John Perkins za link

John Perkins za link

Poniżej na początek materiał wideo opisujący jak USA podporządkowuje sobie kraje bez użycia siły. Źródłem owych rewelacyjnych informacji jest ekonomista John Perkins z USA (w latach 1971-1981 był głównym ekonomistą ‚Chas. T. Main Inc’ amerykańskiej firmy konsultingowej, która w latach 70. i 80. formowała zespoły doradców i ekspertów pracujące z wieloma rządami krajów trzeciego świata) , przedstawia w jaki sposób bankierzy i korporacje międzynarodowe różnymi metodami zniewalają całe państwa i narody świata dla własnych mrocznych interesów. Wideo pochodzi z filmu dokumentalnego: „Zeitgeist Adendum – Pieniądz rządzi światem ” z 2008 r.

youtube logo TRZY SPOSOBY USA NA OBALENIE DYKTATURY (technika ekonomiczna)

John Perkins wydał równiez w przekładzie polskim książkę pt. „Hit-Man. Wyznania ekonomisty od brudnej roboty” z 2006 r.

John Perkins – „Hit-Man. Wyznania ekonomisty od brudnej roboty”

John Perkins – „Hit-Man. Wyznania ekonomisty od brudnej roboty”

„Ekonomiści od brudnej roboty” – pisze John Perkins – „są wysoko opłacanymi profesjonalistami, którzy wyduszają z różnych krajów świata miliardy dolarów. Narzędzia ich pracy stanowią kłamliwe sprawozdania finansowe, fałszowane wybory, przekupstwo, wymuszenia, seks i morderstwa”.

John Perkins wie, co mówi – był jednym z tych ekonomistów. Jego praca polegała na przekonywaniu przywódców krajów posiadających, z punktu widzenia Stanów Zjednoczonych, znaczenie strategiczne – od Indonezji po Panamę – by zgodziły się na gigantyczne inwestycje w rozwój infrastruktury, a wynikające z nich kontrakty przyznały korporacjom amerykańskim. Obciążone ogromnymi długami kraje te stawały się wasalami rządu amerykańskiego, Banku Światowego i innych, zdominowanych przez USA agencji, które pod szyldem pomocy ekonomicznej skrywały swą lichwiarską działalność – narzucając terminy spłat i uzależniając od siebie rządy suwerennych państw. Ta oparta na faktach opowieść odsłania międzynarodowe intrygi, korupcję i sekretne działania rządu oraz korporacji, pociągające za sobą konsekwencje zgubne dla demokracji amerykańskiej i całego świata.

Jest to opowieść głęboko przejmująca, ale mimo wszystko dająca wiarę w możliwość zrealizowania amerykańskiego marzenia o sprawiedliwym, opartym na wzajemnym poszanowaniu świecie, który zapewni nam bezpieczną egzystencję.
— Nota polskiego wydawcy na ostatniej stronie okładki

Patrz więcej: pracownia4 oraz  John Perkins. Wyznania ekonomisty od brudnej roboty [Wywiad z 5.06.2007 r.]

youtube logo Spowiedź agenta produkcji greckiej z 2007 r., pokazany na TVN Info… 

Po wielu latach walki z własnym sumieniem, groźbami i strachem John Perkins zdecydował się opowiedzieć historie swojego życia. Dokument zawiera archiwalne materiały aaaaaaapropagandowe, a niektóre fragmenty opowieści zostały zrekonstruowane przez aktorów. Oparty na książkach Johna Perkins’a: „Confessions of an Economic Hit Man”, „The Secret History of the American Empire”. To próba ukazania mechanizmów działania współczesnej światowej polityki, korzeni islamskiego terroryzmu, powodów biedy na świecie i dlaczego prezydent Bush nie mógł znaleźć odpowiedzi na pytanie – „Dlaczego Oni nas nienawidzą…?” (…) CIA pozbywa się polityków, którzy chcą bronić niezależności swoich krajów, działać dla dobra swoich ojczyzn. Przykład prezydenta Ekwadoru, który nie przyjął propozycji agenta ekonomicznego zginął w katastrofie lotniczej, śledztwo w tej sprawie umorzono po tygodniu! Problem Kanału Panamskiego, próby odzyskania nad nim kontroli przez Panamę. Dlaczego zaatakowano Irak, kulisy „pomocy” gospodarczej w jego odbudowie …

Ave

Ripsonar

Reklamy