evo

Prezydent Boliwii Evo Morales poinformował, że rezygnuje ze stanowiska. Dlaczego?

a) Siły Zbrojne Boliwii A dokładniej dowódca boliwijskich sił zbrojnych, Williams Kaliman) „wezwały” prezydenta Evo Moralesa, aby podał się do dymisji w celu zapewnienia stabilności w kraju.

Już w trzech dużych miastach – Santa Cruz, Sucre i Cochabamba – do protestujących dołączyli funkcjonariusze organów ścigania.

Ale prawda jest oczywista:

Wybrany prezydent Boliwii Evo Morales powiedział:
„Zrezygnowałem, aby [prawicowi przywódcy opozycji] Mesa i Camacho przestali prześladować, porywać i znęcać się nad moimi ministrami, liderami związkowymi i członkami ich rodzin, i aby przestali ranić [robotników]”

b) Eskalacja protestów, które wybuchły po liczeniu głosów w wyborach prezydenckich 20 października trwają do dziś. Prezydent Morales wygrał w pierwszej rundzie. Jego główny rywal, Carlos Mesa, nie uznał wyników.

Morales nazwał masowe protesty próbą zamachu stanu przeprowadzoną przez siły prawicowe niezadowolone z jego ponownego wyboru.

I to jest zamach stanu o czym trzeźwo myślą i widzą od razu reagują!

Np.  Przewodniczący Partii Pracy w Wielkiej Brytanii Jeremy Corbyn potępia „zamach stanu” w Boliwii,

a nowo wybrany lewicowy prezydent Argentyny, Alberto Fernández, potępił zamach stanu w Boliwii mówiąc „W Boliwii dokonano zamachu stanu… Jest to zamach stanu przeprowadzony przeciwko prezydentowi Evo Moralesowi, który wezwał do nowego procesu wyborczego

Oczywiście Sekretarz stanu USA Mike Pompeo, wcześniej dyrektor CIA Trumpa, wyraził poparcie dla rezygnacji Moralesa.

Lewicowy ex-prezydent Brazylii Lula: „W Boliwii doszło do zamachu stanu, a towarzysz Evo Morales został zmuszony do rezygnacji„.

Dochodzą w Boliwii doniesienia, że ​​policja próbuje nielegalnie zatrzymać wybranego prezydenta Evo Moralesa ale nie tylko niego.  Chyba to przewidział bo zaczęły krążyć niepotwierdzone doniesienia, w których twierdzono, że samolot Evo Morale zamówił trasę lotu do Argentyny.

Tutaj relacja na żywo z wydarzeń w Boliwii https://www.telesurenglish.net/news/Live-Updates-International-Condemnation-Against-Coup-20191109-0008.html


Po pierwsze wybory z 20 października.

Analiza statystyczna przeprowadzona przez ekspertów nie wykazała żadnych nieprawidłowości (dowody). To był prawicowy zamach stanu, wspierany przez administratora Trumpa – podobnie jak nieudany zamach stanu USA przeciwko Wenezueli na początku tego roku – @Ben Norton

Dokładnie. Nie znaleziono żadnych uchybień i nie przedstawiono ani jednego dowodu na oszustwo w wyborach oprócz pomówień kolportowanych przez zachodnie media.

WIDEO Mark Weisbrot on BBC News Discussing the Bolivian Elections

Ostatni „audyt” OAS powtarza poważne kłamstwo z ich poprzednich raportów, udając, że pod koniec szybkiego liczenia Evo zanotowało „niezwykły” skok w marginesie głosowania. Ale zmiana była w rzeczywistości stopniowa, ponieważ obszary późniejszego raportowania były bardziej pro-Evo niż wcześniejsze!

Po drugie to już stara zagrywka USA, że podważa się wybory kandydatów, których prezydentura mocno kole w oczy USA. Tak na pewno jest w stosunku do Moralesa. Główny rywal nie uznał wyborów. Na 100% pomyślałem sobie, co tego gagatka za pewne łączy z USA?

Miałem dobre przeczucie. Otóż depesze rządowe USA opublikowane przez WikiLeaks pokazują, że kandydat na prezydenta Boliwii, Carlos Mesa, który przegrał z Evo Morales w wyborach, regularnie korespondował z urzędnikami USA. Przez lata USA wykorzystywały go, aby osłabić Moralesa!

USA poparły prawicowy zamach stanu przeciwko demokratycznie wybranemu socjalistycznemu prezydentowi Boliwii Evo Moralesowi, pierwszemu rdzennemu przywódcy kraju, który właśnie wygrał reelekcję 600 000 głosów. Gwałtowne zamachy stanu USA wymierzone były w każdego postępowego, wybranego lidera tego zdjęcia.

Kilka ostatnich wspieranych przez USA prawicowych zamachów w Ameryce Południowej:

  • Wenezuela 2002
  • Haiti 2004 Honduras
  • 2009 Paragwaj 2012
  • Brazylia 2016
  • Nikaragua 2018 (nieudany)
  • Wenezuela 2019 (nieudany)
  • Teraz Boliwia

Te zdjęcie pokazują, że prawicowy przywódca zamachu stanu w Boliwii, Luis Fernando Camacho, spotyka się ze wspieranym przez USA wenezuelskim przywódcą zamachu stanu Gustavo Tarre w sierpniu – 2 miesiące PRZED wyborami, które Evo Morales uczciwie wygrał. Zamach ten został PLANOWANY. I po prostu się udało, z pomocą rządu USA

Dowody działania USA z boliwijska opozycją

  1. Kilka miesięcy przed rozpoczęciem wyborów w Boliwii sieć prawicowych działaczy opozycyjnych, silnie finansowanych mających na celu zmieniającej ustrój rządu i bogatych kapitalistycznych oligarchów, zmobilizowała się do szerzenia propagandy i kłamstw w celu destabilizacji lewicowego prezydenta Evo
  2. Administracja Trumpa podważa demokrację w Boliwii . Czy USA i Organizacja Państw Amerykańskich po raz kolejny będą w stanie obalić wyniki wyborów?

Mam wrażenie że Operacja Kondor w Ameryce południowej jest ciągle kontynuowane!

Za prezydenta Evo Moralesa ubóstwo w Boliwii zostało zmniejszone o połowę. Poziom skrajnego ubóstwa w kraju spadł z 37,7% w 2007 r. Do 17,3% w 2014 r. Ekstremalne ubóstwo na obszarach wiejskich z 63,9% do 36,1%. Bezrobocie w miastach spadło z 8,5% do 2,3%.  (źródło)

Płaca minimalna w Boliwii została podniesiona o 372% w ciągu 13 lat prezydentury Evo Moralesa. Prawicowa opozycja próbuje przywrócić władzę bogatym elitom, które kiedyś kontrolowały kraj. Właśnie dlatego obalili go podczas tego zamachu stanu. (źródło)

Tak najszybciej jak się dało.

Ripsonar

Wykorzystałem świetne informacje na Twitterze:  Mark Weisbrota (dyrektor Centrum Badań Ekonomicznych i Polityki) oraz Ben Norton (dziennikarz, Grayzone Project).