SR-91Samolot Aurora czyli SR-91 był owiany tajemnica od dawna.

1982 – rozpoczyna się Projekt Aurora. Jest to  ściśle tajny program USAF mający doprowadzić do budowy obiektów latających opartych o przełomową pod względem zaawansowania technologię, koordynowany był m. in. przez NSA oraz CIA. Projekt ten zużywa tak dużo pieniędzy, że czarne budżety nie wystarczały i oficjalnie poproszono o dodatkowe pieniądze. Według ekspertów nie jest to pojazd lotniczy o znanej nam budowie. Technologia użyta w tym projekcie jest tak zaawansowana, że nie może pochodzić z ziemskich źródeł. (14 tyś km/h i zasięg min. orbita ziemska) [1] Efektem całego przedsięwzięcia były początkowo dwie konstrukcje opracowane przez tajne zakłady Lockheeda Skunk Works:

a) SR-75 Penetrator – hipersoniczny samolot rozpoznawczy, którego pierwszy lot odbyć się miał w 1987 roku.

b) SR-74 Scramp – hipersoniczny bezzałogowy samolot o kształcie delty wykorzystywany przez USAF do dostarczania na orbitę okołoziemską wojskowych satelitów.

Aurora [SR-91]

aurora (1)

Wizualny model mający przedstawiać rzekomy samolot SR – 91- Aurora

Obserwacje

16.11.1998 – kamery wideo zarejestrowały na niebie tajemniczy efekt ‘fireball’. Wtedy zaobserwowano samolot, który leciał z wielką prędkością i na bardzo dużej wysokości i co ciekawe pozostawiał za sobą smugi kondensacyjne.

Pierwsze zdjęcia prawdziwej maszyny ?

18.06.2004 – wykonano i upubliczniono jedno z pierwszych zdjęć samolotu USA tzw.  Aurory, który znajdował się na lotniskowcu USS Abraham Lincoln (CVN 72). Zdjęcia zrobił Lewis Hunsaker.

SR-91 “Aurora”

SR-91 “Aurora” (źródło)

SR-91 “Aurora”

Ripsonar

——————————————————————-

[1] Co ciekawe rosyjskim odpowiednik tego typu pojazdu może być „Ayaks”