2011 – W wywiadzie dla telewizji gruzińskiej Wladimir Żyrinowski uniósł się gdy zaczął grozić Gruzji, ujawniając przy tym istnienie tajnej rosyjska broń klimatycznabroni masowego rażenia (WMD) w arsenale Federacji Rosyjskiej. Mowa tu najprawdopodobniej o broni geofizycznej (tektonicznej) lub mikrofalowej umieszczonej na orbicie okołoziemskiej. Niemożliwe? Bynajmniej. Oczywiście równie dobrze mógł mieć na myśli bombę neutronową , ale nawiązanie do tsunami w Japonii, czas uśmiercenia oraz jej zlokalizowanie daje mi jednoznaczną odpowiedz w tej kwestii.

„Pozostanie Rosja! Będąca w posiadaniu potęgi kosmicznej, i zdolna przeprowadzać wystrzały na orbitę. Rosja, z ogromną ilością pieniędzy oraz zasobów, a także nową bronią o której nikt nic nie wie… jeszcze nie. Dzięki tej broni, zniszczymy dowolny obszar planety w ciągu 15 minut. Bez wybuchów ani promieni. Nie jest to żaden rodzaj lasera czy pioruna. Jest to po prostu broń działająca cicho i spokojnie, która uśpi na wieki całe kontynenty. To tyle. W Japonii miało miejsce tsunami, prawda? Więc jeśli jakikolwiek kraj zechce przejąć nawet najmniejszą z Wysp Kurylskich, obrócimy go w ruinę i zgliszcza”.

youtube logo Rosyjski polityk mówi o tajnej broni WMD

Rozwój broni opartej na odkryciach w dziedzinie fizyki, takiej jak: broń wiązkowa, broń geofizyczna, broń genetyczna czy broń psychofizyczna i podobne, to część państwowego programu zamówień zbrojeniowych, przeznaczonego do realizacji na lata 2011-2020” – powiedział minister Anatolij Sierdiukow cytowany przez serwis „The Inquisitr”

2013 – rozwój rosyjskiej broni klimatycznej następował głównie w czasach sowieckich, o czym  poinformował prof. Igor Ostrecow:

„W latach 70-tych ubiegłego wieku brałem udział w projekcie badawczym, który mógł doprowadzić do pozyskania broni nowego typu. Założyliśmy, że klimat na Ziemi może być kontrolowany za pomocą magnetosfery naszej planety. Nawiasem mówiąc, tych projektów było wiele, ale nasz był najbardziej wydajny – my postanowiliśmy wstrzykiwać bardzo potężne strumienie plazmy wpływające na magnetosferę”

Jednak prof. Ostrecow twierdzi, że z całą pewnością projekt pozostał tylko na papierze i nawet nie rozpoczął się pierwszy etap eksperymentów. Ale czy na pewno?

2014 – Wiodący Specjalista prywatnej firmy meteorologicznej „Phobos” (Центр ФОБОС) Jewgienij Tiszkowiec (Евгений Тишковец) powiedział w popularnym rosyjskim serwisie informacyjnym, że armia rosyjska nadal ma broń klimatyczną, ale nigdy nie została zastosowana.

Jewgienij Tiszkowiec - źródło: YouTube

Jewgienij Tiszkowiec – źródło: YouTube

Jestem podpułkownikiem rezerwy i kierowałem kiedyś działem Sztabu Generalnego, który jest bezpośrednio zaangażowany w broni klimatycznej. Taka broń istnieje i jest porównywalna z mocą broni jądrowej. Wojska rosyjskie nigdy jej nie użyły, ale ona istnieje. Amerykanie od czasu do czasu sobie na to pozwalają, na przykład w 2005 r., w Jugosławii, a także w Wietnamie i w Korei, gdzie USA zniszczyło uprawy, „- powiedział.[1]

 

 

2015 – Według doniesień Biura Technicznego i Innowacji Federacji Rosyjskiej w Rosji stworzono unikalną broń klimatyczną. Główny konstruktor systemu, dr hab. Aleksiej Iwanow zapewnił, że system ten można wykorzystywać jako broń oraz jako narzędzie do zmian klimatycznych w poszczególnych regionach świata. Potwierdza iż „Ostatnie próby w pustyni bardzo zadowoliły egipskich kontrahentów. Zainteresowanie naszą pracą wykazują również Chiny i Arabia Saudyjska” – powiedział Aleksiej Iwanow. System działa w oparciu o kilka satelitów, na których zainstalowane są lasery. Do zasilania laserów wykorzystywana jest energia słoneczna.

Generał Michaił Gromow podkreślił , iż system ten umozliwia:

„Możemy wywoływać deszcze, śnieg, wstrzymywać posuchę”.  Ale oprócz kwestii komercyjnej technologia ta może być użyta również militarnie!

„Ten system może zarządzać pogodą w różnych regionach świata. Na przykład w nieprzychylnie nastawionych państwach może on wywoływać przymrozki, co doprowadzi do zniszczenia upraw i plonów, na przykład jabłek. Ostatnie komputerowe modelowanie działania systemu pokazało, że jego praca może doprowadzić w niektórych krajach nawet do katastrofy humanitarnej” (…) Nie chcielibyśmy jednak wykorzystywać tego systemu jako broni”

Ripsonar

——————————————————-

  1. Za: pl.sputniknews.com: Rosja stworzyła unikalną broń klimatyczną