1. Olbrzymi szkielet z Arabii Saudyjskiej

2004; na pustyni w Arabii Saudyjskiej odkryto szkielet olbrzyma. Informacje na ten temat są okrojone, ale ogólnie rzecz biorąc w czasie znaleziska wojsko otoczyło cały teren i w chwili obecnej dostęp do wykopalisk ma jedynie firma Aramco, wydobywająca ropę naftową, której ekipa badawcza dokonała tego odkrycia. Reporterom udało się jednak wykonać kilka zdjęć z helikoptera…

2590752630_62134ab84d

30 czerwca katolicka agencja PIME również podała podobną informację, która po przetłumaczeniu brzmi następująco:

Od niedawna zaczęto wydobywać gaz ziemny również na pustyni w południowo-zachodniej części Arabii Saudyjskiej. Ten obszar zwany jest „Pustym Kwadrantem”, co po arabsku brzmi RAB-UL-KHAALEE. Szkielet na zdjęciu został odkryty przez grupę eksploracyjna firmy ARAMCO. Ma to zaświadczyć o tym, co Allah SWT powiedział w Koranie o osobach z rodu AAD i HOOD. Mieli być tak wielcy, krzepcy i silni, ze jedną ręką potrafili wyrywać duże drzewa. Gdy jednak przestali być posłuszni Allahowi SWT, ten zniszczył cały naród.

ULEM KIRAM z Arabii Saudyjskiej wierzy, ze szkielet należy do narodu ADD.

Oryginalne zdjęcie, które posłużyło do całej mistyfikacji

Oryginalne zdjęcie szkieletu mastodonta, które posłużyło do całej mistyfikacji.

Wojsko saudyjskie przejęło cały ten teren. Nikomu nie wolno tam wejść z wyjątkiem osób z saudyjskiego ARAMCO. Rząd saudyjski trzymał odkrycie w tajemnicy, ale niektóre wojskowe helikoptery zrobiły z góry zdjęcia i teraz jedno z tych zdjęć można spotkać w saudyjskim internecie.

Trzy lata później w indyjskim miesięczniku Hindu Voice ukazał się artykuł informujący, że National Geographic Society wspólnie z tamtejszym wojskiem wykopały ogromny ludzki szkielet. W grobowcu znaleziono również antyczne tablice, z których wynikało, że olbrzym był przedstawicielem potężnej rasy opisywanej w hinduskich pismach sprzed tysięcy lat. (orwellsky.blogspot.com)

Dowód mistyfikacji:

Dokładniejsze poszukiwania w internecie pozwoliły wyjaśnić wątpliwości. Oryginalna informacja agencji informacyjnej New Nation z Bangladeszu została podała 22 kwietnia. Wkrótce Faith Freedom, antyislamski portal prowadzony przez byłych muzułmanów, zdemaskował mistyfikację. Oryginalne zdjęcie z dnia 16 wrzesnia 2000 roku, opublikowane przez Paleontological Research Institution oraz Cornell Department of Geological Sciences przedstawia wykopaliska szkieletu mastodonta w okolicy Hyde Park, NY. Fałszerze mieli łatwe zadanie, jako, że ze wskazanych stron można pobrać dokładne zdjęcie o wysokiej rozdzielczości. (źródło)

„… tajemnicze zdjęcie zdobyło w 2002 roku trzecie miejsce w konkursie „Archeological Anomalies”, a jego autorem jest ukrywający się pod pseudonimem IronKite Kanadyjczyk. Przerobił on zdjęcie szkieletu mastodonta dodając do niego ludzką czaszkę! W grudniu 2007 roku National Geographic opublikował historię zdjęcia wyjaśniając tym samym tą archeologiczną tajemnicę. (orwellsky.blogspot.com)