terroryści

Bracia Said i Cherif Kouachi

Przebieg akcji:

Pierw zabijali w redakcji, potem zastrzelili policjanta.

W środowym zamachu na redakcję tygodnika „Charlie Hebdo” w Paryżu zginęło 12 osób, w tym ośmiu dziennikarzy, a 11 osób zostało rannych, w tym cztery ciężko. Według policji zamachu dokonały trzy osoby. Bracia, 34-letni Said i 32-letni Cherif Kouachi, są poszukiwani.  (szerzej tu: link).

Cherif Kouachi był w Jemenie w 2011 r. i francuskie władze wiedziały o tym, że kontaktował się z Al-Kaidą i innymi organizacjami terrorystycznymi na Bliskim Wschodzie

Amedy Couliably

Amedy Couliably

W czwartek rano otworzył ogień do policjantów na południowym przedmieściu Paryża, w Montrouge. Zginęła tam policjantka, a inny funkcjonariusz został ranny.

Zginęła w czwartkowym ataku. Była policjantką od 15 dni

Kilka godzin przed śmiercią (09.01.2015) jeden ze sprawców zamachu na redakcję „Charlie Hebdo”, Cherif Kouachi, powiedział francuskiej telewizji BFMTV, że został wysłany przez Al-Kaidę w Jemenie. – Jesteśmy obrońcami proroka – mówił Kouachi. Z kolei napastnik ze sklepu koszernego powiedział BFMTV, że otrzymywał instrukcje od Państwa Islamskiego (link)

Kouachi oświadczył, że był finansowany przez emira Anwara al-Awlakiego, który zginął w 2011 roku w ostrzale z amerykańskiego samolotu bezzałogowego.

Z kolei Coulibaly powiedział BFMTV, że otrzymywał instrukcje od Państwa Islamskiego. Twierdził także, że był w kontakcie z braćmi Kouachi i ich działania były koordynowane. Podczas gdy celem braci Kouachi była redakcja „Charlie Hebdo”, jego zadaniem było zabicie policjantów – oświadczył Coulibaly.

Komórka Al-Kaidy działająca na Półwyspie Arabskim wzięła odpowiedzialność za zamach przeprowadzony przez braci Kouachy na redakcję „Charlie Hebdo”(link)

Śmierć terrorystów:

Supermarket (Sklep z koszerną żywnością): Stacja Sky News powołująca się na źródła we francuskiej policji twierdzi, że szturmu na supermarket dokonano w chwili, w której terrorysta się modlił. pięć osób zginęło w supermarkecie z koszerną żywnością w Paryżu. Wśród nich jest jeden zamachowiec.

W telefonicznym wywiadzie Amedy Coulibaly potwierdził, że zabił cztery osoby, ale:

* 5:40 RTL podaje, że Amedy Coulibaly (napastnik ze sklepu z koszerną żywnością) zagroził, że zabije zakładników, jeżeli policja nie puści wolno braci Kouachi  (link

*15:57  Świadek „Le Monde” twierdzi, że słyszał cztery strzały w supermarkecie

W czasie szturmy na sklep z koszerną żywnością rannych zostało prawdopodobnie dwóch policjantów – podaje France24 (link)

Drukarnia

Domniemani napastnicy zabarykadowali się z zakładnikiem w niewielkim zakładzie drukarskim w miejscowości Dammartin-en-Goele, ok. 40 km na północny wschód od Paryża.(Ok. godz. 8.30 w piątek pojawiły się doniesienia o strzelaninie w Danmartin-en-Goele). Policja podjęła negocjacje.

„Po nawiązaniu kontaktu telefonicznego zamachowcy zgodzili się na ewakuację około 150 dzieci ze szkoły podstawowej położonej w pobliżu oblężonej drukarni. (…) Według jednego z lokalnych deputowanych, cytowanego przez media, podejrzani bracia pochodzenia algierskiego, Said i Cherif Kouachi, powiedzieli policyjnym negocjatorom przez telefon, że chcą „umrzeć jako męczennicy”

Szturm – jak podaje – rozpoczął się o godz. 17.00, trwał zaledwie dwie minuty i zakończył się śmiercią terrorystów.(link)

wszyscy terroryści

Charlie Hebdo

Tego nie usłyszysz o Charlie Hebdo

iluminaci

Jestem dość sceptycznie nastawiony do tzw. false flag, które w internecie kładzie nacisk na ta własnie interpretacje wydarzeń. Tak jak powiedziałem, jestem daleki od tej tezy, ale jednocześnie faktycznie trapią mnie pewne ciekawostki związane z tym wydarzeniem.

Na początek:

youtube logo France False Flag Shooting — Attackers SPLICED IN + COPS cut out + Man in bullet proof vest watches

1. Sama gazeta wywołuje wilka z lasu, przewidująć – i to trafnie – zamach na siebie?

pryewidyiana historia_

Nie ma jeszcze ataku na Francję                                                                                                                                                                                                             – Moment                                                                                                                                                                                                      Mamy do końca stycznia (czas) by spełnić życzenie   (link)

2. Czemu samochód początkowo ma czarny kolor lusterek a potem białe – a dokładniej chromowane?

3. Czy tak napiętnowana scena (poniżej) miała wzmocnić przekaz bezwzględnych terrorystów braci by następnie dziennikarze mówili wprost: nie pojmać, ale zabić – co też tak się stało?

moment zabicia policjanta

Dlaczego nie ma krwi jeżeli dostał policjant w głowę (mówił o tym każdy dziennik na świecie)?

Dodatkowe info: link

ale jednak krew ponoć była…

4. Czemu ruch drogowy  był zatrzymany a policja tak się narażała?

terororyści vs policja

Tutaj szerszy materiał wideo odnosnie powyższych zdjęć. Nowe nagranie z ataku w Paryżu.

5. W czwartek mężczyźni mieli obrabować stację benzynową w Villers-Cotterets, ok. 70 km od Paryża. Więc dlaczego zawrócili w kierunku Paryża??? Gdzie tu logika?

6. Jeżeli byli tak dobrze przygotowani, to w jaki sposób jednemu z nich mogło się zdarzyć (a raczej udać) przy zmianie auta zgubić swój dowód osobisty??

7. Dlaczego telewizja France 24 manipulowała przy materiale z miejsca zdarzenia ataku, pokazując iz jest to program na zywo?

youtube logo France24 – Operacja pod fałszywą flagą + edycja + wyciecie policjantów +

Ripsonar

 

Reklamy