Pomoc humanitarna dla Wenezueli to koń trojański USA.

Jako pierwszy wpadł na pomysł wykorzystania tej szlachetnej posługi względem potrzebujących do realizacji polityki zagranicznej, a raczej działań wojskowych rodem zbliżonym do działań partyzanckich – nasz rodak Z. Brzeziński w latach 80-tych.

Pod płaszczykiem konwojów z pomocą humanitarną: żywności, leków, ubrań itp. możemy dostać się do miejsca, rejonu, gdzie w normalnych okolicznościach jest to z wielu względów niemożliwe. Przyczyny prawne, pozycja międzynarodowa itp. to główne bolączki agresji w dzisiejszym świecie, kiedy gramy tego dobrego i demokratycznego…

Kiedy ogłosi się kryzys humanitarny, dość łatwo można w takich okolicznościach do pomocy poprosić wojsko (dla bezpieczeństwa chociażby, dlatego pojawia się hasło: „korytarze humanitarne:”), a to tylko krok od znalezienia błahego pretekstu by doprowadzić do pożądanego konfliktu, który w normalnych okolicznościach byłby nie do wykonania. Chyba że szmuglowane towary „demokratyczne wsparcie dla opozycji” – w zupełności wystarczy. Ale owe zabawki z USA mogą być znalezione co psuje światową, wypracowaną pozycję i nieskazitelną reputację „gołębia i strażnika pokoju”.

MZW Wenezueli ujawniło znalezione fanty USA:
https://www.rt.com/news/450751-trump-venezuela-weapons-freedom/?fbclid=IwAR1hcRVv27JaDjvw4a8YiFVeedqaGL335RRgIH-hzs5InKUgb6LGpjf6IQI

Ale jak to ma się do Wenezueli? Już objaśniam.

Na prośbę samozwańczego prezydenta – pacynkę Waszyngtonu, Pan Guaido prosi świat o pomoc humanitarną dla Wenezueli. A że nie kontroluje nieborak terytorium (i całe szczęście) wpada na pomysł, by powstały centra pomocy założone w ościennych krajach takich jak chociażby Brazylia a zwłaszcza Kolumbia. USA jakby czekała tylko na tą deklarację, bo z zapałem czytamy:
„Odpowiadając na wezwanie prezydenta Guaido USA mobilizujemy się by wysłać transport pomocy humanitarnej dla mieszkańców Wenezueli” – Twitt (post) doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego J. Boltona! (kolejnego mega – Jastrzębia i członka CFR).

Kto organizuje ową pomoc? USAID i Departament Stanu. Dla zaznajomionych z rolami, jakie te struktury rządowe służą, ciarki przechodzą po plecach.Więcej znajdziecie chociażby tu:
https://ripsonar.wordpress.com/2019/01/28/amerykanski-zamach-stanu-w-wenezueli/

Elliott Abrams – specjalista od przewrotów, morderca, kłamca i neokonserwatysta (Jastrząb) oraz członek CFR a aktualnie o losie… ekspert dsp. Wenezueli stwierdza, iż Ameryka rozważa otwarcie „korytarza humanitarnego” współpracując w tej kwestii z krajami chętnymi do takiej pomocy – Brazylią i Kolumbią. Dziwne to, bo

a) właśnie te kraje, sojusznicy USA, które są podejrzane o pomoc w dokonania zamachu stanu oraz ewentualnej interwencji USA na Wenezuelę!) trafiają na listę chętnych do pomocy (a nawołują między słowy o ustąpienia Maduro)

b) Pomoc humanitarna wykorzystywana do dostarczania przemycanej broni stosował sam wspomniany Abrams już w latach 80-tych, zapewniając wsparcie – ponownie – rebeliantom i dyktatorom chcących sięgnąć po władzę z flagą amerykańskiego nadzoru na ramieniu. Ową broń natomiast szmuglowano m.in w transportach pomocy humanitarnych! (wyszło to przy aferze Iron-Contra)

05.02 – Wiceprezydent USA, M. Pence informuje o rozpoczęciu pomocy humanitarnej względem Wenezueli i namawia do pilnego otwarcia w tym celu „korytarza humanitarnego”. A faktycznie, już 02.02 rozpoczęto wg Amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego pomocy humanitarnej dla tego kraju organizowanej przez USAID. Leki, artykuły chirurgiczne i suplementy diety – to pierwsza partia, która już 4.02. dotarła do Bogoty a następnie została przekierowana do przygranicznego miasta Kolumbii, Cucuta skąd przez przejście graniczne miała wjechać do Wenezueli. To właśnie w tym miejscu pokazane są światu zdjęcie blokady wykonane przez Gwardię Narodową aby transport nie wjechał do kraju!
https://www.telegraph.co.uk/news/2019/02/06/us-urges-venezuelan-troops-allow-aid-country-exchange-freedom/

Rząd Maduro mówi wprost na tą retorykę. Wpuszczenie takiego konwoju to wstęp do zagranicznej ingerencji, na która się nie zgadzamy. Chcecie prawdziwej pomocy, znieście sankcje.

Przypomnę, że w Cucuta już na początku lutego rozmieszczono wojsko Kolumbii,

Rok wcześniej, we wrześniu 2018 roku właśnie w tym mieście Sekretarz Generalny Organizacji Państw Amerykańskich (OPA), Luis Almagro powiedział, że nie wyklucza możliwości inwazji wojskowej na Wenezuelę. Więc nie dziwcie się, że zablokowano drogę własnie w tym miejscu!

https://pl.sputniknews.com/swiat/201809158785229-OPA-wenezuela-sputnik/?fbclid=IwAR2c4173ok2Q_2cHSq0wRtnQBc0qS6-3g7EgOV_dnCYhr2bBMkSFsNcT_gE

„El Paris” np. oświadcza na swojej stronie: „Otwarcie takiego kanału dostaw może wymagać udziału żołnierzy, co rząd Maduro interpretuje jako wyraźne zagrożenie”  Ba, nawet dyplomaci co poniektórych krajów Ameryki Łacińskiej (z Grupy Lima) uważają, że jest to jawny pretekst do możliwości powstawania sprowokowanego konfliktu na szczeblu wojskowym.

Widać że „pomoc humanitarna” staje się dla USA priorytetem co jest bardzo niebezpieczną strategii jak już komunikowałem. Daleko nie trzeba było czekać.

06.02 – Pompeo oskarża Maduro o blokowanie pomocy humanitarnej.

Nam, biernym obserwatorom, blokowanie pomocy jest wprost nieprawdopodobne, niedorzeczne i nieakceptowalne, ale dokładnie o to w tym podstępie trońskiej pomocy chodzi. Presja społeczności jest w takim przypadku o niebo większa gdy pokazuje się światu odrzucanie takiej pomocy. Jest to stokroć skuteczniejsze niż sankcje i debaty, a nawet groźby razem wzięte, o czym Brzeziński wiedział i wdrażał w polityce USA.

Nie dajmy się więc tej nikczemnej propagandzie, którą USA stosuje.

Na podstawie:
Venezuela: US Pursuing Humanitarian Aid Path To War
https://dissidentvoice.org/2019/02/venezuela-us-pursuing-humanitarian-aid-path-to-war/
==========================
AVe Ripsonar News