Atak chemiczny pod Damaszkiem, 21 sierpnia 2013 r.

Poniżej postaram się umieścić kompendium dowodowe, pokazujące nie tylko fakt, że rząd Prezydenta Assada nie miał nic wspólnego z żadnym atakiem chemicznym w Syrii na przestrzeni lat, ale to Zachód, a przede wszystkim USA zaaranżowały i wpierały te niegodziwe ataki (prowokacje) mające na celu uzyskania bezpośredniej możliwości w oczach społeczności międzynarodowej uderzenia na Syrię aby obalić prezydenta Bashara Assada!

Dowody

2012 r. Wg dziennikarza śledczego Seymoura Hersha osiągnięto tajne porozumienie między administracją Obamy a przywódcami Turcji, Arabii Saudyjskiej i Kataru, aby przeprowadzić atak z użyciem gazu sarin a następnie obwinić za to Assada, aby USA mogły mieć pretekst do inwazji i go obalić.

«Zgodnie z warunkami umowy fundusze pochodziły z Turcji, a także z Arabii Saudyjskiej i Kataru; CIA, przy wsparciu MI6, była odpowiedzialna za przeniesienie broni z arsenałów Kadafiego do Syrii ». [1]

Informacje te potwierdza również dziennikarz śledczy Christoph Lehmann pisząc w artykule z 7 października 2013 r.:

«Najwyżsi urzędnicy USA i Arabii Saudyjskiej odpowiedzialni za broń chemiczną w Syrii» podali, na podstawie innych źródeł niż Hersh, że «dowody prowadzą bezpośrednio do Białego Domu, przewodniczącego Połączonych Szefów Sztabu Martina Dempsey’a, dyrektora CIA Johna Brennana, szefa Arabii Saudyjskiej książę Bandara oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Arabii Saudyjskiej ». 

Broń była przerzucana z magazynów w Libii, organizowane przez konsulat USA w Bengazi (nadzorowane przez CIA i MI6)  następnie transportowana przez Turcję a stamtąd bezpośrednio do Syrii do dzihadystów – zwłaszcza Al Nusra.  (Nazwa kodowa CIA: Operacja szczurzy szlak tj. rat line). 

Sarin (lub jego składowe) na pewno zostały dostarczone przez Turcję, ale nie jest pewne, czy również z magazynów Kadafiego.

Syryjscy rebelianci użyli broni chemicznej już w marcu 2013

21.08.2013 – Opozycjoniści poinformowali, że wojska reżimowe użyły rakiet z głowicami z gazem (najprawdopodobniej sarinem) na przedmieściach Damaszku – Ain Tarma, Zemalka i Dżobar, w którym miało zginąć aż 1300 osób!

Dowód 1. WIDEO Członkowie Al Nusra złapani przez tureckie służby bezpieczeństwa! Znaleziono SARIN! [05.2013]

O całym tym zdarzeniu pisałem w tamtym czasie na bieżąco, śledząc wszystkie informacje na ten temat. Patrz: Atak chemiczny w Syrii – to atak FAŁSZYWEJ FLAGI.

Raport brytyjski również neguje ślad rządowy w wykorzystanym sarinu w Damaszku! Brytyjski wywiad uzyskał próbkę sarinu użytego w ataku z 21 sierpnia. Analiza dokonana w Porton Down, tj. laboratorium obrony w Wiltshire wykazała, że ​​użyty gaz nie pasował do partii znanych z arsenału broni chemicznej armii syryjskiej.

I jakby to nie wystarczyło, nawet ostateczna analiza dowodów przeprowadzona przez dwóch wiodących amerykańskich analityków z MIT,  raport Lloyda-Postala stwierdził, że „Interpretacja przez rząd USA wywiadu technicznego zebranego przed i po atak z 21 sierpnia NIE MOŻE BYĆ POPRAWNY ». Obama więc wyraźnie kłamał.

Administracja Obamy fałszywie oskarżyła rząd Syrii Baszara al-Asada za atak z użyciem gazu sarin, który Obama próbował wykorzystać jako pretekst do inwazji na Syrię. Mało tego są obciążające dowody potwierdzające, iż Biały Dom nie tylko zainicjował ale wspierał działania do dalszych ataków chemicznych! 

Realizacja na przykładach

Tak więc bronią chemiczną w Syrii zajęła się dzihadystyczna grupa Al Nusra , odnoga Al Kaidy w Syrii. Aby jednak z czasem bardziej maskować swoje powiązania z Zachodem, a przede wszystkim prowadzić kolejne „zamówione” ataki stworzono BIAŁE HEŁMY, w których szeregach byli członkowie własnie tej organizacji!

Patrz więcej: Białe hełmy w Syrii. Jedna wielka propaganda by oszukać współczujących obywateli Zachodu

WIDEO: Syryjskie oszustwo

4.04.2017 Doszło do ataku chemicznego na cywilach w Chan Szajchun w prowincji Idlib. Z czasem stało się jasne, że to kolejna prowokacja, ale zachodnie media razem z USA na czele wskazali praktycznie z marszu winnego – wojska Assada. Prezydent Trump podjął decyzję o ataku na bazę wojskową Syrii z której rzekomo miały czelność wylecieć myśliwce zrzucając sarin na swoich cywilów.

EUxsHw2WAAEjT_D

WIDEO: Syryjski atak chemiczny wyjaśniony w 4 minuty

7.04.218 – dochodzi do kolejnego ale tym razem spreparowanego ataku chemicznego w Duma, którego celem jest ingerencja USA. Tym razem nie patrząc nie tylko mocnych dowodów Rosjan i niezależnych obserwatorów a nawet ONZ, koalicja USA, Francja i Wielka Brytania bombarduje Syrię!

Zananie świadków a właściwie jednego z aktorów ataku chemicznego w Duma w ONZ zorganizowane przez Rosjan!

Atak chemiczny w Duma. Prowokacja Zachodu by uderzyć na Syrię

WIDEO: Atak chemiczny w Duma. Fakty a propaganda USA

Ripsonar


  1. Wikileaks ujawnia sfałszowane raporty OPCW obwiniające rząd syryjski zamiast dżihadystów wspieranych przez Zachód!

  2. Hillary Clinton Approved Delivering Libya’s Sarin Gas to Syrian Rebels: Seymour Hersh