Wprowadzenie

Na początek zapraszam do krótkiego wprowadzenia obrazujący prawdę o wojnie w Iraku zaatakowanym przez agresora jaki jest USA!

WIDEO   Cała prawda o wojnie w Iraku

Irak

Tego dnia wszyscy Amerykanie ze wszystkich środowisk jednoczą się w pragnieniu sprawiedliwości i pokoju.” George Bush Jr. Czyżby? Nie sądzę, ale po kolei.

Przypomnę. Atak na Irak miał być rezultatem posiadania przez dyktatora Saddama Husajna fabryk produkujących i używania brońbroni chemicznej i biologicznej czyli tzw. broni masowego rażenia oraz szkolenia i wsparcia dla Al Kaidy!

Jak się okazało – BRONI MASOWEGO RAŻENIA oraz JAKIEGOKOLWIEK WSPARCIA DLA AL KAIDY NIE BYŁO!

Cała retoryka napiętnowania i ataku na Irak była kłamstwem. jednym qwa oszustwem w celu podbicia suwerennego kraju! Dowody?

  1. Patrz WIDEO: Ron Paul 2012: Propaganda wojenna PL
  2. Charles Duelfer w latach 2003-2005, który były szefem specjalnej grupy inspektorów poszukujących dowodów na istnienie tego rodzaju broni w Iraku w 10. 2004 r. przedstawił prezydentowi i kongresowi na krótko przed wyborami prezydenckimi sprawozdanie z prac swojej komisji. Podczas wystąpienia stwierdził:

Charles Duelfer -wn.com

 „W przededniu zorganizowanej przez Stany Zjednoczone inwazji na Irak kraj ten nie miał żadnych zapasów broni biologicznej i chemicznej zdatnych do użycia w walce, a jego program nuklearny „rozsypał się” po wojnie 1991 roku.”  „W dalszym ciągu nie sądzę, aby w Iraku była gdzieś ukryta broń masowego rażenia w ilościach o znaczeniu wojskowym” – stwierdził  Duelfer w tekście przygotowanym do odczytania na posiedzeniu Komisji Sił Zbrojnych Senatu USA.”[0]

3. Anglicy również nie byli lepsi. Szczytem hipokryzji była wypowiedz T. Blaira podczas wywiadu dla BBC News, gdy wyszło na jaw, że żadnej broni masowego rażenia nie było.

[reporterka] Gdybyś wtedy wiedział, że nie ma żadnych WMD (w Iraku, przyp. aut.) , zdecydowałbyś się?

[Tony Blair] Próbowałbym nadal wykonać jakiś ruch militarny. Oczywiście musiałbym użyć odpowiednich argumentów, aby opisać naturę zagrożenia. [1]

Patrz też WIDEO: Tony Blail przeprasza za błędne decyzje interwenci w Iraku

3. Agent CIA Rafid Ahmed Alwan al-Dżanabi, (kryptonim „Curveball) potwierdza, że wszelkie informacje o broni masowego rażenia posiadającej jakoby przez Irak to wierutne kłamstwa i fantazja. (informuje o tym pierw przekazuje niemieckiemu wywiadu BND na który z kolei oparła całe swoje źródło oskarżeń przeciw HusajnowiCIA. TE własnie informacje usłyszał świat – dające zielone światło społeczności międzynarodowej do akceptacji USA do inwazji na niepodległy kraj. [1a]

Warto nadmienić iż rząd USA współpracował militarnie z Husajnem.

1983 – Donald Rumsfeld przekazuje broń Irakowi.

Natomiast John Perkins zeznał bez ogródek, iż Saddam Hussein był na garnuszku CIA WIDEO

2001 – wychodzi na jaw, że władze USA chcieli obalić Saddama na długo przed szopką z ataku na WTC z 2001 r. Dowody.

a) Ujawnia to memo z 31.01.2001 r.

Tajne memo potwierdzające atak na Irak w celu obalenie dotychczasowej władzy przez USA!

Tajne memo potwierdzające atak na Irak w celu obalenie dotychczasowej władzy przez USA! Źródło: link

b) 2 marca 2007 wypowiedz gen. Wesley Clark w programie „Democracy Now” prowadzonym przez Amy Goodman wypowiedział moim zdaniem znamienne słowa ujawniające prawdziwe hegemoniczne oblicze USA potwierdzające plany podboju państw, które potem „wyzwalano” w imię humanitaryzmu, pokoju, demokracji i oczywiście walki z MPD!

„Około 10 dni po 11 września, udałem się do Pentagonu, widziałem tam sekretarza Rumsfelda, oraz jego zastępcę. Zszedłem na dół aby przywitać się z ludźmi ze sztabu, moimi podwładnymi. Jeden z generałów zaprosił mnie i powiedział: „Proszę Pana, musimy chwilę porozmawiać”, ja mu na to: „Czy nie jest Pan teraz zajęty”? Odpowiedział: „Nie, podjęliśmy decyzję, zaczynamy wojnę z Irakiem” Miała ona wejść w życie około 20 września. Zapytałem go: „Wojna z Irakiem? Dlaczego?” Odpowiedział: „Nie wiem, wydaje mi się że tylko to można zrobić. Powiedziałem mu: „ Czy znaleziono jakieś informacje łączące Saddama z Al-Kaidą?” On na to: „Nie, w tej sprawie nie ma nic nowego, po prostu podjęto decyzję o wojnie. Myślę, że nie wiemy jak poradzić sobie z terrorystami, ale mamy dobre zaplecze wojskowe i możemy obalać rządy. Gdybyśmy w tej sytuacji dysponowali młotkiem, to to rozwiązanie jest jak gwóźdź.”Wróciłem tam kilka tygodni później i już wtedy trwały naloty na Afganistan. Zapytałem generała: „Czy nadal chcemy wojny z Irakiem?” Odpowiedział: „Jest dużo gorzej”. Wziął do ręki dokument, po czym stwierdził: „Właśnie otrzymałem to z biura Sekretarza Obrony. Ten dokument opisuje w jaki sposób obalimy siedem krajów w ciągu pięciu lat. Zaczniemy od Iraku, a kolejne będą Syria, Liban, Libia, Somalia, Sudan, na Iranie kończąc.”

Patrz WIDEO:  Gen. Wesley Clark; plany podboju 7 państw przez USA [2007]

Jeżeli nadal jesteś zwolennikiem amerykańskiego strażnika pokoju na świecie, walczącego zawsze i wszędzie tylko i wyłącznie w imię wolności, zapraszam do zapoznania się m.in z tematem: Amerykańska strategia zagraniczna. Imperium strachu

 

USA powinna odpowiadać za zbrodnie wojenne, ale jak zwykle uchodzi jej to płazem.

19 listopada 2005 r. bomba podłożona na poboczu drogi w mieście Haditha w Iraku zabiła jednego z marines i raniła dwóch. Kilka godzin Wśród ostrzelanych byli dwaj pracownicy Reutersa: fotograf Namir Noor-Eldeen i jego współpracownik Said Chmaghpóźniej żołnierze zabili w odwecie 24 cywilów. Mężczyzn, kobiety, dzieci. Większość zginęła w swoich domach od strzałów oddanych z bliskiej odległości. Ta masakra stała się kanwą wstrząsającego filmu „Bitwa o Irak”.

12 lipca 2007 r. WikiLeaks ujawnia film z Iraku Jest to film z kamery helikoptera i jednocześnie zapis rozmowy pilotów dwóch amerykańskich śmigłowców Apache, przysłanych jako wsparcie żołnierzy walczących w jednej z dzielnic Bagdadu z grupą irackich rebeliantów. Piloci zauważają na ulicy grupkę mężczyzn, zmierzających w stronę miejsca walki; stwierdzają, że kilku z nich ma broń; jeden z mężczyzn trzyma coś, co zdaniem pilotów wygląda jak wyrzutnia pocisków przeciwpancernych. Proszą więc przełożonych o zgodę na otwarcie ognia. – Mają broń, jeden z nich ma granatnik, pieprzony dupek! – stwierdza jeden z pilotów. W rzeczywistości mężczyzna to reporter Reutersa Namir Nur ad Din, a jego rzekoma wyrzutnia to aparat fotograficzny z długim obiektywem. Jest tu i drugi pracownik Reutersa Said Chmag, pomocnik i kierowca Namira, który w momencie ataku rozmawia przez komórkę.

Collateral Murder – Wikileaks – Iraq

Śmigłowce powoli krążą nad miejscem, gdzie leżą ciała. – Patrz na tych martwych sukinsynów! – cieszy się pilot. – Pięknie – wtóruje mu drugi. Nagle podjeżdża niewielka furgonetka. Wysiada z niej dwóch mężczyzn, którzy próbują podnieść rannego Saida. – Proszę o pozwolenie na ostrzał, no dalej k…, pozwólcie nam strzelać, bo go zabiorą! – krzyczy pilot. Dostaje pozwolenie, w mgnieniu oka ciężarówka staje w ogniu. – Patrz, dostali w przednią szybę! – śmieją się piloci. To ciągle nie koniec akcji. Po chwili nadjeżdża amerykański pojazd opancerzony. – Chyba właśnie przejechał po zwłokach – stwierdza ze śmiechem jeden z pilotów. Nie tracą rezonu nawet kiedy w spalonym samochodzie żołnierze znajdują dwoje ciężko rannych małych dzieci. – Sami są sobie winni, po co biorą dzieci na pole bitwy? – słychać głos z kabiny. [2]

Powody ataku na Irak

Tytułem wstępu: 1991 – Wojna w Zatoce Perskiej.

Koszty a zyski. Koszt wojny w Zatoce Perskiej 40 miliardów $ Kto za to zapłacił? Spontanicznie chciałoby się powiedzieć, że Stany Zjednoczone… Co jest prawdą tylko z jednej strony:… 40 miliardów $ 25% kosztów pokryły USA (10 miliardów $) pozostałe 75%, pokryły Kuwejt i Arabia Saudyjska (30 miliardów $).

Cena ropy, przed wybuchem wojny, wynosiła około 15 $ za baryłkę… ale z wybuchem wojny wzrosła do 42 $ za baryłkę, dając EXTRA wpływy w wysokości przynajmniej 60 miliardów $ Kto zarobił te pieniądze? W krajach arabskich obowiązuje zasada fifty-fifty: 50% dla rządu lokalnego, 50% dla międzynarodowych organizacji kontrolujących złoża ropy naftowej. A więc… Zysk netto ze wzrostu ceny ropy: 60 miliardów $. 30 miliardów $ dla koncernów naftowych i 30 miliardów $ dla rządów krajów arabskich (Kuwejt+ Arabia Saudyjska). W czyich rękach są koncerny naftowe? Na Bliskim Wschodzie wydobycie i komercja ropy naftowej jest w rękach 7 Sióstr (Shell, Tamoil, Esso…), wszystkie amerykańskie, z których 5 jest własnością państwa amerykańskiego. A wiec, 30 miliardów zysku $ w tym: około 21 miliardów $ dla rządu USA i około 9 miliardów $ dla indywidualnych Amerykanów

Podsumujmy. USA zarobiło na wojnie 20 miliardów $!!! Piękne wyzwolenie Kuwejtu… zysk 11 miliardów $. Tak więc USA, na wzroście ceny ropy i wpływów z wojny, zarobiły… 11 miliardów $ bezpośrednio i 49 miliardów $ pośrednio!!! Biznes jak się patrzy. W jaki sposób rozeszły się wspomniane 40 miliardy $ przeznaczone na wojnę? Poszły na przemysł wojenny, który o dziwo, całkowicie znajduje się rękach… AMERYKI!!!

Jak łatwo jest zauważyć, wojna w Zatoce Perskiej w 1991 była przeprowadzona wyłącznie z pobudek ekonomicznych, a nie ze względu na cele humanitarne albo obronę wolności. Łatwiej jest też zrozumieć aktualne wydarzenia: dlaczego wojna w Afganistanie [3]

Cele ataku na Irak.

  1. Cel ekonomiczny.

Jak napisał w książce „Absolutna Dominacja” William Engdahl:

Przyszłość Stanów Zjednoczonych, jako jedynego supermocarstwa w dużej mierze zależy od ich zdolności do kontrolowania przepływów ropy i gazu na świecie, ekonomicznego układu krwionośnego współczesnej gospodarki”.

I tak własnie było poprzez prowadzenie oszukańczej wojny w Iraku w 2003 r., czy choćby wspomnianej powyżej wojny w Afganistanie,

2. Utworzenie rządu marionetkowego podporządkowanemu USA

3. Wpływy w regionie

Patrz WIDEO: Co powinieneś wiedzieć o strategii USA wobec Bliskiego Wschodu.

 

Cel został osiągnięty

05.2016; Rząd Iraku utworzony w 2003 roku był w pełni kontrolowany przez USA

Rząd Iraku, który został stworzony w 2003 roku po obaleniu reżimu Saddama Hussein’a przez Stany Zjednoczone, w pełni kontrolowany przez „inspektorów” z USA i ich sojuszników, co powiedział były minister obrony Iraku Hazem Shaalan. Tymczasowy premier Ayad Allawi, który rządził między 2003 a 2005 rokiem, był „wśród pierwszych, którzy byli wyznaczeni [przez USA]. Wszyscy byliśmy wyznaczeni przez Amerykanów, przez [Lewisa Paula] Bremer’a [główny cywilny zarządca koalicji władzy tymczasowej Iraku (Coalition Provisional Authority of Iraq)]. Pierwszy rząd Iraku [po Hussein’ie] był wyznaczony wprost przez Bremer’a”, powiedział Shaalan, dodając, że „nie było przeprowadzonych wyborów”.

Były minister podkreślił, że wszystkie decyzje podjęte przez premiera w tym czasie wymagały zgody władz USA. W tym samym momencie rząd ten był chroniony przez zwierzchnictwo Stanów Zjednoczonych.

„Ci, którzy działali z Amerykanami, byli zwolnieni z odpowiedzialności za jakiekolwiek winy w pracy”, powiedział Shaalan w czasie wywiadu.

„Jednakże, byliśmy zszokowani, kiedy rozpoczęło się totalne zniszczenie – zniszczenie infrastruktury, budynków, itd. Kiedy zapytaliśmy Amerykanów, dlaczego to robią, to odpowiedzieli, że po zniszczeniu będzie odbudowa. „My to wszystko odbudujemy i będzie lepiej niż przedtem”, mówili. To były obietnice. Nigdy się nie spełniły.”, powiedział były minister.

  • Siły, które obaliły dyktatora, wywołały długotrwały konflikt między szyitami a sunnitami, a także powstanie przeciwko Stanom Zjednoczonym i ich siłom koalicyjnym.
  • Siły USA oficjalnie wycofały się z Iraku w 2011 r., choć wciąż posiadały tam znaczący kontyngent militarny, który składał się z 20 tys. ludzi.
  • USA wróciły do Iraku w 2014 r. jako szef międzynarodowej koalicji zwalczającej Państwo Islamskie, które przejęło północne regiony kraju.

AVe Ripsonar

Dodatkowe materiały:

WIDEO: Film którego Armia USA nie chce żebyś obejrzał

==============================================

0 – Charles Duelfer spędził ponad 25 lat w krajowej agencji bezpieczeństwa rządu USA. Był zaangażowany w działania polityki i wywiadu na Bliskim Wschodzie, Afryce, Ameryce Środkowej i Azji. Pracował nad amerykańskim programem nuklearnym i kosmicznym. Duelfer dołączył do Polityczno-Wojskowego Biura Departamentu Stanu w 1983 roku , gdzie odpowiadał za działania podczas regionalnych konfliktów w Czadzie, Libii i Grenadzie oraz kwestie obrony. W 1984 roku został zastępcą dyrektora Biura Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego. Był także zastępcą asystenta sekretarza stanu do spraw polityczno-wojskowych. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za transfery broni, amunicji, licencjonowania i kontroli zbrojeń konwencjonalnych. Od stycznia do marca 1991 roku w Departamencie Stanu dowodził specjalnym zespołem podczas operacji Pustynna Burza.Charles Duelfer jest autorem licznych artykułów i książek n.p. „Hide and Seek: The Search for Truth in Iraq,”,(” Zabawa w chowanego: poszukiwanie prawdy w Iraku”.) Obecnie jest doradcą w zakresie wywiadu i bezpieczeństwa. źródła : http://www.charlesduelfer.com/ ,http://omnisinc.com. Artykuł w „Ameryce” pochodzi z magazynu „Life”. Za: http://staraprasa.blox.pl/tagi_b/1020/USA.html

1 –  Prawda o wojnie w Iraku – Żołnierz USA mówi Prawdę (napisy PL) czas: 1.35 – 1.53 s.)

1a – https://www.tvp.info/3984227/klamstwo-przyczyna-ataku-usa-na-irak

2. http://wyborcza.pl/1,76842,7737561,WikiLeaks_ujawnia_film_z_Iraku.html#ixzz3rCgjcJ93

3. Informacje zaczerpnięte z wykładu Modellistica e Gestione delle Risorse Naturali 1, Politechnika w Mediolanie. Dlaczego wojna w Iraku

4. Tamże

Głównym celem wojny w Afganistanie było utworzenie marionetkowego rządu, który dałby pozwolenie na budowę rurociągu (należącego do USA) o długości 2500 kilometrów przez swoje terytorium. Rurociąg ten, o znaczeniu strategicznym, ma jako jedyną alternatywę budowę innego o długości 5500 kilometrów, niewyobrażalnie droższego z powodu podatków jakie kraje przez, które miałby przebiegać, nałożyłyby na USA. O wiele łatwiej jest, więc, zrównać z ziemią kraj umęczony już trzydziestoletnią wojną i zrobić z niego państewko satelitarne, z możliwością zbudowania i utrzymania rurociągu-skrótu, z całym spokojem.

Reklamy