John Bolton

John Bolton – doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego Trumpa to bardzo niebezpieczna postać, zwłaszcza w relacjach przeciw Iranowi. Dziennikarz śledczy Gareth Porter, ujawnia szczegóły długiej historii Boltona na temat forsowania wojny z Iranem, nawet tuż po katastrofalnej inwazji USA w Iraku!

Co do Johna Boltona nie jest dobrze znane, to fakt, że kiedy był podsekretarzem stanu w latach 2003-2005 w administracji Busha, był bardzo głęboko zaangażowany w Dicka Cheneya w prowadzeniu polityki mającej na celu pozycjonowanie Stanów Zjednoczonych na wojnę przeciwko Iranowi, że Dick Cheney najwyraźniej nie tylko popierał, ale tak naprawdę był to jego pomysł. Dick Cheney był otoczony przez ludzi, którzy byli brutalnie przeciwni Iranowi, a on był na pokładzie za to, że ostatecznie wyruszył na wojnę z Iranem, gdy inwazja i okupacja Iraku zakończyła się sukcesem. Tak więc rola Johna Boltona jako podsekretarza była w dużej mierze realizacją polityki wobec Iranu i jego programu nuklearnego, który umożliwiłby Stanom Zjednoczonym polityczną i dyplomatyczną pozycję w celu przeprowadzenia wojny, której chciał Dick Cheney.

Czy Bolton miał strategię, która wyprowadziłaby irańskie akta z MAEA (Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej) i do Rady Bezpieczeństwa ONZ, gdzie Stany Zjednoczone miały władzę wraz ze swoimi europejskimi sojusznikami tak długo, jak długo byłyby w stanie doprowadzić do zgodności, zasadniczo oskarżając Iran o tajny program broni nuklearnej, czego nie chciało w tym momencie MAEA słyszeć w latach 2003-2004? Bolton miał zamiar wymyślić plan, który pozwoliłby mu przenieść dokument (dowodowy) do Rady Bezpieczeństwa ONZ .
Zrobił tajemniczy zestaw zdjęć lotniczych kluczowej bazy wojskowej w Iranie, gdzie przeprowadzali testy broni konwencjonalnej. Na tych zdjęciach lotniczych przedstawiono różne miejsca w tym rezerwacie wojskowym. Bolton upublicznił się poprzez przecieki do sieci, w szczególności ABC, i przekazał je MAEA, twierdząc, że były to zdjęcia, które pokazały, że Irańczycy przeprowadzają testy związane z bronią jądrową w tym rezerwacie wojskowym. Co właściwie pokazały zdjęcia – i były one w sieci ABC, a później były w Internecie, więc mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie te zdjęcia – pokazały tylko miejsca takie jak bunkry, które były używane do testowania zwykłych, konwencjonalne bomby.
Ale Bolton próbował zmienić to w kwestię MAEA, która musi wziąć udział w tym rezerwacie wojskowym i zbadać sprawę. Oczywiście, miał nadzieję, że Irańczycy powiedzą „nie”, nie możesz wejść do naszego bardzo wrażliwego obszaru testowego i po prostu rozejrzeć się i szukać siebie. Zamiast tego Irańczycy zaprosili MAEA dwa razy, nie tylko raz, ale dwa razy, i przyjrzeli się dziesięciu różnym lokalizacjom według własnego wyboru. I oczywiście nic nie znaleźli. Tak więc strategia Boltona była sfrustrowana w latach 2003-2004.
Ale to była pierwsza faza tego, co próbował zrobić.
Druga faza, o wiele bardziej mętna, była fazą, która miała związek z izraelskim wkładem w wysiłek oskarżenia Iranu o tajny program broni jądrowej. A to przybrało formę przecieku zestawu dokumentów, całej skrytki dokumentów, które rzekomo pochodziły z tajnego irańskiego programu badań nad bronią jądrową. Dokumenty, które później przywoływano, dokumenty laptopa, były podobno z laptopa jednego z irańskich uczestników tego programu. I podobno wpadli w ręce zachodniego wywiadu, ponieważ ten facet, jego komputer został skradziony lub wpadł w ręce kogoś innego i został przekazany zachodnim wywiadom.
Ale dowiedziałem się od byłego wysokiego urzędnika niemieckiego MSZ, który został przywieziony przez wysokich urzędników niemieckiej zagranicznej agencji wywiadowczej Bundensachrichtendiest, że oni wiedzieli wszystko o tych dokumentach i byli zdenerwowani, że rząd USA publicznie ujawnił te dokumenty, jakby były dowodem irańskiego tajnego programu broni jądrowej, ponieważ otrzymały te dokumenty od jednego z ich źródeł. Irańczyk, oczywiście, któremu nie ufali, ponieważ wiedzieli, że osoba ta była członkiem Mujahedin-e-Khalq, irańskiej antyreżimowej zbrojnej organizacji (Organizacja Bojowników Ludowych Iranu – MEK), która została wykorzystana przez reżim Saddama Husajna do wojny z Iranem , a następnie została wykorzystana przez Izrael w celu upublicznienia informacji, których Izraelczycy nie chcieli powiązać ze sobą.
Istnieje zatem pewien wpływ, który wiąże te bardzo wątpliwe dokumenty, które ujawniam w mojej książce, z podróbkami do Mosadu. Wraca to do schematu Boltona, ponieważ w 2003 i 2004 r. Bolton odbywał niezapowiedziane podróże do Izraela, które nie zostały zatwierdzone przez Biuro Regionalne Departamentu Stanu, jak to zwykle ma miejsce, i spotkanie z szefem Mosadu, Meirem Daganem, gdzie nikt nie był tam, aby robić notatki, i wysyłać raport o tym, co zostało omówione z powrotem do Departamentu Stanu. To była tajemnica między Boltonem a Mosadem.
Furthermore, Mossad stworzył nową organizację, która nie upubliczniono – ale okazało się, przez dwóch amerykańskich dziennikarzy później – co mieli pracę krążących informacji do mediów informacyjnych i rządów na temat irańskiego programu nuklearnego .
Bolton: A One-Man War Cabinet
Bolton po prostu nie może przestać kłamać i naciskać na wojnę z Iranem. Nawet po tym, jak wszystkie jego poprzednie próby zawiodły, po piętnastu latach nadal dąży do wojny z Iranem i Koreą Północną! Jest w stanie ciągłego zaprzeczania, nadal wierząc, że inwazja w Iraku była właściwą decyzją! Nawet jeśli ultrakonserwatywne wieści Fox są sprzeczne z jego argumentami, nie pokaże ani jednego znaku odwrotu od swoich gorączkujących pozycji. Tylko patrz:
Bolton: My view of America’s greatest threat
Przypomnijmy, że Bolton jest członkiem Rady ds. Stosunków Zagranicznych, think tanku polityki zagranicznej. Dick Cheney jest członkiem rady, a Hillary Clinton chwali go za kierownictwo, któremu kieruje litania korporacji, w tym Lockheed Martin, Goldman Sachs, JP Morgan Chase i Co. oraz Exxon Mobil Corporation.
Crosstalk Bullhorns: War Party
AVe Ripsonar News