Podczas gdy prezydent wciąż bagatelizował epidemię COVID-19, briefing armii udostępniony The Daily Beast pokazuje ostrzeżenie służbowe o skali śmierci, którą Trump przyznaje!

W tym tygodniu, gdy liczba zgonów koronawirusa w Stanach Zjednoczonych wzrosła, by przewyższyć liczbę zabitych 11 września , Biały Dom przyznaje, że optymistyczna ocena nadchodzących ofiar śmiertelnych spowoduje śmierć od 130 000 do 210 000 Amerykanów. Ale gdyby Biały Dom znał ostrzeżenie armii prawie dwa miesiące wcześniej, mogłoby to skłonić do wcześniejszych działań, aby zapobiec wybuchowi (epidemii), która grozi zabiciem większej liczby Amerykanów niż dwie do czterech wojen wietnamskich.

Ek7h4meXIAMTKig

Niesklasyfikowany dokument informacyjny na temat nowego koronawirusa przygotowany z 3 lutego 2020 r. przez amerykańską armię przewidywał, że „od 80 000 do 150 000 (Amerykanów) może umrzeć ”.  Obrys zdarzenia nazwano jako analizę „Czarny łabędź”, co oznacza wyjątkowe wydarzenie o ekstremalnych konsekwencjach, ale często rozumiane jako mało prawdopodobne! Innymi słowy, prognozy armii z 3 lutego dotyczą najgorszego scenariusza wybuchu koronawirusa, które są na ten tydzień absolutnym najlepszym scenariuszem – jeśli nie cudownym (zaprezentowanym przez Trumpa).

Miesiąc po odprawie armii, 4 marca prezydent Trump powiedział gospodarzowi Fox News Seanowi Hannity, że szacowana przez Światową Organizację Zdrowia śmiertelność koronawirusa na 3,4 % przypadków była „ fałszywą liczbą ”, ponieważ była sprzeczna z „przeczuciem”, które posiadał. „ To nie jest tak poważne ”, powiedział prezydent.

Dokument dotarł na wysoki poziom w ramach dowództwa północnego USA (NORTHCOM), odpowiedzialnego za operacje w Ameryce Północnej i który wspomógł wczesne reakcje agencji cywilnych na ewakuację i poddanie kwarantanny Amerykanów za granicą.

Dokument pojawił się dwa dni po tym, jak sekretarz obrony Mark Esper poinstruował NORTHCOM, aby rozpoczął „ostrożne planowanie” synchronizacji reakcji wojskowej na wybuch epidemii COVID-19 w kraju. (To planowanie nie „wskazywało na większe prawdopodobieństwo rozwoju wydarzenia”, o czym zapewnił wówczas rzecznik NORTHCOM). 3 lutego nastąpił (owy raport) również cztery dni po tym, jak Trump zakazał obcokrajowcom z Chin wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Daily Beast może potwierdzić, że dokument był widziany przez dowódcę NORTHCOM gen. Terrence’a O’Shaughnessy, a także dowódcę armii północnej, gen. Por. Laurę Richardson, której siły są głównym współtwórcą NORTHCOM. Przedostał się także do departamentu dowództwa armii Pentagonu, gdzie otrzymał go szef sztabu armii gen. James McConville i sekretarz armii Ryan McCarthy. (…)

Oszacowanie śmierci nie było jedyną częścią odprawy z 3 lutego, która okazała się przewidywalna.

Szacunki dotyczące czarnego łabędzia prawidłowo stwierdziły, że bezobjawowi ludzie mogą „łatwo” przenosić wirusa – odkrycie to zostało przedstawione jako niezgodne ze współczesnym konsensusem medycznym. Dokument ostrzega, że ​​wojsko może mieć za zadanie zapewnienie logistyki i wsparcia medycznego przytłoczonym cywilom. Jednym z przewidywanych zadań było „dostarczenie środków ochrony osobistej (maska ​​na twarz N-95, ochrona oczu i rękawice) ewakuowanym, personelowi i personelowi DoD”.

Szacunki zakładają również, że infekcje wojskowe wystąpią „w takim samym tempie jak liczba ludności”. Według Military Times według stanu na dzień 31 marca wskaźnik infekcji wojsk był wyższy niż wśród cywilów .

Kolejne założenie wydawało się zbyt optymistyczne. W „najbardziej prawdopodobnym” scenariuszu stwierdzono, że „HHS i CDC, stanowe i lokalne departamenty zdrowia publicznego z powodzeniem prześledziły wszystkie przypadki nCOV w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie [nowe koronawirusy] i powstrzymają rozprzestrzenianie się epidemii”. Na nie szczęście nie zrobili tego , a teraz Stany Zjednoczone są jednym z epicentrów wirusa.

Według The Washington Post Trump otrzymał w styczniu odprawę od amerykańskich agencji wywiadowczych i Alexa Azara, sekretarza służby zdrowia i personelu, które ostrzegały, że COVID-19 będzie zagrożeniem najwyższego poziomu. Podobnie Senacka Komisja Zdrowia otrzymała raport  24 stycznia, nieco ponad tydzień przed oceną armii. Chociaż nie wiadomo, czy komisja dostarczyła jakieś szacunki śmierci, odprawa odbyła się na krótko przed senatorem komisji, Kelly Loeffler (R-GA), sprzedała zapasy przed krachami rynkowymi.

Przed i po ostrzeżeniu armii przed nadchodzącą falą zachorowań Trump publicznie nalegał, aby nowy koronawirus nie był niczym wielkim, a jego reakcja była wystarczająca. Dzień przed oceną armii Trump chwalił się : „Prawie zamknęliśmy to, przybywając z Chin”. Do 24 lutego , bez znaczących testów ani śledzenia kontaktów, Trump napisał na Twitterze: „Koronawirus jest mocno kontrolowany w USA”.

Na konferencji prasowej dwa dni później Trump zapewnił, że 15 znanych przypadków koronawirusa w USA „za kilka dni spadnie do zera, (i) to całkiem dobra robota, którą wykonaliśmy”.

Podobnie reakcja wojska nie odzwierciedlała pilności dokumentu Armii z 3 lutego.

Pod koniec stycznia, pięć dni przed oceną armii, Pentagon zgodził się poddać kwarantannie Amerykanów ewakuowanych z Chin i innych baz wojskowych do 15 lutego. 3 lutego, tego samego dnia co odprawa, Esper zatwierdził dodatkową prośbę o pomoc ze strony HHS, który przedłużył okres przebywania osób poddanych kwarantannie do 29 lutego. Pod koniec tego miesiąca, gdy nowy koronawirus rozprzestrzenił się we Włoszech, amerykańscy żołnierze w bazie Vicenza, z której korzystała armia, skulili się . „ Codziennie spotykamy się, mój zespole”, w sprawie koronawirusa, Esper powiedział podczas kongresu przesłuchanie w dniu 26 lutego. Powiedział jednak, że nie wiedział, czy będzie potrzebował dodatkowych funduszy, aby zareagować na wirusa.

Rzeczywiście, główne reakcje Pentagonu na koronawirusa – ograniczenia wojskowych i zależnych podróży zagranicznych, 14-dniowe kwarantanny dla żołnierzy wracających z zagranicy, zaopatrzenie wojskowych statków szpitalnych i Korpusu Inżynierów w celu wzmocnienia szpitali cywilnych – rozpoczęły się dopiero w marcu. Dopiero w pierwszym tygodniu marca wojsko otrzymało testy na COVID-19.

Podczas epidemii Esper i inni starsi przywódcy Pentagonu kładli nacisk na utrzymanie gotowości do niezwiązanych operacji wojskowych. Pod koniec lutego, po tym, jak wojsko sojusznika USA z Korei Południowej zostało tak zaatakowane przez koronawirusa, ​​skłoniło to do podjęcia decyzji o odwołania ćwiczeń, Esper zapewnił: „Jestem pewien, że będziemy w pełni gotowi poradzić sobie z wszelkimi zagrożeniami, z którymi moglibyśmy się zmierzyć razem”. Milley powiedział 2 marca, że ​​wpływ na wojsko był „bardzo minimalny”, a on i Esper polegali na dowódcach, aby „ dobrze osądzić ” na temat skrócenia szkolenia lub innych zobowiązań wojskowych.

Jego priorytet nadanie gotowości na równi z udzieleniem odpowiedzi na koronawirusa został zakwestionowany w poniedziałek przez dowódcę lotniskowca USS Theodore Roosevelt , który zniszczył COVID-19 , który opowiedział się za tym, że statek zaprzestał operacji i wyładował swoją załogę w Guam, aby zwalczać wybuch epidemii . Cywilni i wojskowi przywódcy marynarki wojennej powiedzieli w środę, że odbywają teraz „dyskusje” na temat utrzymywania statków w porcie, aby zapobiec kolejnemu wybuchowi na statku.

Odprawa armii z 3 lutego oceniła również, że do 80 milionów ludzi zostanie zarażonych, od 15 do 25 milionów będzie wymagało opieki, a od 300 000 do 500 000 osób może wymagać hospitalizacji.

Obecnie ponad 173 000 osób w USA według The New York Times uzyskał wynik pozytywny na koronawirusa, choć testy pozostają minimalne. Model Instytutu Metryk i Oceny Zdrowia przewiduje zapotrzebowanie na 260 000 łóżek szpitalnych do połowy kwietnia.

ZA: Army Warned in Early February That Coronavirus Could Kill 150,000 Americans, z dn. 23.04.2020

Ripsonar News