Serena Shim

W październiku 2014 roku zginęła w nie wyjaśnionych okolicznościach na pograniczu Turcji i Syrii Serena Shim, amerykańska dziennikarka pracująca dla irańskiej Press TV.  S. Shim twierdziła, że posiada zdjęcia „bojowników przekraczających turecką granicę” w ciężarówkach Światowego Programu Żywnościowego ONZ [1].

Serena Shim

Serena Shim

Trochę szczegółów:

17.10.2014; informuje swoich kolegów ze stacji Press TV, że turecki wywiad oskarżył ją o szpiegostwo. Obawiała się, że zostanie aresztowana. Dziennikarka była zdziwiona oskarżeniami. Przyznała, że nie ma nic do ukrycia, a w Turcji wykonuje tylko swoje obowiązki.(link)
19.10.2014; ginie w wypadku, gdy z naprzeciwka uderza w jej auto samochód ciężarowy. Ponoć tragiczny wypadek, ale wg mnie: brak danych kierowcy ciężarówki oraz fakt zainteresowania tajnymi służbami wywiadowczymi (MIT) jej osobą, oskarżając ją o szpiegostwo, a dwa dni później ginie nie jest zwykłym zbiegiem okoliczności a morderstwem.

Znalazłem więcej informacji, potwierdzające moje założenie.

Otóż o tym dlaczego zginęła zrozumiałem dopiero nie dawno, kiedy wyszło na jaw iż Turcja wspiera Państwo Islamskie przewożąc broń w ciężarówkach Światowego Programu Żywnościowego ONZ. Przypominam, że sama wspominała o dzihadystach przekraczających turecką granicę w ciężarówkach Światowego Programu Żywnościowego ONZ w 2014 r. więc trop jest ten sam tylko szczegóły okazały się jeszcze dosadniejsze, ukazujące Turcję w kompromitującym świetle. I tak:

_86903555_86903554

Dwóch dziennikarzy, którzy  poinformowali o tajnych dostawach broni tureckich służb specjalnych syryjskim dżihadystom, aresztowano pod zarzutem szpiegostwa, za co dostali bagatela 45 lat!

Incydent, o którym poinformowali dziennikarze, miał miejsce w prowincji Adana w styczniu 2014 roku, gdy żołnierze skontrolowali ciężarówki Narodowej Organizacji Wywiadowczej (MIT), zmierzające w kierunku turecko-syryjskiej granicy. Według tureckich władz, ciężarówki wiozły „pomoc humanitarną i logistyczną” syryjskim Turkom, ale media podały, że przewoziły one broń dla Państwa Islamskiego.

Ale na tym nie koniec. Również trzech wysokich rangą tureckich wojskowych trafiło za kraty za dokładnie to samo!

Oficjalna wersja jest taka: dwaj generałowie i emerytowany pułkownik – podobnie jak wcześniej redaktor naczelny „Cumhuriyet” Can Dundar i szef biura ankarskiego tego opozycyjnego dziennika Erdem Gul – zostali oskarżeni o szpiegostwo i ujawnianie tajemnic państwowych. Tajemnicą miało pozostać wspieranie bronią walczących z syryjskim wojskami rządowymi oddziałami tamtejszych Turkmenów (spokrewnionych z Turkami i wspieranych przez Ankarę). Bo oficjalnie nie o broń chodziło, lecz o dostawy dla lekarstw. Opozycja podejrzewa jednak, że transport, który miał pozostać tajemnicą, wcale nie był przeznaczony dla Turkmenów, lecz dla dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (Daesz). I nie ma wątpliwości, że była to broń, a nie pomoc humanitarna.

Chodzi o gen. Ibrahima Aydina, dowódcę żandarmerii w regionie Ankary oraz jego poprzednika gen. Hamzę Celepoglu, i byłego szefa laboratorium kryminalnego żandarmerii pułkownika w stanie spoczynku Burhanettina Cihangiroglu.

Dlaczego za kraty trafili szefowie żandarmerii? Tajemniczy transport wywiadu tureckiego, który jechał z Turcji do Syrii w styczniu 2014 roku, został zatrzymany przez żandarmów. Znaleźli w nim broń i na dodatek stwierdzili, że ciężarówki zmierzały na tereny, na których nie ma oddziałów turkmeńskich. Napisał o tym kilka miesięcy temu dziennik „Cumhuriyet”, którego szefowie trafili przedwczoraj do aresztu. Rząd zarzekał się, że nie było żadnej broni, lecz pomoc humanitarna dla Turkmenów.                         Turcja. Generałowie do więzienia za ujawnienie dostaw broni do Syrii

fffffffffffffffffffffgh

RT Play

Tak więc dowodów jest już aż nadto. Niestety Serena Shim rozpoczęła ujawnienie, nie zdając sobie sprawy z doniosłości tego odkryła. Władze w Ankarze nie mogli sobie na to pozwolić i wykonali na niej wyrok. Prawda na szczęście wychodzi na jaw. Owi dziennikarze i generałowie zostali oskarżeni o to samo co Shim- szpiegostwo, ale ich upublicznione rewelacje nie dało się już zatuszować!

youtube logo

American Journalist Murdered By Western Ally For Exposing ISIS Ties

youtube logoTurkey’s Pivotal Role in Syria’s Insurgency: PressTV Report from Inside Turkey

Raport śledczy przygotowany  dla PressTV „In Focus” przez Serenę Shim próbuje odkryć kluczową rolę, jaką odgrywa rząd turecki w sprawie zbrojenia rebeliantów chcących obalić rząd syryjski. Otwarte granice z Syrią, umożliwiając sunnickim ekstremistom z całego świata ich nielegalne przekroczenie, z dostarczaniem broni, finansowaniem, żywnością i schronieniem utwierdza w przekonaniu ich pro dzihadystyczne nastawienie.

Dodatkowe info:

Anne Sutton

50-letnia Jacky Sutton, była dziennikarka BBC podróżowała z Londynu do irackiego Kurdystanu, gdzie od dwóch miesięcy prowadziła biuro Instytutu Sprawozdawczego do spraw Wojny i Pokoju. To organizacja pozarządowa, która bada między innymi sytuację kobiet na terenach opanowanych przez Państwo Islamskie.

17.10.2015;  Anne Sutton zostaje znaleziona martwa na lotnisku Atatürka w Stambule (znaleziona dopiero 19.10.). Policja turecka twierdzi, ze popełniła samobójstwo, bo spóźniła się na kolejny samolot. Napisze tak; skurwysyństwo i kpina z naszej inteligencji. Przytoczę owe wnioski Policji, w sprawie przyczyny śmierci Pani Sutton, bo sam nie wierzę, że aż tak pojechali na całego:

Jacky Sutton wracała z Londynu z uroczystości poświęconej swojej poprzedniczce, zabitej w maju w zamachu bombowym. Władze tureckie twierdzą, że przyleciała do Stambułu w nocy z soboty na niedzielę, spóźniła się na samolot do Iraku i nie mając pieniędzy na nowy bilet popadła w depresję. Rzekomo z tego powodu odebrała sobie życie, wieszając się w toalecie na własnych sznurowadłach. Jej zwłoki znaleziono dopiero w poniedziałek.

Czyli Sutton, wg znajomych i współpracowników pełna energii kobieta u szczytu kariery zawodowej, z pasją społecznikowską, planującej właśnie studia podyplomowe (doktorat ze Studiów Wschodnich na University of Australia.) , gdzie pracowała dla organizacji humanitarnych, BBC, a obecnie pełniła funkcję dyrektor Institute for War and Peace Reporting w Iraku spóźnia się na samolot i z żalu wiesza się w toalecie na swoich własnych sznurówkach!?

Po pierwsze; nie spóźniła się na samolot co potwierdza kamera: TU

sadfgtyhujio

Po drugie: dziwnym trafem turecka policja mówi, że kamery na lotnisku Atatura w Stambule „były wadliwe”! www.polskatimes.pl

Brytyjska reporterka BBC Jacky Sutton

Brytyjska reporterka BBC Jacky Sutton

JAK SIĘ OKAZUJE, W MORDERSTWA POWYŻSZYCH DZIENNIKAREK ZAMIESZANY JEST SYN PREZYDENTA TURCJI BILAL! 

Na podstawie Sorcha Faal, witryny internetowej (wg Beniamina Fulforda zarówno informacji jak i dezinformacji utworzonej przez Wywiad Marynarki Wojennej USA), syn Erdogana, Bilal ukrywa za swoje zbrodnie.

Turkish President’s Son Who Raped And Murdered American And British Reporters Becomes Fugitive

A shocking new Foreign Intelligence Service (SVR) report circulating in the Kremlin today states that an arrest warrant has been issued for the son of Turkey’s President Recep Erdogan after he failed to appear in a Turkish Superior Court investigating the Erdogan “inner circle” criminal cartel, and that further investigation by Russian analysts has, also, linked him to the rape and murders of American and British reporters who uncovered, and reported on, Turkey’s support for Islamic State terrorists in Syria.

According to this report, the SVR was authorized this past week to open an international criminal investigation of Bilal Erdogan, the son of Turkey’s President, after an agreement was made between President Putin and French President Francois Hollande to target the Erdogan criminal cartel after the shooting down of an Aerospace Forces bomber aircraft over Syria that Syrian Information Minister, Omran al-Zoubi, stated was revenge for Russia’s destruction of the Islamic State-Turkey oil smuggling business that has earned these criminals nearly one billion dollars.

Though the SVR has long known of Bilal Erdogan’s links with Islamic State terrorists on behalf of his father’s criminal cartel, this report continues, there were only two Western reporters this past year who reported to their viewers/readers on these facts, Serena Shim and Jacky Sutton, who both were raped and murdered by Turkey’s National Intelligence Organization (MIT) under orders given personally by President Erdogan.(…)

Most disturbing, however, in this report is the SVR stating that electronic surveillance of Bilal Erdogan on the dates of these crimes (19 October 2014 and 18 October 2015) show him in the exact locations of both Serena Shim and Jacky Sutton thus providing enough prima-facie evidence of his complicity along with Turkey’s MIT in the rape and murder of these two women that warrants continued investigation, if not an outright indictment for rape and murder.

As always too, this report concludes, the Western propaganda media continues to cover-up the rape and murder of these two heroic reporters with neither the American or British regimes even investigating these atrocities—which should come as no surprise as the hatred towards women of both the US and UK is well known as evidenced by their continued support of the largest women’s prison the world has ever known, Saudi Arabia.

Ripsonar

——————————————-

  1. E. Draitser, Journalists under attack, hypocritical Western media remains silent, portal Russia Today-RT, http://www.rt.com, 24.10.2014.