W grudniu 2019 r. W Wuhan w Hubei w Chinach pojawiła się seria przypadków zapalenia płuc o nieznanej przyczynie, z prezentacjami klinicznymi bardzo przypominającymi wirusowe zapalenie płuc.

Analiza głębokiego sekwencjonowania próbek dolnych dróg oddechowych wykazała nowy koronawirus, który został nazwany nowym koronawirusem 2019 (2019-nCoV). (Wirus pochodzenia odzwierzęcego, powodujący śmiertelne zapalenie płuc, może przenosić się bezpośrednio z człowieka na człowieka.) Do tej pory w Wuhan zidentyfikowano ponad 800 potwierdzonych przypadków, w tym pracowników służby zdrowia, a kilka eksportowanych przypadków potwierdzono w innych prowincjach w Chinach oraz w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych

  • jego nazwa pochodzi od wyglądu pod mikroskopem – kuliste powierzchnie są pokryte są kolcami, przypominającymi korony,
  • ten typ koronawirusa jest niezidentyfikowany, został nazwany 2019-nCoV, [0]

Wersja optymistyczna [1]

Chiny wzmagają wysiłki, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa 2019-nCoV:

Prezydent Chin Xi Jinping odbył specjalne spotkanie rządowe w święto Nowego Roku Księżycowego, aby ostrzec, że rozprzestrzenianie się śmiertelnie nowego wirusa „przyspiesza”. Według telewizji państwowej Xi stoi przed „poważną sytuacją”, powiedział Xi wyższym urzędnikom. Koronawirus zabił co najmniej 41 osób i zainfekował prawie 1300 od czasu jego odkrycia w mieście Wuhan. Ograniczenia podróży dotknęły już kilka miast. A od niedzieli prywatne pojazdy zostaną zakazane w centralnych dzielnicach Wuhan, źródła wybuchu epidemii.
W Chinach kontynentalnych podróżni sprawdzają temperaturę pod kątem oznak gorączki, a stacje kolejowe zostały zamknięte w kilku miastach.

Zarażona osoba przenosi wirusa na X zdrowych osób. W epidemii czynnik X jest większa niż 1. W nowym koronawirusie początkowy czynnik, znany również jako R 0 i R zero, to 1.4-2.5 – czyli nie jest szczególnie wysokie.

Ferris Jabr @ferrisjabr – 6:58 UTC · 25 stycznia 2020Podstawowa liczba reprodukcyjna (R0) to średnia liczba wtórnych infekcji generowanych przez jedną zainfekowaną osobę w całkowicie podatnej populacji # 2019nCoV

Twierdzenie, że „mamy teraz do czynienia z najbardziej zjadliwą epidemią wirusów, jaką świat kiedykolwiek widział” i że nowy koronawirus jest 8-krotnie bardziej zaraźliwy niż SARS jest całkowicie nieprawdziwy. Nawet jeśli R0 wynosiłyby 3,8, nie byłoby to blisko rekordu.

Oto kontekst z zakresem R0:

Dopóki R 0 jest większy niż 1, infekcja rozprzestrzenia się dalej, ponieważ każda zarażona osoba zarazi wielu zdrowych, którzy ponownie zarazą innych. Aby powstrzymać epidemię, R 0 należy obniżyć to do 1. Kluczem jest zmniejszenie liczby zdrowych osób, z którymi ma kontakt osoba zarażona. W latach 2002-2003 epidemia SARS rozpoczęła się od R 0 około 3, a zakończyła R 0 0,4. Osiągnięto to poprzez izolację chorych i, ponieważ nie wszystkie zarażone osoby są natychmiast rozpoznawane, również poprzez zmniejszenie liczby kontaktów, jakie ludzie mają w codziennym życiu.

Chiny szybko teraz robią obie te rzeczy.

Wskaźnik śmiertelności nowego koronawirusa również nie jest powodem do paniki.

Dr Melvin Sanicas @Vaccinologist – 22:11 UTC · 23 stycznia 2020Wstępne R0 (liczba pokazująca, jak zaraźliwy / zakaźny jest patogen) dla coronavirus z Wuhan tj. nCoV2019 wynosi: 1.4-2.5. Oto liczby dla innych chorób jak np. SARS, MERS i wskaźniki śmiertelności, aby spojrzeć na to z innej perspektywy.

Obecny 4% wskaźnik śmiertelności przypadków koronawirusa (który wciąż może wzrosnąć) również nie jest szczególnie wysoki. Hiszpańska pandemia grypy, która rozpoczęła się w USA , miała śmiertelność około 10%. To było niezwykłe, ponieważ zabijało głównie młodych ludzi. Nowy koronawirus wydaje się być dość powszechny, ponieważ zabija głównie ludzi, którzy są już osłabieni przez inne okoliczności. Infekcja jest wtedy często „ostatnią kroplą w wiadrze”, która zabija osobę, która już miała chorobę.

Ludzie lubiący teorie spiskowe będą spekulować, że koronawirus został rozprzestrzeniony celowo lub uciekł z jakiegoś laboratorium. Neokonserwatyści w USA bawili się tym pomysłem.

Zaawansowane formy walki biologicznej, które mogą „celować” w określone genotypy, mogą przekształcić wojnę biologiczną z królestwa terroru w użyteczne politycznie narzędzie.
„Przebudowa obrony Ameryki” – raport PNAC z września 2000 r

Ale z naukowego punktu widzenia nie ma to większego sensu. Nie ma „genu rasy”, który mógłby zostać wykorzystany do bezpiecznego rozróżnienia między ludźmi o określonym dziedzictwie a innymi.

Nowy koronawirus jest prawdopodobnie odmianą jakiegoś wirusa zwierzęcego, który przeszedł na ludzkiego gospodarza. Prawdopodobnie dzieje się to znacznie częściej niż nam się wydaje.

Wersja pesymistyczna

24.01 zespół naukowców z Lancaster University z Wielkiej Brytanii i USA podał we wstępnym artykule, że:

W grudniu 2019 roku uważa się, że nowy koronawirus (2019-nCoV) pojawił się w populacji ludzkiej w Wuhan w Chinach. Od tego czasu liczba zidentyfikowanych przypadków w Wuhan gwałtownie wzrosła, a przypadki zidentyfikowano w innych chińskich miastach i innych krajach (od 23 stycznia 2020 r.). Dopasowaliśmy model transmisji do zgłaszanych informacji o przypadkach do 21 stycznia, aby oszacować kluczowe środki epidemiologiczne i przewidzieć możliwy przebieg epidemii, jako potencjalny wpływ ograniczeń podróży do i z Wuhan. Szacujemy, że podstawowa liczba reprodukcji infekcji (R_0) wynosi 3,8 (95% przedział ufności, 3,6-4,0), co wskazuje, że 72-75% transmisji należy zapobiegać za pomocą środków kontrolnych, aby infekcje przestały rosnąć. Szacujemy, że zidentyfikowano tylko 5,1% (95% CI, 4,8-5,5) zakażeń w Wuhan, a do 21 stycznia w Wuhan zostało zainfekowanych 11 341 osób (przedział prognozy 9 217–14 245) od początku roku. Jeśli epidemia w Wuhan będzie nadal trwała, przewidujemy, że epidemia w Wuhan będzie znacznie większa do 4 lutego (191 529 zakażeń; przedział prognozy, 132 751–273,649), zakażenia zostaną ustalone w innych chińskich miastach, a import do innych krajów będzie większy częsty. (…)  Nasze ustalenia są krytycznie zależne od założeń leżących u podstaw naszego modelu oraz harmonogramu i zgłaszania potwierdzonych przypadków, i na tym wczesnym etapie istnieje znaczna niepewność związana z wybuchem. Mając na uwadze powyższe zastrzeżenia, nasza praca sugeruje, że podstawowa liczba reprodukcyjna dla tego wybuchu 2019-nCoV jest wyższa w porównaniu z innymi pojawiającymi się koronawirusami, co sugeruje, że powstrzymywanie lub kontrola tego patogenu może być znacznie trudniejsza.

Natomiast badacze z Harvardu Maimuna Majumder i Kenneth Mandl poinformowali o wstępnej ocenie przenikalności wirusa w zakresie od 2,0 do 3,3. Przedstawiciele WHO stwierdzili w czwartek, że najlepsze szacunki, jakie widzieli, wynoszą między 1,4 a 2,5. (2)

Również chińska minister zdrowia Ma Xiaowei  dostarczyła niepokojących informacji na temat działań mających na celu powstrzymanie szybko poruszającego się wirusa. Mianowicie wg niej „ludzie mogą rozprzestrzeniać wirusa, zanim poczują się chorzy”! 

25.01 także uznany wirusolog, który odwiedził Wuhan powiedział, że sytuacja wymknęła się zwłaszcza w mieście spod kontroli.

Czołowy wirusolog, który był zaangażowany w program zwalczania SARS, powiedział, że odwiedził Wuhan w Chinach i uważa, że ​​koronawirus jest kompletnie „poza kontrolą”. Dr Guan, dyrektor State Key Laboratory of Emerging Infection Diseases na Uniwersytecie w Hong Kongu, powiedział gazecie Globe and Mail: „Widziałem wiele ale nigdy się nie bałem, a tym razem jestem przerażony.” Guan ostrzegł również, że skala infekcji może być „10 razy wyższa niż SARS” i wyjechał z Wuhan w obawie, że „sytuacja epidemii wymknęła się spod kontroli”.
Może dlatego Chińczycy budują w niecałe 2 tygodnie nowy szpital na obrzeżasz Wuhan aby wesprzeć potrzebującym, zaś Pekin wysłał tam już łącznie ok. 1600 dodatkowych lekarzy.
A niestety lekarze też zaczynają. Przykład.
Ale apokaliptyczne wizje pojawiły się na YouTube 25.01.2020  r. gdzie na nagranie rzekomo pielęgniarka z Wuhan, ujawnia ukrywane fakty o koronawirusie Wuhan. Mianowicie twierdzi , że jest znacznie gorzej niż się wydaje, a rząd Chin próbuje opanować katastrofę ale bez rezultatów. Ponad sto tysięcy trupów i ponad 2 mln zarażonych.  WIDEO

Tłumaczenie

Koronawirus kontynuuje początek. Epidemia się powiększa. Lekarze Wuhan proszą o pomoc. Sytuacja w Chinach wymyka się spod kontroli! Od 18:0023 stycznia czas wschodni USA, źródła wywiadowcze w Chinach potwierdzają, że dziś zarażonych jest ponad 2,8 MILIONÓW. I umarło sto dwanaście tysięcy (112 000) ludzi. Główna przyczyna śmierci: niewydolność wielonarządowa. To bardzo różni się od PUBLICZNIE zarejestrowanej liczby 830 zakażonych i 25 zgonów. W tym samym czasie lekarze w Wuhan poinformowali wczoraj, że zabrakło zestawów do testowania wirusów … Tysiące ofiar dostarczono bezpośrednio do spalarni. Bez pogrzebu. Bez uroczystego pochówku. Zwłoki po prostu płoną. Informacje otrzymujemy bezpośrednio od personelu spalarni! W czwartek 23 stycznia chiński rząd poddał kwarantannie 11 miast: Wuhan, Huangang, Echzhou, Chibi, Xiangtao, Qianjiang, Zhijiang i Lichuan: – Wuhan (11 milionów osób) – Huangang (7 milionów) – Xianning (2,5 miliona) – Huangshi (2,5 miliona) – Xiantao (1,2 miliona) – Dai (1 milion) – hrabstwo Yangxin ( 1 mln) – Qianjiang (1 mln) – Chibi (500 tys.) – Zhijiang (500 tys.) – miasto Enshi (750 tys.) Razem – 29 mln osób. Obecnie chińskie wojsko pomaga zablokować te chińskie miasta. Wszyscy noszą kombinezony bioprotekcyjne. Centralna Komisja Wojskowa KPCh nakazała dowództwu centralnemu pomóc zamknąć Wuhan w reakcji na niestabilność społeczną z powodu „paniki”. Żołnierze byli wyposażeni w biologiczny sprzęt ochronny, ślubowali wygrać kampanię. Przybywają także pojazdy opancerzone: pojazdy opancerzone Dongfeng EQ2050, transportery opancerzone i lekkie czołgi ruszają w celu wzmocnienia blokad drogowych. Co jeszcze bardziej zaskakujące, Chińczycy w całym Zhejiang są zobowiązani do pozostania w swoich domach. To 60 milionów ludzi, którym nakazano pozostać tam, gdzie są, co nie jest jeszcze oficjalną kwarantanną, ale raczej ściśle sformułowaną radą.

Również rosyjskojęzyczny materiał WIDEO przekonuje, że już 156 tyś osób jest zainfekowanych.

Apeluje jednak o dużą dozę sceptycyzmu i chłodnego podejścia do tego typu nieweryfikowalnych informacji. Czas pokaże a na pewno początek lutego jak informowały założenia symulacji z Lancaster University!

Ale teraz najlepsze! [3]

19 czerwca 2015 r. finansowany przez brytyjski rząd Instytut Pirbrighta złożył wniosek o patent na żywego koronawirusa, który został zatwierdzony 20 listopada 2018 r. „Głównym fundatorem” Pirbright Institute jest Fundacja Billa i Melindy Gatesów.

Pirbright Institute zatrudnił eksperta od koronawirusa, by współpracował z Livestock Antibody Hub.

W 2018 roku Bill Gates ostrzegł, że świat musi przygotować się na ewentualność wybuchu niebezpiecznej pandemii. Miliarder twierdzi, że nowa choroba może doprowadzić do śmierci nawet 30 milionów ludzi w ciągu 6 miesięcy. Według niego, nowa grypa będzie podobna do tej, która w 1918 roku zabiła 50 milionów ludzi, ale ta będzie mogła jeszcze szybciej rozprzestrzenić się po całym świecie.  Dziwnym zbiegiem okoliczności, symulacja pokazuje, że pandemia rozpocznie się w Chinach! [4]

Patrz symulacja: WIDEO!

18 października 2019 r., również przed wybuchem epidemii Fundacja Billa i Melindy Gatesów, Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health i Światowe Forum Ekonomiczne współorganizowały wydarzenie w Nowym Jorku, w którym „decydenci, liderzy biznesu i urzędnicy zdrowia publicznego” pracowali razem nad symulowanym wybuchem koronawirusa. Wydarzenie zatytułowane „Event 201„, będące ćwiczeniem odpowiedzi na pandemię przez osoby na wysokich stanowiskach „zrzuciło uczestników w trwającą epidemię koronawirusa, który rozprzestrzeniał się jak pożar z Ameryki Południowej, aby siać spustoszenie na całym świecie”.

„W symulacji CAPS (koronawirus) spowodował w ciągu 18 miesięcy śmierć 65 milionów ludzi.” podał John Hopkins University.

Film z tego wydarzenia pokazuje jak fikcyjni prezenterzy telewizyjni z „GNN” dyskutują o tym, jak odporny na leczenie hipotetyczny wirus (pseudonim CAPS) sparaliżował handel i podróże, powodując upadek globalnej gospodarki.

Tak się składa, że ​​profesor z Imperial College London ostrzegł niedawno, że koronawirus ma taki sam wskaźnik śmiertelności jak hiszpańska grypa, która w 1918 roku pochłonęła życie 20-50 milionów ludzi

W dalszym promowaniu globalizmu jako antidotum na hipotetyczną epidemię uczestnicy wydarzenia 201 zaproponowali:

1: Rządy, organizacje międzynarodowe i firmy powinny teraz zaplanować w jaki sposób zostaną wykorzystane podstawowe zdolności korporacyjne podczas dużej pandemii.

2: Przemysł, rządy krajowe i organizacje międzynarodowe powinny współpracować w celu zwiększenia międzynarodowych zapasów środków medycznych i środków przeciwdziałania (MCM), aby umożliwić szybką i sprawiedliwą dystrybucję podczas poważnej pandemii.

3: Kraje, organizacje międzynarodowe i globalne firmy transportowe powinny podczas poważnych pandemii współpracować w celu utrzymania podróży i handlu.

4: Rządy powinny zapewnić więcej zasobów i wsparcia dla rozwoju i szybkiego wytwarzania szczepionek, środków terapeutycznych i diagnostyki, które będą potrzebne podczas ciężkiej pandemii.

5: Globalny biznes powinien uznać ciężar ekonomiczny pandemii i walczyć o większą gotowość.

6: Organizacje międzynarodowe powinny priorytetowo traktować zmniejszanie wpływu epidemii i pandemii na gospodarkę.

7: Przed kolejną reakcją na pandemię rządy i sektor prywatny powinny nadać większy priorytet opracowaniu metod zwalczania błędnej informacji i dezinformacji.

Po raz kolejny pamiętajmy, że wszystko to miało miejsce przed pierwszym udokumentowanym zgłoszeniem choroby pod koniec grudnia 2019 r.

Laboratorium z najniebezpieczniejszymi wirusami własnie w Wuhan!

Epidemia zaczęła się w chińskim mieście, które mieści laboratorium w Wuhan , w którym pracuje się z najbardziej niebezpiecznymi patogenami na świecie! Laboratorium ma poziom 4 czyli najwyższy poziom bezpieczeństwa biologicznego. Ale już w 2017 roku, na łamach czasopisma naukowego Nature ukazał się artykuł, w którym ostrzegano przed wydostaniem się niebezpiecznego wirusa z laboratorium badawczego w Wuhan!

Wuhan National Biosafety Laboratory znajduje się zaledwie 20 mil od Huanan Seafood Market, który jest epicentrum epidemii Coronavirus nazwanej Coronavirusem Wuhan. Narodowe laboratorium bezpieczeństwa biologicznego w Wuhan mieści się w chińskim obiekcie wojskowym Wuhan Institute of Virology powiązanym z chińskim programem walki biologicznej! [5]

Instytut Wuhan badał w przeszłości koronawirusy, w tym szczep powodujący zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej lub SARS, wirus grypy H5N1, japońskie zapalenie mózgu i dengę. Naukowcy z instytutu badali również zarodek wywołujący wąglika – czynnik biologiczny opracowany w Rosji.

„Koronawirusy (szczególnie SARS) były badane w instytucie i prawdopodobnie są tam przetrzymywane”, * powiedziała Dany Shoham, były izraelski oficer wywiadu wojskowego, który studiował chińską broń biologiczną . Powiedział. „SARS jest w całości objęty chińskim programem BW i zajmuje się kilkoma stosownymi obiektami.”

* W marcu 2019 r., w tajemniczych okolicznościach wyjątkowo zjadliwe wirusy (w tym koronawirus) z kanadyjskiego NML trafił do Chin . Naukowcy z NML powiedzieli, że wysoce śmiertelne wirusy są potencjalną bronią biologiczną. (…) Cztery miesiące później, w lipcu 2019 r., grupa chińskich wirusologów została siłą wydalona z Canadian National Microbiology Laboratory (NML). NML to jedyny w Kanadzie obiekt na poziomie 4 i jeden z niewielu w Ameryce Północnej wyposażony w urządzenia do leczenia najbardziej śmiertelnych chorób na świecie, w tym Ebola, SARS, koronawirus itp.

Co ciekawe

W styczniu 2018 r. Laboratorium działało „na rzecz globalnych eksperymentów na patogenach BSL-4” – napisał Guizhen Wu w czasopiśmie Biosafety and Health.  Po tym, jak wirus SARS uciekł w wyniku „wycieku” z innego laboratorium w 2004 r., Chińscy urzędnicy pracowali nad poprawą bezpieczeństwa, ale także nad zwiększeniem zdolności kraju do dalszego badania wirusów, które wypuściło jego laboratorium. [6]

Czyli mamy tutaj do czynienia z niezłym bajzlem, zaplanowanym, czy też nie ale bajzlem! Więcej niebawem.

Ripsonar News

==========================

0. https://gazetakrakowska.pl/wirus-z-chin-jakie-sa-objawy-koronawirusa-chiny-wprowadzily-blokade-11milionowego-miasta-co-to-jest-koronawirus-i-gdzie/ar/c14-14735166

  1. The Coronavirus – No Need To Panic
  2. https://www.wired.com/story/scientists-predict-wuhans-outbreak-will-get-much-worse/
  3. http://www.prisonplanet.pl/polityka/trzy_miesiace_po_tym_jak,p1336514866
  4. https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/bill-gates-alarmuje-ze-nowa-pandemia-moze-zabic-30-milionow-ludzi
  5. https://www.zerohedge.com/geopolitical/did-china-steal-coronavirus-canada-and-weaponize-it
  6. https://www.dailymail.co.uk/health/article-7922379/Chinas-lab-studying-SARS-Ebola-Wuhan-outbreaks-center.html?ito=amp_twitter_share-top