Odciski gigantówNiższy paleolit. Na południu Chin istniała niegdyś rasa pitekantropów, gigantów o wzroście przewyższającym 3-6 razy wzrost człowieka. Przykładem jest tzw. Olbrzym z Jawy – olbrzym z południowych Chin i olbrzym z Transwalu z południowej Afryki. W pewnej (brak źródła) nekropolii na Saharze można znaleźć 6-metrowej długości groby, w których prawdopodobnie spoczywali ludzie o wysokości ponad 3 metry.

1342; trwają, spory, co też wkopano w Trapami na Sycylii. Czy jest to faktycznie szkielet Polifema (Polyphemus) jednookiego króla Cyklopów?

1342; mieszkańcy sycylijskiej miejscowości Trapani odkryli gigantyczny szkielet w okolicznej jaskini. Według włoskiego humanisty Giovanni Boccaccio, mieszkańcy wyspy uważali, że jest to szkielet mitologicznego króla Cyklopów Polifema. (Polyphemus)

Wg Abbé Nazari w Calabrii we Włoszech ekshumowano ciało, które mierzyło 18 rzymskich stóp, tj. około 5.5 metra.

XVI wiekOdcisk Adama [Sliri Pada] Sławny nawigator chiński, admirał Cheng Ilu podał, że na szczycie góry Sliri Pada ( Szczyt Adama, adams-peak-buddhist-monk-venerating-600zaś w innych językach znane jako Adam’s Peak,  Samanala, Sivanolipatha Malai czy Al-Rohun) na Sri Lance (dawny Cejlon) widnieje pojedynczy odcisk męskiej stopy o rozmiarach: długości 168 cm,  szerokości 75 cm i głębokości 42 cm! Legenda głosi, że jest to odcisk stopy Adama, naszego praojca.

Według buddystów na jego szczycie znajduje się odcisk stopy samego Buddy. Innego zdania są indyjscy chrześcijanie, którzy wgłębienie w skale przypisują stopie św. Tomasza Apostoła (według tradycji udał się on do Indii z misją apostolską). W zupełnej opozycji są muzułmanie, którzy ślad ten uważają za odcisk stopy pierwszego proroka Adama – miał zostawił go, żegnając się z rajem po aferze z Ewą, wężem i jabłkiem. Hindusi zaś przypisują ów kształt stopie boga Siwy. Jedynie ta teoria nie kłóci się aż tak bardzo z pozostałymi, gdyż zdaniem hinduistów Budda był wcieleniem Siwy, a biorąc pod uwagę plastyczność tej religii, mógł być uosobiony również w dwóch pozostałych wierzeniach.

1520Magellan (l 480-1521) gdy zimował w zatoce San Julian (Bahia San Julian) u wybrzeży Patagonii natknął się na olbrzyma, któremu sięgał ledwie do pasa. Ludzie Magellana złapali dwóch olbrzymów, jednak zakuci w łańcuchy nie przeżyli podróży a ich zwłoki wrzucono na dno oceanu.

Pewnego dnia” – pisał Pigafetta ( towarzyszył podczas podróży Magellana) – „kiedy widoczne stały się pierwsze oznaki wiosny byliśmy świadkami przybycia miejscowego mężczyzny – pierwszego, jakiego widzieliśmy. Był ogromny, zaś jego stopy były tak wielkie, że jeden z naszych ludzi nazwał go mianem Patagón. Krok po kroku oswajaliśmy go, do tego stopnia, że jego podejrzliwość zniknęła, zaś on przedstawił nam resztę swego plemienia, którego członkowie byli tak samo wysocy, jak i dzicy.” (www.infra.org.pl)

1577 – w Lucernie (Szwajcaria) znaleziono ogromne ludzkie kości, mężczyzny o wzroście 5.8 metra.

1578 – Angielski korsarz i odkrywca Francis Drake (1540-1596) zanotował, że w Patagonii stoczył potyczkę z olbrzymami, których wzrost sięgał 2.8 metra.

1591; Anthony Knyvet również miał widzieć „Patagones”jak Magellan i Drake, który według niego mierzyli do 2,5 metra. Rok później stwierdził, iż rasa gigantów mierzy od 3 do 3.5 metra.

Co ciekawe, pod koniec 1962 roku w sąsiedztwie Torres del Paine odnaleziono ciekawe pochodzące sprzed 500 lat szczątki człowieka, który za życia mierzył od 2.5 do 3 m. wzrostu. Czy był to dowód potwierdzający opowieści marynarzy (www.infra.org.pl)

1613 – w pobliżu zamku Chanmoiil odnaleziono szczątki giganta o wzroście 7.6 metra. W krypcie odnaleziono gotycką inskrypcję „Tcntobochlus Rex” oraz różne monety i medale. Przypuszcza się, że odkryte kości należały do króla Cmiliri.

1823; został znaleziony szkielet 3,60 m. olbrzyma w Lompock Rancho w Kalifornii. Żołnierze byli przy kopaniu bunkra, który miał służyć za magazyn prochu, aż natrafili na obumarłe resztki. Szczególnie dziwne było u tego szkieletu to, że miał podwójne dziąsła. Znaleziono razem z nim dużo innych równie tajemniczych przedmiotów takich jak dziwne runy. Szkielet po prośbach mieszkańców tamtejszego miasteczka został zakopany i nie pamięta się już o tamtym miejscu.

11.1856 roku można było przeczytać w niektórych lokalnych gazetach o znalezisku mężczyzny, który miał być wyższy od 3,28 m. Został złożony przez kilku pracowników opiekujących się plantacją wina w zachodniej Virginii. To znalezisko zostało potraktowane jako oszustwo, gdy jedna z gazet powiadomiła o trzech kulach znalezionych w głowie szkieletu. Jednak te kule nie były dokładnie opisane i mogło się rozchodzić o każdego rodzaju pociski. Nie jest też znane miejsce ponownego „pogrzebania” szkieletu przez co nie można stwierdzić prawdziwości tegoż znaleziska.

1911 Zmumifikowane resztki czerwono owłosionego człowieka mającego od 2-2,50m. wzrostu zostały odnalezione przy Lovelock Cave. Zostały odnalezione przez robotników, którzy tam wykonywali swoje prace. To znalezisko podkreśliło legendy tamtejszych stron mówiących o dużych, czerwono owłosionych ludziach znanych jako indiane „Piute”, a nazywanych „Si_Te-Cahs”. Nauka nie zajmowała się tym znaleziskiem więc te szczątki nie były dalej przeszukiwane. Muzeum Humboldt w Winnemucce Nevada jest w posiadaniu kilku kości, artefaktów i ogromnej czaszki. Inne artefakty z Lovelock znajduje się w Reno, w muzeum „Historical Society of Nevada”.

XI wiek; „W drugiej połowie XI wieku na majdańskim grodzie, od kaplicy pałacowej ku północy, założono cmentarz, na którym aż do wieku XIV chowano mieszkańców okolicznych wsi. (…) Podczas badań archeologicznych znaleziono tu m.in. szkielet kobiety gigant o wzroście 215 cm, zmarłej w wieku około 25-30 lat, u której – mimo młodego wieku – badania tomograficzne wykazały dużą ilość zwyrodnień, min. sklerotyzację kości, skoliozę, skostnienia wiązadeł, a także liczne ślady po złamaniach.  ” (link)

1874 – kiedy budowano linię kolejową w Północnej Karolinie (USA) odkopano katakumby pełne szkieletów olbrzymów. Na podstawie pomiarów kości stwierdzono, że olbrzymy te mierzyły od 2.5 do 3 metrów.

1895; 

  • wg angielskiego czasopisma „Sirand”  doniosło, że pan Dyer, który poszukiwał rud żelaza w pobliżu St. Patrick. w County Antrim w Irlandii, odkopał znakomicie zmumifikowane szczątki olbrzyma o wymiarach: wzrost 3.6 metra, objętość klatki piersiowej 1.95 metra a waga 350 kg. Gigant ten ma u stóp 6 palców! Pan Dyer prezentował swoje znalezisko w Dublinie, Liverpoolu, Manchesterze i Londynie. Olbrzymia skrzynia ze zmumifikowanym gigantem jest przechowywana w Towarzystwie Kolei Żelaznych.
  • W Kalifornii znaleziono indiańską mumię o wzroście bagatela 2,7 metra! (9 feet). O zdarzeniu pisała m.in gazeta „The World” z 6 października 1895 r.

giant_human_skeleton_California
giant_nephilim_skeleton_Califo

Lata 90-te w Togia Point (Bradford County) Pensylwania, USA. Tu przez miejscowego historyka, kapłana, dyrektora muzeum i profesora Phillips Andover Academy został odnaleziony stary indiański grobowiec. Kości 68 ludzi mogły pozostać ukryte. Średnia wysokość mężczyzn przekraczała 2 metry przy czym niektóre były wyraźnie większe. Ich uwagę przykuły czaszki, które znajdowały się 5 cm. powyżej dobrze ukształtowanej szyi, kościane „wyrostki” i rogi. One musiały być wielokrotnie badane. Niektóre egzemplarze zostały wysłane do amerykańskiego muzeum odpowiedzialnego za badania.

1911; Farmer z Arisony Peter Marks (AKA Walnut Creek) znalazł na swojej farmie olbrzymi szkielet człowieka znacznie odbiegającego wzrostem od naszych miar, oraz liczne artefakty. Sprzedał je osobom z Smithsonian Institute. (link)

1912;

  • odkopano 18 szkieletów gigantycznych ludzi niedaleko stanu Wisconsin w okolicy Jeziora Delavan.

Według doniesień medialnych, szkielety zostały odnalezione przez braci Peterson na farmie Lake Lawn Farm. Dla pierwszych badaczy tego znaleziska uderzające było przede wszystkim to, że szkielety były znacznie większe od ludzkich. Wysokość tych istot musiała sięgać od 2,3 do 3 metrów. Co więcej szkielety miały po sześć palców u rąk i nóg, a ich czaszki były nieco wydłużone. Szkielety podobno mogą znajdować się w Instytut Smithsonian. (innemedium.pl)

Odkrycie w Wisconsin opublikowane wNYt w 1912 r.

Odkrycie w Wisconsin opublikowane wNYt w 1912 r.

Ale pierwszy szkielet został odkopany już w marcu 1911 r!

“Late last month, Marzulli visited Wisconsin, researching a dig by two brothers named Phillips who, in March of 1911, uncovered oversized skeletons on their property, located on what is now Lake Lawn Resort in Delavan. Marzulli visited the Delavan Historical Society, the Walworth County Historical Society in Elkhorn and the Wisconsin Historical Society in Madison. “ (link)

Ralph-Glidden

 

  • zaleziono 3 szkielety o wysokości ponad 2,1 metra (ponad 7 stóp) w Waimea na Hawajach. O zdarzeniu pisały gazety.

hawaii-giants_1913

1932; W masywnym kopcu w Pittsburgh znaleziono 49 nad wyraz dużych szkieletów o wzroście przekraczające 2,1 metra. O wydarzeniu opisywała tamtejsza gazeta z 13 września 1932 r. Na szczególną uwagę zasługiwały gigantyczne czaszki, a dwie z nich w szczególności. (link)

W angielskich archiwach znajduje się zbiór pieśni, legend i opowieści o Cumnerland zatytułowany „Ilislory and Antiquities of Allerdale”. Dokument len opowiada o odkryciu zwłok olbrzyma. który miał 4,5 metra wzrostu, zwłoki pochowano na głębokości 4 metrów a grób oznaczono ustawionym pionowo kamieniem. Gigantycznego żołnierza pochowano w pełnym uzbrojeniu, z mieczem i toporem u boku. Miecz miał ponad 2 metry długości i 45 cm szerokości.

1935 –  U aptekarza chińskiego w Hongkongu (Chiny) odkryto wielkie zęby człowiekowatego (tradycyjna farmakopea chińska wysoko ceni stare kości, zwane Kośćmi smoka”). Przypuszczenia te zostały potwierdzone w 1956 i 1957 roku przez odkrycie w prowincji Kuangsi zębów oraz fragmentów szczeki, które należy przypisać temu samemu gatunkowi olbrzymów. „Gigantopitck” z Kuangsi jest bliski megatropowi z Jawy, a pokrewieństwo to świadczy o bardzo dawnych kontaktach między południowymi Chinami a Azją Południowo-Wschodnią. Pewne szczęki olbrzymów znalezione w południowych Chinach u podnóża (Góry Olbrzymów (Lcng-Chai-Shang) świadczą o tym, że te istoty osiągały wzrost od 3.5 do 4 metrów.

1959; Gigantyczne szkielety znajdują się koło wybrzeży Kalifornii na wyspie Santa Rosa

6a393de4704dd618ce7b371692f6d90a

1962; w sąsiedztwie Torres del Paine (w Chile w Patagonii.) odnaleziono pochodzące sprzed 500 lat szczątki człowieka, który za życia mierzył od 2.5 do 3 m. wzrostu.

Przypominając sprawozdania chociażby Magellana, Drake’a czy Knyvet’a można przyjąć, iż powyższe znalezisko potwierdza owe rewelacje, iż w Patagonii faktycznie istniało plemię olbrzymów!

1970 – pewien rybak natknął się na odsłonięty na brzegu morza, około 150 km od Santiago w Chile, szkielet człowieka o wysokości 238 cm.

1988 – uczeni znaleźli w Dolinie Śmierci (wschodnia Kalifornia. USA) dwu i pół metrowy skamieniały szkielet kobiety.

Olbrzymi po hebrajsku to: nefdim, refaim lub gibborim. Za Witoldem Tylochem, autorem „Rękopisy z Kumran nad Morzem Martwym” przytoczymy fragment Dokumentu Damasceńskiego – Wspomnienie, str.ll, wiersz 19.

Z przytoczonego w opracowaniu tekstu Rozdz.6.4 wynika, że z małżeństw między aniołami i córkami ludzkimi narodzili się olbrzymi.

Dokumentacja dotycząca olbrzymów znajduje się i w innych, starożytnych tekstach. Święta Księga Dzyan także mówi o gigantach. Dzyan mówi, że przed 18 milionami lat Ziemia była zamieszkana przez istoty bez kośćca. Byli podobni do gumy, bez rozumu i bez inteligencji. Istoty te rozmnażały się poprzez podział. W ewolucji poprzez, miliony lat wyrosły inne istoty wypełniające wszechświat a potem, przed 3 milionami lat powstała rasa gigantów podobna do istot gumowych, bo z nich powstali. Giganci opisani w Dzyan, byli kobietą i mężczyzną w jednej osobie. Dopiero przed 700.000 lat zaczęli się rozwijać tak jak inne zwierzęta. Monstra te nie mogły uwolnić się od bestialstwa, ponieważ powstały ze zwierząt i do nich były podobne.

W czasach Chrystusa żył Ciauduis Aelianus, autor takich prac jak „Variae Ilistoriae” czy „De Natura Animalizm”, który podał, że

„Gdzieś na Atlantyku istnieją mężczyźni dwukrotnie wyżsi. Przywykli do tego klimatu i żyją od nas dwa razy dłużej.”

??? – 1988 Olbrzymi zmumifikowany palec z Egiptu

Inne nieskatalogowane

giganci 1

giganci 2

 

 

Ohio Valley California Native Americans Ancient Giant Human Skeletons

Ohio Valley California Native Americans Ancient Giant Human Skeletons

f6f4486f5cb35b4851a0a4ab5a0aad94

Kość udowa znaleziona w Ohio w USA w 2011 przez AIAA. Jest to kolejny dowód w sprawie ukrywania prawdziwych informacji na temat dawnej rasie Gigantów.

 

Hector Bootis w siódmym tomie Historii Szkocji odnotował, że znaleziono tam dobrze zachowane kości istoty ludzkiej liczącej ponad 2 metry.

Podczas robót górniczych w rejonie Sonora (Meksyk) odkryto starodawne cmentarzysko z piętrowo ułożonymi zwłokami, których wzrost sięgał 2.5 metra.

W stanie Minnesota (USA) przy różnych okazjach natrafiano na groby olbrzymów. Niedawno w Dresbach odkryto kości człowieka o wzroście 2.5 metra. W miejscowości Clearwater znaleziono siedem szkieletów olbrzymów pochowanych głowami w dół.

Muzeum Humboldta w Winnemucea, Nevada, USA

Muzeum Towarzystwa Historycznego w Reno

Odcisk wielkiej stopy z RPA

Odciśnięta stopa znajduje się w granicie i ma 5 stóp wysokości! Znalezisko to znajduje się w RPA w Afryce. Wiek skały szacuje się na 200 mln. lat!

3ab17c2234c49a4d5aefd952dcca9b65

Wielki odcisk stopy w Światyni Lepakshi w Indiach

06d01019c4b87bfd16c9bc1069713f66

Assyrian sculpture and Balawat Gates w Brytyjskim Muzeum

Assyrian sculpture and Balawat Gates w Brytyjskim Muzeum. Zastanawiające jest, w jakim celu budowano tak duże drzwi?

giants

dwarves

Jedno z miast małych ludzi w Makhunyk datowane jest na 5000 lat.

Znaleziona stopa ma 60 cm długości! Ta i wiele innych artefaktów znaleziono na Pustyni Kerman w Iranie. Jest to jedno z najgorętszych i najsuchszych miejsc na Świecie.  Archeolodzy maja problem bo wśród gigantycznych rozmiarów znajdują się również zmumifikowane ciała karłowatych ludków o wysokości zaledwie 1 metra! Jedno z takich miast w Makhunyk datowane jest na 5000 lat, które z jakiś przyczyn mieszkańcy opuścili. (link)

 

giant axes iranWracając do szczątków Gigantów warto wspomnieć, że właśnie w Iranie znaleziono narzędzia, jak te po lewej stronie topory, które swoim rozmiarem przyprawiają o spory zawrót głowy.

 

 

 

 

Odcisk z Chin 2016 r. Znalezisko odkryto w  prowincji Guizhou na południu Chin. (Kuejczou) Odcisk ma 57 cm długości i 20 cm szerokości!

Giganci odcisk znaleziony w chinach