Euromaidan_Kyiv_1-12-13_by_Gnatoush_005

Euromajdan

Co powinieneś wiedzieć o kryzysie na Ukrainie [2014] PL

Skrypt (autor: Paul Joseph Watson)

Co naprawdę kryje się za kryzysem na Ukrainie?

Nie będzie to pełne omówienie zamieszek, ale pożyteczne wprowadzenie. W końcu jest to film na YouTube a nie esej czy książka. Głównym czynnikiem motywującym powstanie na Ukrainie, który korporacyjne media – jak można się było spodziewać – ukryły pod postacią nieistotnego dopisku, jest fakt, iż jest to kolejna fałszywa rewolucja podżegana przez Waszyngton w celu geopolitycznego odizolowania Rosji w ramach osaczania Moskwy przez NATO.

 

Pamiętacie pewnie Wiktora Juszczenko i Pomarańczową Rewolucję w  2004, którą przeprowadzono, co obecnie przyznaje się otwarcie, przy pomocy Waszyngtonu a w szczególności Narodowej Fundacji na Rzecz Demokracji Freedom House oraz Instytutowi Otwartego Społeczeństwa George’a Sorosa, które podżegały te fałszywe protesty w ramach zmiany reżimu. (Ron Paul o wpływie USA na zmiany polityczne na Ukrainie [24.02.2014] ) I uwaga uwaga, jedno z największych ugrupowań protestowych biorących udział w tym powstaniu – nazywamy to grupą protestową, ale w rzeczywistości jest to bardzo brutalna organizacja – Wspólna Sprawa, jest wspierane i fundowane przez Instytut Otwartego Społeczeństwa. A więc jedna z głównych grup stojących za tym powstaniem jest sponsorowana przez George’a Sorosa. Jak wprzypadku wszystkich przedsięwzięć militarnych, fałszywych powstań i wyreżyserowanych aktów zmiany reżimu, pojawia się wspierający je wiralny film na YouTube.

Pamiętacie oszustwo „Kony 2012”? Teraz mamy oszustwo „I am a Ukrainian” – film, który ma już 1,5 miliona wyświetleń na YT, w którym atrakcyjna kobieta wyjaśnia, jak protesty na Ukrainie pochodzą od niższych warstw społeczeństwa. Ale jeśli rzucimy okiem na to, kto stoi za tym filmem, okazuje się, że to ci sami ludzie, którzy powiązani byli z wspieranym przez Waszyngton powstaniem w 2004. Zajrzyjcie do zakładki ‚autor filmu’ – wyjaśnia ona, że pochodzi on z Uniwersytetu Stanforda, jest ufundowane przez marokańskiego księcia i zainspirowane pracą Larry’ego Diamonda z Uniwersytetu Stanforda. Larry Diamond to ciekawa postać, ponieważ jest powiązany – tak, zgadliście – z Narodową Fundacją na Rzecz Demokracji, tą samą organizacją, która związana była z rewolucją na Ukrainie w 2004, w wyniku której Wiktor Juszczenko doszedł do władzy na życzenie Waszyngtonu. Mamy więc wiralne filmy na YouTube, stworzone przez ludzi powiązanych z tymi samymi organizacjami, które stały za fałszywą rewolucją z roku 2004,w wyniku której Juszczenko objął władzę – akt zmiany reżimu. Więc posłużyli się tą atrakcyjną Ukrainką, aby dodać protestującym wiarygodności i słuszności. Bo jeśli zwrócić uwagę na faktyczne działania ruchu oporu, to były one całkowicie niesłuszne. I podobnie jak w przypadku tak zwanych „protestujących” w Libii i Syrii, których nazywano demonstrantami dopóki nie zaczęli wysadzać w powietrze uniwersytetów, porywać czołgów i używać rakiet przeciwlotniczych, mas-media przedstawiają tych ukraińskich demonstrantów jako protestujących, podczas gdy brutalnie przejmują rządowe budynki i posterunki policji.

Victorii Nuland rozdaje jedzenie wśród uczestników Majdanu

Victorii Nuland rozdaje jedzenie wśród uczestników Majdanu

Nie obchodzi mnie, po której stronie jesteście – nawet jeśli popieracie tak zwany ruch protestacyjny – jak według was rząd USA zareagowałby, gdyby uzbrojeni „protestujący” zaczęli przejmować posterunki policji i budynki rządowe w USA? Myślicie, że by się z nimi pieścili? Czy może by ich kompletnie rozgromili? Oczywiście, że to drugie. A jednak sposób, w jaki przedstawia się tych protestujących na Ukrainie, nawet jeśli zgadzamy się z ich ideą – musicie przyznać, że to brutalni rewolucjoniści a w niektórych przypadkach bojownicy. Bo w przeciwieństwie do tego, co mówi atrakcyjna Ukrainka w wiralnym filmie na YouTube, to nie jest protest. To akt zmiany reżimu. A ci protestujący, z których wielu nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, są tylko pionami w wielkiej grze. Protestujący otrzymują wynagrodzenie w gotówce za utrzymywanie demonstracji i okupacji.

Skąd pochodzi część tych pieniędzy? Pochodzi z puli 5 miliardów dolarów, które rząd USA zainwestował w, cytuję, „pomoc Ukrainie w osiągnięciu takich a takich celów,” jak powiedział Asystent Sekretarza Stanu USA ds. Europejskich, Victoria Nuland, podczas konferencji Narodowego Klubu Prasowego, 13 grudnia 2013. Jakie to cele? Osiągnięcie „dobrej formy rządów.” Co według Victorii Nuland oznacza „dobra forma rządów”? Oznacza, że Waszyngton może wybierać swoje marionetki, które utworzą ukraiński marionetkowy rząd. Ponieważ Nuland i czołowy dyplomata Jeffrey Pyatt przyłapani zostali na rozmowie telefonicznej, w której dyskutowali o tym, których polityków wybraliby do prowadzenia ukraińskiego rządu po zmianie reżimu przez fałszywą rewolucję.

– Serry i Ban Ki-Moon zgodzili się, żeby Serry przyszedł w poniedziałek albo wtorek.

– Okej.

– Więc myślę, że to byłoby świetne, pomogłoby utrwalić tę sprawę, i ONZ pomogłoby ją utrwalić. I, wiesz. Pieprzyć Unię Europejską.

– Dokładnie. Myślę, że musimy coś zrobić, żeby to się trzymało kupy, bo jest pewne, że jak zacznie się robić poważnie to Rosjanie będą próbowali to storpedować.

Po wycieku tej rozmowy Nuland nie przeprosiła za to, że przyłapano ją na konspirowaniu w celu obalenia demokratycznego rządu. Przeprosiła za nieuprzejmość wobec Unii Europejskiej, co prowadzi z powrotem do sedna sprawy, czyli faktu, że protesty rozpoczęły się po tym, jak Ukraina odrzuciła umowę stowarzyszeniową z UE, podpisując zamiast tego umowę z Rosją. To sprowokowało wielu Ukraińców żyjących na zachodzie kraju, którzy ze względów historycznych szczerze nienawidzą Rosji, do rozpoczęcia protestów. Więc wiele początkowych protestów mogło być zorganizowanych przez ludzi wyrażających swoje autentyczne przekonania. Ale dlaczego mieliby opowiadać się po stronie UE? Narzekają na korupcję w ukraińskim rządzie i tu mają rację. Ale korupcja jest powszechna w Unii Europejskiej. Roczne koszty korupcji w UE wynoszą prawie tyle, co cały produkt krajowy brutto ukraińskiej gospodarki. Więc tak, może i wiele z tych protestów rozpoczęło się od autentycznego niezadowolenia z korupcji w ukraińskim rządzie. Ale stawanie po stronie UE, jednej z najbardziej skorumpowanych instytucji na świecie, naprawdę nie rozwiąże problemu korupcji.

Nie pomoże też sprzymierzanie się z panem „Zbombardować Iran” McCainem, który odwiedził Ukrainę w grudniu, w tym samym czasie, kiedy Victoria Nuland wygłosiła przemowę o 5 miliardach dolarów zainwestowanych w ukraiński ruch protestacyjny. McCain wygłosił mowę, w której oświadczył:

„Chcemy jasno dać do zrozumienia Rosji i Władimirowi Putinowi, że wtrącanie się w sprawy Ukrainy nie będzie akceptowane przez USA.”

Więc McCain, który wspierał przewrót w Libii i próbował zrobić to samo w Syrii, jednocześnie popierając dżihadzkich terrorystów, twierdzi, że decyzja ukraińskiego rządu o zawarciu umowy z Putinem zamiast z Unią stanowiła ingerencję w sprawy wewnętrzne Ukrainy. Powiedziałbym, że rozmowa Victorii Nuland, w której konspirowała w celu wybrania przyszłych przywódców Ukrainy, jest poważniejszym przykładem ingerencji w sprawy wewnętrzne tego kraju. A więc pokrótce taka jest prawda o tym, co dzieje się na Ukrainie.

asgfaergaa

Powtarzam: to jest streszczenie, nie pełen opis sytuacji. To film na YouTube. W grę wchodzi wiele czynników, ale głównym czynnikiem jest fakt, iż jest to część geopolitycznej izolacji Rosji. Zaczęło się od tego, że Ukraina zawarła pakt ekonomiczny z Rosją, odrzucając UE. Od tego zaczęły się protesty. Wyglądało wówczas na to, że UE się wycofuje, bo boi się, że Rosja weźmie odwet na UE odcinając dopływ ropy naftowej. Podczas gdy sytuacja zaczęła przeradzać się niemal w wojnę domową, nawet UE poszła po rozum do głowy i zaczęła odstępować od swoich planów. Wtedy na scenę wkracza Victoria Nuland ze swoją rozmową telefoniczną i swoim „pieprzyć Unię Europejską.” Teraz wygląda na to, że Waszyngton naprawdę gotów jest zaryzykować poważny krok w kierunku nowej zimnej wojny, zmieniając te protesty w nie tylko kompletne masowe zamieszki, ale prawdziwą wojnę domową.

Jeśli chcecie przeczytać świetny artykuł pokrótce to wszystko wyjaśniający – Paul Craig Roberts, były Sekretarz Skarbu, „Wyreżyserowane przez Waszyngton protesty destabilizują Ukrainę”. Mówi o tym, jak CIA, Departament Stanu, organizacje pozarządowe, Narodowa Fundacja na Rzecz Demokracji robią to samo, co w 2004 – podżegają tę fałszywą rewolucję i dopilnowują, aby stała się brutalna i krwawa, w ramach zmiany reżimu, aby obalić ukraiński rząd i znaleźć się o krok bliżej rosyjskiej granicy i otoczyć Moskwę bazami wojskowymi w ramach planu narzucenia całemu światu hegemonii Waszyngtonu.(patrz tez TU)

Różnica między wydarzeniami z 2004 a obecnymi jest taka, że teraz ryzykują nową zimną wojną. Paul Joseph Watson dla Infowars.com.

Więcej: Ukraina 2014

Tłumaczenie: Ripsonar