2013; Znacznie odbiegające od standardów Ameryki Południowej, a nawet Europy znalezisko przyprawia o zawrót głowy naukowców. Mowa tu o szkieletach o gabarytach szacowanych na 2,1-2,4 metra (7-8 feet) znalezione w Amazonii na granicy Ekwadora i Peru. Brytyjscy archeologowie razem z niemieckimi naukowcami ustalili, iż szkielety te prezentują odmienny gatunek co widać już po kształcie czaszki porównując do naszej homo sapiens. (zdjęcie 1).

Odkrycia szczątków sześciu bardzo wysokich istot dokonał brytyjski antropolog Russell Dement. Z wywiadu, którego udzielił on portalowi Cuenca High Life, w 2013 roku zespół naukowców stwierdził, odnalezienie sześciu ludzkich szkieletów, należących do osobników mierzących od 213 do 243 cm wysokości. Eksperci sądzą, że szczątki pochodzą z początku XIV i połowy XV wieku. (link)

cuencagiants12

Porównanie czaszki znalezionej w Serra do Machado (po lewej) z czaszką homo sapiens sapiens.

Pierwsze znalezisko było dokonane przypadkiem w ekwadorskiej prowincji Loja. Jeden z mieszkańców wykopał szkielet, który zainteresował Russella Dementa. Były to szczątki kobiety a długość szkieletu to aż 223,5 cm. W ciągu sześciu miesięcy pracy naukowcy odkryli pięć kolejnych ziemnych gigantyczne szkielety i więcej artefaktów. Wykopaliska prowadzone były w dwóch miejscach: w pobliżu Cuenca i 32 km od granicy Ekwadoru z Peru. Dement i jego współpracownicy uważają, że odkryli plemię gigantów mieszkających w tych miejscach przez co najmniej 150 lat. Trzy pełne i dwóch częściowych szkieletów nie zostały w żaden sposób zdeformowane, więc naukowcy sugerują, że ich właściciele byli zdrowi.(…) Według miejscowych lud ten nazywał się Shuar. Starszyzna plemienna mówiła o wysokich ludziach, którzy według tego w co wierzą miejscowi, należeli do świata duchowego. (link)

Dla ścisłości, pierwsze szkielet kobiety oszacowano ponoć na 600 lat!

Przypomniało mi się, być może kolejne znalezisko, które potwierdza powyższe rewelacje. Np. Włoski ksiądz i poszukiwacz starożytnych artefaktów Carlo Crespi w jaskini Cueva de los Tayos w Ekwadorze znalazł znaczne artefakty, które nie jeden naukowiec drapał się w głowę ze zdumienia. Taką rzeczą na pewno jest m.in:

tzw. korona króla, którą Crespi przymierzył, pokazując jak wielka musiała być głowa właściciela owej insygnii władzy! Czyżby owa rasa posturnych humanoidów była bardziej rozpowszechniona niż nam by się wydawało? Kto wie?

6922358

Ewentualnie przestarzała „gitara” też jest nie lada zagadką:)

91d4ae7ddfd5428f2a7e7989b2a79d8b

Ripsonar

Reklamy