Trzecia wojna światowa to bardzo obszerny termin. Zakłada, że masowe morderstwa, które ludzkość nazywa wojną, to pojedyncze przypadki z

Czy III Wojna Światowa już trwa? Za:link

Czy III Wojna Światowa już trwa? Za:link

wyraźnym początkiem i końcem. Tego rodzaju uproszczenie zagłusza wielopokoleniowe reakcje łańcuchowe, prowadzące do chwil, gdy krzyżujemy miecze, lub wystrzeliwujemy rakiety. Oczywiście, istnieje jeszcze jeden powód, dla którego społeczeństwo rzadko jest świadome tych reakcji łańcuchowych. Rządzący nauczyli się dawno temu, że najlepszym sposobem wywołania wojny w danym kraju jest użycie podstępu.  Wietnam był rozszerzeniem Zimnej Wojny, będącej rozszerzeniem II Wojny Światowej, będącej bezpośrednim skutkiem warunków narzuconych Niemcom po I Wojnie Światowej. Ten złożony konflikt, który rozwija się teraz pomiędzy upadającymi siłami Zachodu, i skupionymi na geopolityce i gospodarce parweniuszami ze Wschodu, niekoniecznie musi figurować w przyszłych podręcznikach do historii, jako III Wojna Światowa. Być może, każdy kolejny etap będzie nosił chwytliwą nazwę, jak np. „Operacja Bałtycka Wolność” lub „Operacja Syberyjska Burza”. Nieważne.

Z drugiej strony, jeśli ktoś zrobi coś głupiego, podręczniki do historii mogą nie zdążyć opisać końca konfliktu. Nie jest przecież tak, że krajem rządzi stado imbecyli myślących tylko o wojnie. Przypuszczam, że zależy to od definicji słowa „imbecyl”.

Kongres wprowadził właśnie Poprawkę 758, oraz Ustawę o Wsparciu Ukrainy z 2014 roku, które były podstawą dla otwartego i bezpośredniego konfliktu pomiędzy USA i Rosją oraz kolejnych sankcji. Jeśli zwróciliście uwagę, prawdopodobnie zauważyliście, że Waszyngton gra o wysoką stawkę w kwestii cen ropy, z małą pomocą naszych przyjaciół z Arabii Saudyjskiej. Ostrą grę toczy również z Chinami w południowo-wschodniej Azji, produkcja broni nuklearnej rośnie, podczas gdy ich marionetki w Kijowie kontynuują zabijanie ludności cywilnej we wschodniej Ukrainie. Co może pójść nie tak?

Na początku 2015 roku, mogło się wydawać, że trwa coś na wzór ciszy przed burzą, lecz było to złudzenie. Ta wojna ma już miejsce na wielu frontach, jest tak od wielu lat. Wystarczy jedno głupie posunięcie odcięcia pośredników w wojnach zastępczych i wtedy wszystko się może zdarzyć.

Nawet rozważanie bezpośredniej konfrontacji zbrojnej pomiędzy USA i Rosją jest szaleństwem. Konsekwencje mogą być niewyobrażalne. Jednak ludzkość zdaje się zmierzać właśnie w stronę takiego scenariusza. Czy my, ludzie moglibyśmy to powstrzymać? Oczywiście, że tak. Ci tzw. rządzący nie dysponują władzą, po prostu mają Wasze posłuszeństwo. Czy porzucicie je na czas, czy raczej pozwolicie dalej karmić się bzdurami i bezsensownym bełkotem? Jeśli planujecie zmienić bieg historii, to dobry moment. W terminologii historycznej to ostatnie sekundy „ jedenastej godziny”, a zegar nadal tyka.

III WŚ – Cisza przed burzą

Tłumaczenie: Ripsonar

Za: StormCloudsGathering