Tutaj zamierzam umieszczać screeny z obejrzanych filmów w których tematyka a przede wszystkim symbolika jest nad wyraz wymowna.

Sabotage [2014 USA]

sabotage

Niezgodna (Divergent) USA 2014

Wybór jednej z frakcji "Erudyci"

Wybór jednej z frakcji „Erudyci – czyli mądrzy”

– Frakcja ponad krwią. To ważny ideał, lecz czasami ciężki do spełnienia. Sprzeciwia się naszej fundamentalnej, ludzkiej naturze. Ale takie właśnie słabości musimy przezwyciężyć.

Uważa Pani, że natura ludzka jest słabością?

– Uważam, że ludzka natura jest wrogiem. Natura ludzka do utrzymywania sekretów, kłamstw, kradzieży… Chcę to wypłenić. Tak własnie utrzymamy, stabilne, pokojowo nastawione społeczeństwo.

Spytacie się pewnie, jak tego dokona? Nic prostszego, pełna kontrola jednostek. Jak?

niezgodna 3

Wykorzystanie sił porządkowych za pomocą kontroli jednostek przez wstrzyknięcie „lokalizatora” zarządzającego przez komputer!

Wykorzystanie sił porządkowych za pomocą  kontroli (wtrzykniętemu "indentyfikatorowi" do przejęcia władzy

Zniewoleni „bezmyślne drony” będą wykorzystane do obalenia dotychczasowej władzy.

Rysiek lwie serce [2013]

Rysiek Lwie Serce

Rysiek Lwie Serce


W filmie tym zauważamy dwa bardzo ciekawe motywy przeplatające się wzajemnie:  symbolika oka i trójkąta oraz działanie channelingu! I tu zaczyna się zabawa.

Tu jest dość ciekawa scena, ponieważ „Wykrętas” (gra osobę magika) przedstawia się jako… „kapłan mroczne światłości” i posiada „trzecie oko” które daje mu zdolności. Już na wstępie spotkania ciekawie wita głównego bohatera:

 „Witaj przybyszu. Niechaj moc mrocznej światłości będzie z tobą”

Ale to nie wszystko. W czasie rozmowy cały czas szukając aspiracji kieruje uwagę na to oko wykonując ruchy takie jak te:

aDASDFA

Poza tym, można powiedzieć, iż aby trafnie odpowiedzieć na pytanie głównego bohatera, zdolności ukazują się gdy wchodzi w postać  Zakrętasa – czyli przejęcie ciała przez obcy byt, który w nim zamieszkuje? Mamy przedstawiony klasyczny motyw channelingu, jak np. u Bashara ponieważ:

a) pozycja po kontakcie jest bardzo zbliżona

bajka channeling

b) wspomina o źródle jako  „anielskie istoty z piątej sfery„. (Dopiero wtedy odpowiada na postawione pytania).

b) używa pisma automatycznego

trans

„9” (2009)

@FreeG: Bohaterowie otwierają książkę, której okładka wygląda tak (cała scena to ułamek sekundy) czas – 41:15: : (link)

„Parnassus” (2009)

 

Tomb Raider

Tomb Raider

Skarb narodów

skarb narodów

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz [2014]

„Hydra była efektem przekonania, że ludzkość nie dorosła do wolności. Nie przewidzieliśmy jednak, że będzie tej wolności bronić. Wojna uświadomiła nam, że ludzie muszą zrezygnować z wolności dobrowolnie. Po wojnie powołano do życia „TARCZĘ” (organizacja od S.H.I.E.L.D.). Zostałem zwerbowany. Nowa hydra rosła, piekny pasożyt wewnatrz TARCZY. Przez 70 lat Hydra podsycała konflikty i podrzegała do wojen. Gdy historia nie chciała współpracować zmienialismy jej bieg.(…) Hydra pogrążyła świat w takim chaosie że ludzkośc sama wyrzeknie się wolności w zamian za spokój i bezpieczeństwo. Proces oczyszczenia będzie pierwszą fazą budowy Nowego Porządku Światowego (New World Order!)”

Zielona Latarnia / Green Lantern [2011]

 Screenn z momentu, kiedy  doktor skończył robić sekcje zwłok kosmity i  przekazuje dysk z danymi na temat sekcji głównemu lekarzowi.

Screenn z momentu, kiedy doktor skończył robić sekcje zwłok kosmity i przekazuje dysk z danymi na temat sekcji głównemu lekarzowi.

Jak ukraść Księżyc (Despicable Me) [2010] USA

Dołączona grafika

Jak ukraść Księżyc z 2010r.

 

„Bank Zła” a pod spodem napis drobnym druczkiem – „Przedtem Lehman Brothers”.

„Według wielu ludzi, to właśnie ogłoszenie upadłości przez bank (Lehman Brothers w 2008 r.) zapoczątkowało tzw. kryzys finansowy, który rozprzestrzenił się na cały świat”. – wikipedia

 

 

 

 

 

 

”Pan Kleks w Kosmosie 1988 i Dyscyplina

”Dziecko nie może za dużo czytać, tylko wybrane problemy…” (cenzura)
”Dziecko nie może o nic pytać, ma słuchać, co mu powiemy…” (ma wierzyć bezkrytycznie w to, co powie władza)
”Bywa czasami, że jakieś dziecko próbuje mieć własne zdanie… Wtedy z nim krucho, wtedy z nim kiepsko: to dziecko dostanie lanie.” (zwalczanie opozycji) @Blitz Wölf z paranormalne.pl

1366651381_by_mortalslash_500

99846573626852040893.jpg

Simpsonowie informują o atak terrorystycznym na WTC!?

 

Disney’s Ducktales Says „Ask About Illuminati”