Na podstawie American Journalist Murdered By Western Ally For Exposing ISIS Ties z WeAreChange.org prowadzonym przez Luke Rudkowskiego.

Luke Rudkowski z WeAreChange.org

Luke Rudkowski z WeAreChange.org

Znajdujemy się teraz w Limie, w Peru. Chciałbym zwrócić waszą uwagę na dość istotną historię, na której temat Biały Dom zupełnie milczy. Jest to historia amerykańskiej dziennikarki, która zniknęła i została zamordowana w Turcji 19 października 2014 roku. Była to Serena Srim, amerykańska dziennikarka pracująca dla Press TV na terenie Turcji, która odkryła, że ciężarówki ONZ przewożące żywność dla biedniejszych krajów, są również wykorzystywane przez ISIS, aby transportować broń i inne sprzęty syryjskim rebeliantom.

Ta historia odbiła się głośno w Turcji, która jest sojusznikiem USA. Kolejnej nocy zaraz po tym, jak Serena upubliczniła swoje odkrycie, zaczęła otrzymywać groźby śmierci ze strony tureckich służb wywiadowczych. Ci z kolei, jeszcze przed śmiercią oskarżyli ją o bycie szpiegiem i zapowiedzieli, że jak tylko ją znajdą, zostanie aresztowana. 19 października na autostradzie, doszło do czołowego zderzenia z betoniarką.

Rząd turecki stwierdził, że to był wypadek, chociaż wielokrotnie gubił się w zeznaniach tego, co się tak naprawdę wydarzyło z Sereną. Inne źródła donoszą, że Serena i inny kierowca przeżyli wypadek. Kierowca został przewieziony do szpitala, natomiast kobieta przetransportowana w tajemnicze miejsce. Pół godziny później została znaleziona w szpitalu, gdzie podobno zmarła z powodu ataku serca.

Jej rodzina przybyła do Turcji, aby dowiedzieć się od tureckiego rządu, co się wydarzyło, ale nie otrzymali od nich ani żadnej pomocy, ani wsparcia.USA zapytane o Serenę Srim odpowiedziało, że nie zajmuje się prowadzeniem śledztwa dotyczącego śmierci swoich obywateli w innych krajach, chociaż zrobili tak wcześniej.

Rząd turecki z jakiegoś powodu umieścił w Internecie zdjęcie jej paszportu. Rodzina kobiety nie wierzy, że jej śmierć była przypadkowa. Główne media w USA milczą na ten temat, Biały Dom także. Rząd nie podaje żadnych informacji i nie będzie dochodził przyczyn śmierci odważnej amerykańskiej dziennikarki, która wytropiła i upubliczniła istotny fakt, że nasi sprzymierzeńcy pomagają wyżywić i wspierać ISIS.

Rodzina i przyjaciele Sereny założyli petycję na stronie change.org, aby USA oficjalnie wyjaśniło przyczynę jej śmierci. Jak uważa wiele osób, nawet Google i Tweeter cenzorują hasztag #SerenaSrim.

Z tych wszystkich reportaży przeprowadzonych w ciągu blisko 2 lat, wiemy, że USA i ich sprzymierzeńcy wspierają i finansują ekstremistycznych islamistów w Syrii, aby obalić rządy Baszara al -Assada i to jest powszechnie znany fakt.

Hakerzy z grupy Anonymous zaczęli już operację pomocy Serenie, a teraz prowadzą kolejną operację przeciwko ISIS, blokując ich konta społecznościowe, które wykorzystują do rekrutowania nowych bojowników.

Serena była niesamowicie odważną i ofiarą kobietą, która poświeciła swoje życie, ponieważ wierzyła, że świat może być lepszym miejscem, w szczerych i prawdziwych reportażach. Podane przez nią fakty były prawdziwe, ale chciano, aby zostały tajne. Nie zapomnimy o Serenie, miała 29 lat i opowiadam o niej, bo na jej miejscu zrobiłbym to samo. Wczoraj dostałem ofertę, aby jechać do Turcji. Na pewno, jeśli coś takiego się wydarzy, opowiemy o tym.

Dziękuję za oglądanie, nie zapomnijcie subskrybować w pełni sfinansowanej organizacji WeAreChange. Dziękuję.

Tłumaczenie; Ripsonar