieniować wybrany obszar.

ISIS używa broni chemicznej na Kurdach

Evidence Shows ISIS Used Chemical Weapons Against the Kurdish Citizens (eng)

Dlaczego świat nienawidzi Syrii?

ISIS używa broni chemicznej na Kurdach

ISIS używa broni chemicznej na Kurdach

Gordon Duff rzekł, że ISIS wykorzystał broń chemiczną wyprodukowaną przez USA w atakach w Syrii. Duff, w wywiadzie dla Press TV mówi, że ta broń jest produkowana w laboratoriach USA poza Tbilisi w Gruzji. Te chemiczne i biologiczne bronie są transportowane przez sieć CIA poprzez sprzymierzone państwa do Syrii. Mocno zaatakował zachodni rząd za „rozpaczliwą ciszę” na ten temat oraz podkreśla, że nie zostało zrobione nic, by to zatrzymać.

youtube logo ISIS Using Chemical Weapons Against the Kurds (eng.)