Informator z Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) dostarczył Wikileaks autentyczne dokumenty dotyczące dochodzeń w sprawie ataku (chemicznego) w Dumie w Syrii w 2018 r.

Dokumenty te potwierdziły to, o czym wielu pisało od miesięcy, a mianowicie, że dochodzenia i wnioski OPCW zostały opracowane w celu osiągnięcia zamierzonego wyniku, który był niekorzystny dla syryjskiej armii arabskiej (SAA) a zgodne z celami polityki zagranicznej Waszyngtonu, w Tel Awiwie, Rijadzie, Paryżu, Ankarze, Doha i Londynie.

Wcześniej USA stosowały tę samą formułę pod pretekstem R2P (Responsibility to Protect), aby uzasadnić bombardowanie kraju.

Atak chemiczny, za który należało obwinić armię syryjską, wydawał się najprostszym sposobem na uruchomienie R2P i osiągnięcie pożądanych celów polityki zagranicznej. Jednak obecnie wiemy z dokumentów opublikowanych przez Wikileaks, że organizacja międzynarodowa, która ma zapewnić bezstronność i obiektywizm sfałszowała raporty i procedury.

José Bustani, pierwszy dyrektora generalnego OPCW i byłego ambasadora Brazylii w Wielkiej Brytanii i Francji, który zapoznał się z materiałem powiedział:

„Przekonujące dowody nieprawidłowego zachowania w dochodzeniu OPCW w sprawie domniemanego ataku chemicznego Douma potwierdza wątpliwości i podejrzenia, które już miałem. Nie mogłem zrozumieć, co czytam w prasie międzynarodowej. Nawet oficjalne raporty z dochodzeń wydawały się w najlepszym razie niespójne. Obraz jest teraz wyraźniejszy, choć bardzo niepokojący ”

(…) W ataku chemicznym Duma możemy dostrzec atak fałszywej flagi popełniony przez bojowników Al-Kaidy (przedstawiony przez Zachód jako umiarkowani rebelianci  dzielnie walczący przeciwko Assadowi), OPCW przedstawiający się jako bezstronny arbiter, a media głównego nurtu wzmacniające kłamstwa przez ten rzekomo bezstronny organ, warunkujący opinię publiczną w procesie akceptacji użycia siły w celu położenia kresu cierpieniom w Syrii rzekomo popełnianym przez siły Assada. Zasadność rozszerzona na Al-Kaidę i jej podmioty stowarzyszone pozwoliła terrorystom na przeprowadzanie ataków cywilnych w Syrii przy użyciu broni chemicznej w celu obwiniania żołnierzy rządowych, tym samym uzasadniając jawne wsparcie międzynarodowe ze strony Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji. Aby zagwarantować powodzenie tego spisku, fałszywe raporty OPCW miały stanowić humanitarne uzasadnienie interwencji międzynarodowej.

Artykuł: Wikileaks Reveals OPCW Falsified Reports to Blame Syrian Government Instead of Western Backed-Jihadis! [strategic-culture.org] autor: Federico Pieraccini, z dn. 29.10.2019

Tłumaczenie: Ripsonar News


UZUPEŁNIENIE

Wątpliwości co do ataku chemicznego w Syrii

Domniemany atak trującym gazem w syryjskim mieście Duma w kwietniu 2018 r. mógł zostać zainscenizowany, o czym informowała (nie publikowany w oficjalnym raporcie)  podgrupy inżynieryjnej misji rozpoznawczej OPCW w Syrii! (źródło)

Konferencja prasowa w ambasadzie rosyjskiej w Hadze w dniu 12 lipca 2019 r.

W maju 2019 r.  wyciekł wewnętrzny dokument z OPCW.  Autor Ian Henderson doszedł do wniosku m.in, że „istnieje większe (znaczne) prawdopodobieństwo, że oba cylindry zostaną ręcznie umieszczone w tych dwóch lokalizacjach, a nie dostarczone z samolotu”.

Ustalenia Henderson i jego grupy inżynieryjnej nie zostały uwzględnione w końcowym raporcie wydanym przez OPCW w dniu 1 marca 2019 r. Ustalenia podgrupy zostały opublikowane natomiast w dniu 13 maja 2019 r. na stronie „Grupy Roboczej ds Syria, propaganda i media ”(WGSPM). Grupa składa się głównie z brytyjskich naukowców, w tym Davida Millera, Piersa Robinsona i Paula McKeigue’a, którzy twierdzą, że mają kontakt z demaskatorami z OPCW i twierdzą, że ocena inżynieryjna została stłumiona. Dyrektor generalny OPCW potwierdził, że dokument jest autentyczny, że był częścią dochodzenia i że zlecił dochodzenie w sprawie wycieku.

Na konferencji prasowej pokazano wywiady z ludźmi mieszkającymi w budynku, w którym znaleziono 35 ciał. Żadne z nich nie rozpoznało śmierci z nagrań wideo i zdjęć, oprócz jednego człowieka, który rozpoznał jego brata, który zmarł, jak powiedział, z ostrzału artyleryjskiego ale w zupełnie innym miejscu. Niektórzy rozmówcy twierdzili, że widzieli bojowników wnoszących martwe ciała do budynku mieszkalnego.

WIDEO – Konferencja prasowa z prezentacją zdjęciową! (polecam)


Jak donosi portal Grayzone Project pojawił się drugi informator z OPCW, twierdząc, że rzekomy atak gazowy w Duma w Syrii mógł zostać zainscenizowany przez rebeliantów, aby zapoczątkować interwencję wojskową USA. Wybitny brytyjski dziennikarz Jonathan Steele ujawnił to w wywiadzie dla BBC 27 października 2019 r  WIDEO

+ Artykuł: Syryjski reporter BBC: Atak chemiczny w Dumie był zainscenizowany.


Polecam:

  1. WIDEO Atak chemiczny w Duma. Fakty a propaganda USA!

  2. Artykuł: Sarin, broń USA w walce z Assadem


P.S 1 – Oczywiście należy pamiętać, że największą robotę i de fakto jako pierwsi rzetelne informacje i analizy w terenie przeprowadzili i upublicznili Rosjanie, czego zwieńczeniem było zaprezentowanie  wraz z dzieckiem -grającym ofiarę w rzekomym ataku, na forum ONZ dowody wskazujące na inscenizację!

P.S 2 – Przypomniało mi się, że robiłem materiał, który powiela owy schemat prowokacji i oszustwa by mamić i kłamać, w celu osiągnięcia aprobaty agresywnych działań USA na świecie  – zwłaszcza w stosunku do Syrii.

Otóż sześć lat temu, kiedy parlament USA głosował za zbombardowaniem Damaszku (na szczęście odrzucono), BBC Panorama wyemitował 30 września 2013 r. dokument  pt. „Ratowanie dzieci w Syrii” (Saving Syria’s Children) który stwierdzał, że nagrania BBC i innych osobób w szpitalu Atareb w Aleppo w dniu 26 sierpnia 2013 r., pokazały ofiary ataku bombowego (z użyciem napalmu przez wojska Assada) w pobliskiej szkole. To ewidentnie miało wpłynąć na społeczeństwo (grając na emocjach) aby wyrobić błędną opinię o Syrii i rządzie Assada, którego Waszyngton chciał za wszelka cenę zniszczyć!

Materiał okazał się całkowicie sfabrykowany! BBC dopuściła się oszustwa dla dopasowania narracji korzystnych dla celów polityki zagranicznej USA względem Syrii!

WIDEO: BBC przyłapane na sfingowaniu „chemicznego ataku” w Syrii

WIDEO: Konferencja z analizą: Fabrication in BBC Panorama Saving Syria’s Children: Robert Stuart, Media on Trial, 19 October 2017 (oryginał)

AVe Ripsonar News