Jest to kolejna propaganda, która więcej szkodzi niż pomaga niestety.

Tytułem wstępu obowiązkowo: WIDEO:  Cała prawda o Białych Hełmach i tzw. Aktywistach w Syrii

Cytując za : Eva Bartlett: Dekonstrukcja narracji NATO o Syrii http://www.geopolityka.org/…/eva-bartlett-dekonstrukcja…:

„R. Sterling pisał o „Białych Hełmach”[80] „stworzonych przez Wielka Brytanię i USA w 2013 r. Cywilom z kontrolowanego przez rebeliantów terytorium płacono za udanie się do Turcji aby wziąć udział w szkoleniu w zakresie operacji ratunkowych. Programem kierował James Le Mesurier, były brytyjski żołnierz i prywatny kontraktor…” [81]. Wskazał on na związki między BH i antysyryjskimi formacjami, w tym Dżabhat al-Nusra. Jeden z przykładów ich propagandy: „Na filmiku z ostatniego rzekomego ataku gazem chlorowym początkowo wyświetla się logo Białych Hełmów, następnie logo al-Nusry. W rzeczywistości Białe Hełmy są małym oddziałem ratunkowym al-Nusry/Al-Kaidy (sic!)”.

Także artykuł Vanessy Beeley „‘White Helmets’: New Breed of Mercenaries and Propagandists, Disguised as ‘Humanitarians’ in Syria” (Białe Hełmy: nowy gatunek najemników i propagandzistów pod płaszczykiem „organizacji humanitarnych”) wyciąga na światło dzienne propagandowe elementy działań BH wraz z powielaniem przez nich antysyryjskiej retoryki przemysłu medialnego i „praw człowieka” [82].

Dla uzupełnienie warto przeczytać również: Fałszywi bohaterzy – grupa syryjskich kobiet potępia „Białe Hełmy” w Syrii, finansowane przez USAID https://pracownia4.wordpress.com/…/falszywi-bohaterzy…/ Według Atali z miejscowości Tartus

„prawda jest taka, iż Białe Hełmy to fałszywka, zwykłe propagandowe narzędzie, wykorzystywane przez amerykańską i brytyjską administrację rządową, które służy do usprawiedliwiania operacji militarnych, prowadzonych przeciwko syryjskiemu rządowi. Białe Hełmy nie zostały stworzone przez Syryjczyków i nie służą Syrii”.

white-helmet-infographic

 

Oto, na jakiej zasadzie działa propaganda Białych Hełmów!

Oto, na jakiej zasadzie działa propaganda Białych Hełmów!

bh bh 2

lies-and-propaganda

Uzupełnienie:

VIDEO: Syria ‘White Helmets’ Exposed. Propaganda Instrument. Nobel Peace Prize for Al Qaeda?

Kto uznaje Białe Hełmy za bohaterów? MEDIA!

Białe hełmy uznawane sa za bohaterów NowThis httpswww.facebook.comNowThisNewsvideos1687373998019384

AKTUALIZACJA

Poniższe zdjęcie jest kolejnym dowodem na to, że Białe Hełmy to nie żadna obrona cywilna a terroryści a najgorszy sort dzihadystów mordujący z uśmiechem na ustach. Na zdjęciu po lewej to finał tragicznego losu 12 letniego chłopca imieniem Abdully, któremu po prostu ucięto głowę.  Owy jegomość oprócz przynależności do Białych Kasków należał do Harakat Nour al-Din al-Zenki – ruchu przez Zachód i USA nazywany o zgrozo „umiarkowaną opozycję” – choć jest oskarżony o zbrodnie wojenne! Aha, szkolony rzecz jasne przez CIA i wcale im nie przeszkadzało, że al- Zenki sympatyzowała również z ISIS. Jak większość Białych Hełmów.

Z tym materiałem pośrednio wiąże się jeszcze jeden chłopiec, którego twarz obiegła cały świat. Tak, to Omran Daqneesh. I choć te dwa wątki to zupełnie inne sprawy to łączy ich jednak jedna osoba – Mahmoud Raslan.

Patrz krótki materiał wideo opisujące całe to wydarzenie. WIDEO: Medialna propaganda na przykładzie Omrana – syryjskiego chłopca.

Mahmoud Raslan zajmuje się propagandą dla Zachodu w tworzeniu informacji mających na celu dyskredytacja prezydenta Assada. Dojścia więc musi mieć. A na pewno z CNN. Tak się własnie składa, że z jego osobą jest powiązane jeszcze inne dziecko, a mianowicie Bana Alabed. Nic Wam to nie mówi? Otóż to własnie ta 7-letnia wtedy dziewczynka w wywiadzie dla CNN za wszystkie nieszczęścia obwinia prezydenta Assada i jego reżim! Propaganda CNN swoja droga na najwyższym poziomie, bo dziecko czyta mówiąc krótko skrypt co widać na wideo. Ale owa Bana to wśród opozycji w Syrii wschodząca gwiazda. I jak się domyślacie z al-Zenki i Raslanem ma powiązania! 

Więcej na ten temat znajdziecie tu (również link do wywiadu). Serdecznie polecam bo autorka nie tylko punktuje grubą nicią szyte przedstawienie w wykonaniu CNN z Baną ale porusza szerszy obraz kampanii propagandowej oraz agresywne nastawienie USA względem Syrii.

That Time CNN Staged A Fake Interview With A Syrian Child For War Propaganda

Ave