Kadmani 2

Basma Kadmani

Jak dowiadujemy się z artykułu Guardian pt. „The Syrian opposition: who’s doing the talking?”, Kodmani jest nie tylko członkiem biura wykonawczego i szefem spraw zagranicznych Narodowej Rady Syryjskiej [SNC] – organem syryjskiej opozycji powstałym w 2012 roku.

2005 –  Kodmani pracowała dla Fundacji Forda w Kairze, gdzie była dyrektorem programu zarządzania i współpracy międzynarodowej. Fundacja Forda jest prywatną fundacją amerykańską z siedzibą w Nowym Jorku, działająca dla promowania demokracji, zmniejszania biedy i tworzenia porozumienia światowego. Taka „”miękka siła” oddziaływająca na pojawiające się antyamerykańskie działania, poprzez wsparcie i finansowanie opozycjonistów (tak jak i w Polsce).  Mniej więcej w tym czasie, w lutym 2005 r., stosunki amerykańsko-syryjskie rozpadły się, a prezydent Bush odwołał swojego ambasadora z Damaszku. Z tego okresu pochodzi wiele projektów opozycyjnych. Jak pisał Washington Post:

Pieniądze z USA dla syryjskich opozycjonistów zaczęły płynąć za prezydenta George’a W. Busha po tym, jak skutecznie zamroził więzi polityczne z Damaszkiem w 2005 r.”.

We wrześniu 2005 r. Kodmani została dyrektorem wykonawczym Arab Reform Initiative (ARI) – programu badawczego utworzonego w 2004 r. przez WSO, który pomaga kierować „kompleksowym procesem” „reform demokratycznych” w regionie ARI został  zainicjowanego przez potężną amerykańską grupę lobbystyczną Radę ds. Stosunków Zagranicznych (CFR).  CFR jest elitarną wąską grupą kształtującą polityką zagraniczną USA, a ARI znajduje się na stronie internetowej jako „Projekt CFR” . Mówiąc dokładniej, ARI zostało zainicjowane przez grupę w ramach WSO zwaną „ projekt USA / Bliskiego Wschodu ”[USMEP] – organ wyższych dyplomatów, oficerów wywiadu i finansistów, którego celem jest przeprowadzenie „analizy polityki regionalnej” w celu „ zapobieganie konfliktom i promowanie stabilności ”. Projekt USA / Bliski Wschód realizuje te cele pod przewodnictwem międzynarodowej rady pod przewodnictwem generała Brenta Scowcrofta. Brent Scowcroft z kolei (emerytowany przewodniczący) jest byłym doradcą ds. Bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA – który przejął rolę od Henry Kissingera. Obok Scowcrofta w zarządzie zasiadał geostrateg Zbigniew Brzeziński, oraz Peter Sutherland, prezes Goldman Sachs International.

Tak więc już w 2005 roku mamy wyższe skrzydło zachodniego wywiadu / bankowości, które wybiera Kodmani do prowadzenia projektu badawczego na Bliskim Wschodzie.

We wrześniu tegoż roku Kodmani została pełnoetatowym dyrektorem programu. Na początku 2005 r. CFR powierzyła „nadzór finansowy” projektowi Centrum Europejskiej Reformy (CER). CER nadzoruje Lord Kerr, wiceprezes Royal Dutch Shell. Kerr jest byłym szefem służby dyplomatycznej i jest starszym doradcą w Chatham House (think tank posiadający najlepsze mózgi brytyjskiego establishmentu dyplomatycznego). Na co dzień odpowiedzialny za CER jest Charles Grant , były redaktor ds. Obrony w Economist, a obecnie członek Europejskiej Rady Stosunków Zagranicznych (European Council on Foreign Relations, ECFR) „ogólnoeuropejskiego think tanku” pełnego dyplomatów, przemysłowców, profesorów i premierów, którego celem jest promocja spójnej i bardziej aktywnej europejskiej polityki zagranicznej, wyrażającej wspólne wartości i interesy zjednoczonej Europy.  Na liście członków znajduje się nazwa: „Bassma Kodmani (Francja / Syria) – Dyrektor Wykonawczy Arab Reform Initiative”. Inne nazwisko na liście, które mysle równiez znacie to George Soros – finansista, którego fundacja non-profit Open Society Foundations jest głównym źródłem finansowania ECFR! Na tym poziomie światy bankowości, dyplomacji, przemysłu, wywiadu oraz różnych instytucji i fundacji politycznych reprezentujące zwłaszcza USA (ale nie tylko bo Francję i WB) łączą się, a pośrodku tego wszystkiego znajduje się Kodmani.

Czy to wszystko? NIE. Wisienka na torcie na sam koniec.
2012 – Kodmani pojawia się na spotkaniu grupy Bilderberg w Chantilly w stanie Wirginia. Wcześniej miało to miejsce na konferencji w 2008 roku, kiedy to po raz pierwszy C. Rise informowała członków klubu o potrzebie obalenia rządu Assada! Skąd to wiemy? Z przecieków Wikileaks oraz niezależnych obserwatorów i komentatorów. 

Oto Bassma Kodmani, widziana podczas konferencji Bilderberg w Chantilly w stanie Wirginia w 2012 r.

08.2011 – Bassma Kodmani zostaje członkiem założycielem i zasiada w komitecie wykonawczym SNC – Narodowej Radzie Syryjskiej popartej od razu przez Zachód i państwa arabskie przeciwne prezydentowi Assadowi!

Czyli koło się zamyka. Odpowiedni człowiek, na odpowiednim stanowisku dla konkretnych celów opozy… nie – międzynarodowych gangsterów chcących surowców, biznesów i władzy spiskując jak w średniowieczu by ograbić i zniszczyć koleiny kraj na swojej drodze.

Jak to podsumował Webster Tarpley o Kodmani. „Jest agentką NATO, destabilizatorem, królową kolorowych rewolucji . Fakt, że była tam Kodmani, jest przerażające dla Syrii”., mówi Tarpley.

Ripsonar News