Trzęsienie ziemi i tsunami

11.03.2011 – Wielkie trzęsienie ziemi w Japonii o mocy 9 stopni w skali Richtera (w 9 –cio  stopniowej skali!) w pobliżu wschodnich wybrzeży Honsiu spowodowało olbrzymie Tsunami.

Tsunami oprócz olbrzymich zniszczeń spowodowało uszkodzenie elektrowni atomowej Fukushima w miejscowości Okuma, gdzie 14 metrowa fala wdarła się na całej linii prefektury Fukushima [1].  Operatorem elektrowni jest firma Tokyo Electric and Power (TEPCO). Po kolei, każdy z 6 reaktorów staje się nie sprawny. Do atmosfery i do gleby przedostają się radioaktywne substancje. TEPCO jak i rząd japoński ukrywa skalę skażenia.

Chronologia wydarzeń:

15.03.2011 – Oświadczenie Rządu Japonii: nastąpiło skażenie radioaktywne atmosfery

16.03.2011

  • Szef Federalnej Agencji Energii Atomowej Federacji Rosyjskiej (Rosatom) Siergiej Kirijenko powiedział, że sytuacja w Japonii rozwija się według najgorszego scenariusza[2] zaś rzecznik rządu Francji Francois Baroin ocenił, że „najgorszy scenariusz” to rozmiar „większy niż w Czarnobylu” z 1986 roku. [3] 
  • Rząd Japonii nakłada kontrolę nad przepływem informacji, próbując jednocześnie zbagatelizować skalę tragedii.

Obecnie mamy do czynienia z zatuszowywaniem zakresu i stopnia zagrożenia spowodowanego przez stapianie się rdzeni” powiedział Yoichi Shimatsu, były redaktor Japońskiego Times Weekly. – agencje nie mają już prawa upubliczniać niezależnych raportów bez uzyskania wcześniejszej zgody z góry„, pisze Shimatsu. [4]

Kampania dezinformacji i machlojstw rozpoczyna się na pełną skalę:

18.03.2011; Japonia określiła katastrofę w elektrowni Fukushima na 1 stopień, gdy tymczasem Francja ogłasza 6 stopień

24.03.2011;  Promieniowanie z Fukushima równoważne 72,000 bomb z Hiroshimy wg dr Chrisa Busby, który wyniki te obliczył na podstawie ilości promieniowania z trzech basenów ze zużytymi prętami paliwowymi. Zaznaczył, iż promieniowanie to w całości znalazło się w atmosferze ziemskiej.[5]

25.03.2011; dochodzi do w trybie pilnym zawyżeń norm promieniowania. Np. Wg PEER (Public Employees for Environmental Responsibility) potwierdził iż nowe normy agencji ochrony środowiska USA EPA zezwolą na znacznie wyższy niż obecnie poziom napromieniowania z żywności, powietrza i otoczenia. PEER dostało się do wewnętrznej  e-poczty EPA, z której wynika iż:

  • niemal 1000-krotny wzrost w dopuszczalnej ekspozycji na stront-90,
  • 3000- do 100.000-krotny dla jodu-131
  • niemal 25.000-krotny dla niklu-63 w wodzie pitnej.[6]

Natomiast Unia Europejska, w trybie pilnym (przyśpieszonym), wprowadziła w życie nowe rozporządzenie dot. dopuszczalnej ilości radioaktywności w pożywieniu /(EU) Nr. 297/2011) /, podwyższając ją…. aż 25-krotnie !  [7]

26.03.2011; Reaktor nr 2, radioaktywność wody przekracza normę 10 milionów razy! Wideo. Potem niby poprawiają się, że to pomyłka w cyferkach i jest 100.000 ponad normę a nie 10 mln…. ups… [s] Osobiście trudno mi uwierzyć aby tacy specjaliści, mogliby się pomylić w tak ważnej kwestii, ale fakt jest faktem. Wynik jest definitywnie grubo poza normą!

27.03.2011

  • Oficjalnie – GORZEJ NIŻ CZARNOBYL, Informacja ta ukazała się w oficjalnej telewizji japońskiej. Wideo
  • Nieoficjalnie; Woda w Tokio nie tylko jest już całkowicie niezdatna do picia, ale i do mycia, zaś rząd japoński przygotowuje się do międzynarodowej konferencji prasowej. Czy możliwa jest ewakuacja 13 milionów ludzi z Tokio? Wskazania liczników Geigera w Tokio i innych miastach japońskich systematycznie idą w górę, mimo, że znajdują się w zamkniętych pomieszczeniach.

Czy to aby jednak nie błąd? Ponieważ dane różnią się

Wyjaśnienie: http://www.globalnaswiadomosc.com/wyjasnieniedoart31311.htm

Fukushima i jej zagrożenia

Jak się okazuje, wypadek ten ma niewyobrażalnie niebezpieczne konsekwencje.  Jak się okazuje na terenie zakładu Fukushima Daiichi składuje się 600 000 ton radioaktywnych odpadów paliwowych z całej Japonii z 45 lat. [2] Ale to nie wszystko:

Po pierwsze: paliwo MOX

Reaktor nr 3 zawiera niebezpieczne paliwo plutonowo-uranowego tzw MOX. MOX – (Mixed OXide) – mieszanina plutonu i uranu. Paliwo MOX jest 2 miliony razy bardziej zabójcze od zwykłego paliwa jądrowego.

„Okres połowicznego rozpadu Plutonu 239, z którego to paliwo się składa wynosi 24 000 lat ! Tylko kilka miligramów paliwa MOX, uwolnione do atmosfery, ma dużo bardziej zabójczą moc, niż skutki całego wycieku zwykłego paliwa jądrowego – twierdzi Natural News, podpierający się informacjami z Nuclear Information Resource Center (NIRS). … jeśli nawet malutka ilość tej substancji wydostanie się w kłębach dymu z elektrowni , jej cząsteczki będą podróżować z wiatrem i skażać ziemię przez dziesiątki tysięcy lat.” Okazuje się, iż paliwo to było składowane w budynkach reaktorów 2, 3 i 4, natomiast jest używane we wszystkich 6 reaktorach,

W basenach elektrowni w Fukushimie składowane jest 3600 ton (!) paliwa jądrowego, w tym MOX, z czego ta najbardziej toksyczna (stara, zużyta) część była składowana w uszkodzonych basenach reaktorów 3 i 4. Dodatkowe 877 ton paliwa znajduje się bezpośrednio w reaktorach. [3] Z tego 170 ton w reaktorze 3!!!

Prof. Władysław Mielczarski z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej wspomniał o plutonie: „Ponadto doszło do wybuchu w reaktorze III elektrowni Fukushima I. Jest to bardzo niebezpieczne zdarzenie, ponieważ zainstalowano tam paliwo plutonowe.”

16.03.2011- wybucha reaktor nr 3

Po drugie: skala radiacji

Opinia naukowców

1. Michio Kaku w artykule  „Breach of Containment in Japa” wyjaśnia co się stało w Japonii.

Doszło do bezpośredniego zanieczyszczenia wody paliwem uranowym. Dowodem na to były poparzenia dwóch pracowników elektrowni. Jest to możliwe w sytuacji gdy radioaktywność wody przekracza co najmniej 10,000 razy normę.(a przypominam że wspomniano o 100 tyś razy!!)  Wyciek następuje prawdopodobnie przez pionową szczelinę, która się wytworzyła w stalowej osłonie reaktora nr. 3. To czego jesteśmy świadkami jest prawdopodobnie najgorszym możliwym scenariuszem. Nastąpią 3 równoczesne stopienia się reaktorów, a wybuch, który nastąpi rozniesie zanieczyszczenia promieniotwórcze na wielkim obszarze (stąd prawdopodobnie konieczność ewakuacji całej Japonii). Czarnobyl to była pestka w stosunku do tego co nas czeka. Kaku nawołuje do natychmiastowej zmiany w zarządzaniu kryzysem – powinna powstać międzynarodowa komisja ekspertów, która będzie miała do dyspozycji wojsko. [i]

2. John Large, brytyjski ekspert nuklearny uważa, że Japończycy nie wiedzą co robią lejąc bezmyślnie wodę na reaktory, nie mając wglądu w to co się dzieje w środku. Może to spowodować, że paliwo znów osiągnie wartość krytyczną. Jak na razie wyciek promieniowania nie przekracza 1/10 tego co było w Czarnobylu, jednak Fukushima w przeciwieństwie do ukraińskiej elektrowni znajduje się w terenie gęsto zamieszkałym. Ilość ofiar może przekroczyć 500,000 osób.

3. Chris Busby – światowej sławy ekspert od radioaktywności ostrzega
* Eksplozja spowodowała wyparowanie niektórych, lub wszystkich zbiorników z zużytym paliwem w reaktorach od 1 do 3.
* Wypadek jest tak poważny jak Czarnobylski, co ja stwierdziłem poprzedniego piątku w wywiadach telewizyjnych i radiowych.
* Najprawdopodobniej zbiornik ciśnieniowy przynajmniej jednego reaktora jest otwarty.
* Ma miejsce poważne skażenie morza, które rozszerzy radioaktywność na nadmorskie obszary zamieszkałe na setki kilometrów, przez inhalację radioaktywnych materiałów z morza i żywność.
* Efekty na zdrowiu będą poważne i należy traktować skażenie na skalę światową, chociaż efekty mogą nie być zauważalne przez pewien czas.
* Ludność zamieszkała w promieniu 150 kilometrów winna być natychmiast ewakuowana.

4. Dr. Helen Caldicott – czołowa aktywistka antynuklearna, która cieszy się wielkim autorytetem na całym świecie.

Katastrofa w Japonii może usunąć w cień Czarnobyl.[j] Zwraca uwagę iż:

– dym z reaktora nr. 3 oznacza bardzo poważną katastrofę, bowiem tam paliwem jest pluton. Jedna milionowa część grama plutonu gdy dostanie się do organizmu powoduje raka.

– pomiary radioaktywności licznikiem Geigera mogą być nieprzydatne, gdyż nie rozróżniają pomiędzy czynnikami radioaktywnymi. Najważniejsze z punktu widzenia zdrowia są „wewnętrzne czynniki emisyjne” (takie jak stront, który przyczepia się do kości), a te właśnie powodują mutacje i raka.

– baseny chłodzące paliwo są o wiele groźniejsze niż same reaktory. Ponieważ jak inne na świecie, nie mają żadnego rezerwowego zabezpieczenia!

– wielka część Japonii jest już zniszczona i nie do odzyskania.

– to co się obecnie dzieje  można nazwać przypadkową inżynierią genetyczną. Będzie to miało na pewno wpływ na przyszłość naszego gatunku.[k]

AKTUALIZACJA

Jak wygląda teren po skażeniu?

Czy mamy dowody mutacji spowodowanej radioaktywnością? Oczywiście

5 lat po tragedii, w 2016 r. 110 km od Fukushimy widać efekty skażenia radioaktywnego.

Fukushima 2016. Oto jak zmutowały warzywa i rośliny 110 km od katastrofy w Fukushimie.

Fukushima 2016. Oto jak zmutowały warzywa i rośliny 110 km od katastrofy w Fukushimie.

Ripsonar


[d] „Cenzura jest przeprowadzana zgodnie z Artykułem 15 ustawy o zagrożeniach”.
Shimatsu twierdzi, że Obama wysłał zespół z Białego Domu do konsultacji z rządem Naoto Kan. Zamiast wysyłania ekspertów z Departamentu Energii Jądrowej, Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia, przedstawiciele USAID zostali wysłani do rozpoczęcia kampanii dezinformacyjnej.

[e] http://monitorpolski.wordpress.com/2011/03/23/wydarzenia-i-komentarze-24-marca-2011-r/

[i] http://monitorpolski.wordpress.com/2011/03/27/wydarzenia-i-komentarze-27-marca-2011/

[j] Wystąpiła w programie radiowym Alexa Smitha http://rense.com/general93/plut.htm

[k] http://monitorpolski.wordpress.com/2011/03/28/wydarzenia-i-komentarze-28-marca-2011r/

[h] Rzecznik operatora elektrowni, firmy TEPCO (Tokyo Electric Power Co.), Takashi Kurita powiedział w niedzielę rano, że poziom radioaktywności w wodzie w reaktorze nr 2 jest 10 milionów razy wyższy niż poziom radioaktywności, gdy reaktor pracuje normalnie. Przyczyną wysokiego poziomu napromieniowania wody, która nagromadziła się w urządzeniach elektrowni może być – spekulował wtedy Hidehiko Nishiyama z agencji bezpieczeństwa nuklearnego wyciek z obudowy reaktora. Źródło: http://www.tvn24.pl/-1,1697174,0,1,megapromieniowanie-okazalo-sie-megabledem,wiadomosc.html

[f] Poza tak drastycznym obniżeniem progu dopuszczalnej ekspozycji na radiację, EPA obniżyło też normę czyszczenia po wypadku nuklearnym, wg PEER. Czyli więcej emisji będzie dozwolonych, a jednocześnie obniżą poprzeczki bezpieczeństwa dla zdrowia ludności. Michael Kane pisze dla Collapsenet, że oznacza to stworzenie środowiska promieniotwórczego, powodującego 25% zachorowalność na raka wśród ludności USA – tj. 1 na 4 Amerykanów dostanie raka w jakimś okresie życia.

EPA próbowało (2009) obniżyć normy radiologiczne z 1992 r., ale zalew żądań o ujawnienie info i sprawa sądowa wytoczona przez PEER zatrzymały nowe przepisy. W 2009 r. nie było masowej katastrofy nuklearnej jak Daiiczi, więc nie było potrzeby tuszować. Wtedy EPA mogło sobie pozwolić ustąpić, planując na atak w przyszłości. Raczej nie ustąpi wobec zagrożenia przemysłu nuklearnego katastrofą w Daiiczi. Źródło: http://piotrbein.wordpress.com/2011/03/30/orwell-atomowo-%E2%80%9Eochrona%E2%80%9D-radiologiczna-usa-obniza-normy/

[g] Poprzednia granica była ustalona na 600 bekereli na kilogram pożywienia i była już podwyższona, ze względu na przepisy unijne, nakazujące napromieniowywać każdą transportowaną żywność (w oparciu o niby nieobowiązkowy Codex Alimenatrius). Nowa „bezpieczna granica” to … 12500 bekereli na każdy kilogram pożywienia !!! źródło; http://www.globalnaswiadomosc.com/uniapromieniowniezywnosc.htm