500 hrywien ukraińskich

Ciekawostką jest obecność symboliki masońskiej na banknocie 500 UAH. Widnieje na nim „Oko opatrzności / wszystkowidzące oko” (ukr. Всевидяче Око), symbol oka otoczonego przez promienie światła, zamknięte w trójkącie. Podobna piramida z Okiem opatrzności widnieje na odwrocie banknotu 1 dolara amerykańskiego (USD). Oko symbolizuje Boga pilnującego ludzi. W ikonografii masońskiej – „Oko”, reprezentuje Boga, a także jest przypomnieniem, że działania masonów są zawsze obserwowane przez Boga, który w wolnomularstwie jest przedstawiany jako – Wielki Architekt Wszechświata.

waluta

 

1 dolar USD

1884 – pierwsza interpretacja Wielkiej Pieczęci 1$ jako symbol masoński, wypowiedziana przez Eliota Charles Nortona, prof. Un. Harwarda.

„wygląda wypisz, wymaluj jak jakiś emblemat bractwa masońskiego”.

piramida w 1 $

Po lewej stronie w kole widzimy piramidę egipską. Nad nią znajduje się trójkąt na szczycie z którego emanuje światło. Przedstawia ono boga słońca starożytnych egipcjan – horusa. Należy wspomnieć tutaj, że Bóg niszczył wszelkie bożki Egipcjan przy wyprowadzaniu Izraela z niewoli egipskiej. Dlatego jest to kolejny dowód na ich wiekową lucyferiańską opiekę.

Jednodolarówka ma więcej ciekawych symboli: 13 warstw piramidy, 13 pasków na fladze, 13 gwiazd, które odpowiednio połączone tworzą gwiazdę dawida (symbol szatana). 13 jagód, 13 liści, 13 strzał, 32 i 33 pióra – stopnie masońskie. Wszystko jest zaprojektowane jako sekwencja liczby 13.

Na pierwszej stronie banknotu w prawym górnym rogu możesz zobaczyć sowę. Jest to symbol towarzystwa Bohemian Grove. Spotykają się corocznie w Kaliforni w ostatnich dwóch tygodniach lipca, aby odprawiać satanistyczne rytuały do olbrzymiej sowy.

Nad głową orła znajduje się 13 pięcioramiennych gwiazd. Jak się je połączy, to tworzą sześcioramienną gwiazdę. Jeśli naniesiesz tę sześcioramienną gwiazdę nad piramidę, jej ramiona wskażą litery „MASON”. (link)

banknot 1 $ i jego symbolika (źródło)

 

 

Ripsonar