Trump i jego administracja całkowicie zlekceważyli koronawirusa. Mało tego uznali, że to nic nie znaczący wirus, niczym grypa, która przecież co roku przetacza się przez kraj zbierając swoje określone żniwo ale nikt wtedy nie bije na alarm, nikt nie wprowadza ograniczeń a gospodarka i społeczność rok w rok prowadzą swój monotonny leniwy żywot. Amerykańskie media utwierdzają społeczeństwo w tej błogiej narracji, usypiając czujność, a tym samym narażając kraj, gospodarkę ale przede wszystkim zdrowie i życie ludzkie. A konsekwencje tej polityki spowodowało wielkie niebezpieczeństwo. Wirus z Wuhan, nazwany covid 19 pierw powoli w Chinach a następnie coraz szybciej zaczął paraliżować napotkane społeczeństwa w Europie. Wirus nie zna jednak granic, a globalizacja i łańcuchy dostaw i powiązań między krajami uniemożliwiają jego całkowite zablokowanie. Tak wreszcie bagatelizując doniesienia i wydarzenia ze świata, rozpoczął swoje żniwo w USA.

Trump i jego administracja doprowadziła do wielkiej tragedii w społeczeństwie amerykańskim, gdzie obecnie epidemia koronawirusa pustoszy i paraliżuje kraj.  Ale zanim do tego dojdziemy zobaczmy, jak bardzo prezydent, rząd oraz media oszukały rodaków w sprawie koronawirusa SARS-CoV-2. Amerykanie im nie wybaczą, to pewne.

Na pierwszej linii propagandy rządowej w spr. covid 19 ruszyły media. Paradoksalnie ich wypowiedzi pokrywające się z tym, co sądzi władza i chce by podobnie myślało społeczeństwo.  To kolejny dowód na to, jak bardzo media są kontrolowane przez władze.

WIDEO: Zobacz jak szybko amerykańskie media zmieniają narrację wobec koronawirusa.

Oczywiście, znajdzie się za pewne taki, kto ślepo będzie podważać owe wypowiedzi, że to naturalne że informacje są prostowane, a media są niezależne. No więc media nie są nie zależne (Patrz TU) a jak zobaczycie, narracja Białego Domu wsp. koronawirusa i zmiana podejścia do epidemii przez samego Trumpa dokładnie koreluje z zmianą podejścia przez same media co widzieliście w materiale porównawczym Fox News.

Zajmijmy się Trumpem.

WIDEO: Podejście Trumpa wsp. koronawirusa, czyli jak zlekceważył zagrożenie!

Macie za pewne niedosyt. Ja również, więc poszukałem i znalazłem.

***

Prezydent Trump mówi, że od początku bardzo poważnie podchodził do koronawirusa, odpychając dziennikarzy, którzy cytują oświadczenia, które wypowiedział w niedawnej przeszłości, odrzucając dotkliwość wirusa.[1]

Ale nie tak dawno temu, kiedy wirus spustoszył Chiny i Europę i dotknął USA, prezydent porównał liczbę zgonów z powodu COVID-19 do zgonów z powodu grypy.

„Grypa w naszym kraju zabija od 25 000 do 69 000 osób rocznie”, powiedział 9 lutego, sugerując, że przewyższa 15 przypadków COVID-19, które zostały zgłoszone w USA w tym czasie. Jednak do 31 marca jego ton był inny. Mówił o przyjacielu, który zapadł w śpiączkę z powodu choroby. „To nie jest grypa. To jest złośliwe” – powiedział dziennikarzom w sali odpraw w Białym Domu. 

W lutym, kiedy rząd federalny potwierdził zaledwie 15 przypadków wirusa, Trump przewidział, że liczba  ta wkrótce będzie bliska zeru. Teraz Biały Dom przygotowuje naród na otrzeźwiającą możliwość 100 000 zgonów , a może nawet więcej.

Oto harmonogram różnych sposobów opisywania wirusa przez prezydenta Trumpa począwszy od stycznia, a także liczba przypadków zgłoszonych w USA, zgodnie z danymi Johns Hopkins .

20 stycznia: Po raz pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w USA ogłoszony w stanie Waszyngton.

22.01 – 1 potwierdzony przypadek koronawirusa w USA

„Mamy plan” , „Mamy to pod kontrolą”

„Mamy plan i uważamy, że zostanie on zrealizowany bardzo dobrze, już go wykonaliśmy bardzo dobrze. – Prezydent Trump w korespondencji CBS News Paula Reid w Davos w  Szwajcarii .

„Mamy wszystko pod kontrolą. Jedna osoba przyjeżdża z Chin. Mamy wszystko pod kontrolą. Wszystko będzie dobrze”. Wywiad CNBC w Davos, Szwajcaria 

24 stycznia: 2 potwierdzone przypadki w USA

Docenia chińskie „wysiłki i przejrzystość” 

Prezydent Trump wydaje swój pierwszy tweet na temat koronawirusa.

Chiny bardzo ciężko pracują nad powstrzymaniem koronawirusa. Stany Zjednoczone bardzo doceniają ich wysiłki i przejrzystość. Wszystko się powiedzie. W szczególności w imieniu narodu amerykańskiego chcę podziękować prezydentowi Xi!

29 stycznia: 5 przypadków potwierdzonych w USA

Eksperci z USA „są do dyspozycji przez całą dobę”

„Właśnie otrzymałem informacje na temat koronawirusa w Chinach od wszystkich naszych WIELKICH agencji, które również ściśle współpracują z Chinami. Będziemy nadal monitorować bieżące zmiany. Mamy najlepszych ekspertów na całym świecie, którzy są do dyspozycji przez całą dobę!” napisał na Twitterze prezydent.

30 stycznia: 7 przypadków potwierdzonych w USA

USA mają „bardzo mały problem” z pięcioma przypadkami

Tego dnia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłasza, że ​​koronawirus jest stanem zagrożenia dla zdrowia publicznego. „Uważamy, że mamy nad tym bardzo dobrą kontrolę. W tym momencie mamy w tym kraju bardzo mały problem – pięć – i wszyscy ci ludzie z powodzeniem dochodzą do siebie. Ale ściśle współpracujemy z Chinami i innymi krajami i uważamy, że to będzie to dla nas bardzo dobre zakończenie … że mogę was zapewnić ” – powiedział Trump podczas przemówienia w zakładzie produkcyjnym w Michigan .

31 stycznia: 8 przypadków potwierdzonych w USA

Prezydent Trump zabrania podróżujących z Chin, a USA ogłaszają stan zagrożenia dla zdrowia publicznego.

7 lutego: 11 potwierdzonych przypadków w USA

Przy cieplejszej pogodzie „wirus ma nadzieję osłabnie przy cieplejszej pogodzie, a potem zniknie”

Właśnie odbyłem długą i bardzo dobrą rozmowę telefoniczną z prezydentem Chin Xi. Jest silny, bystry i mocno koncentruje się na prowadzeniu kontrataku na koronawirusa. Uważa, że ​​radzą sobie bardzo dobrze, nawet budując szpitale w ciągu zaledwie kilku dni. Nic nie jest łatwe, ale …… odniesie sukces, zwłaszcza, że ​​pogoda zacznie się ocieplać, a wirus ma nadzieję, że osłabnie, a potem zniknie. Wielka dyscyplina ma miejsce w Chinach, ponieważ prezydent Xi zdecydowanie przewodzi, co będzie bardzo udaną operacją. Ściśle współpracujemy z Chinami, aby pomóc! ” prezydent napisał na Twitterze . 

10 lutego: 12 potwierdzonych przypadków w USA

Xi „czuje … ciepło, ogólnie mówiąc, zabija tego rodzaju wirusa”

„Rozmawiałem długo z prezydentem Xi – dla ludzi w tym pokoju – dwie noce temu i czuje się bardzo pewnie. Czuje się bardzo pewnie. I czuje to ponownie, jak wspomniałem, do kwietnia lub w miesiącu kwietniu, ogólnie rzecz biorąc, upał zabija tego rodzaju wirusa ” – powiedział prezydent podczas spotkania Białego Domu z gubernatorami .

23 lutego: 51 potwierdzonych przypadków w USA

Sytuacja jest „pod kontrolą”

„Jesteśmy bardzo zaangażowani. Jesteśmy bardzo, bardzo świadomi wszystkiego, co się dzieje. Mamy wszystko pod kontrolą w tym kraju”, powiedział prezydent dziennikarzom w odpowiedzi na pytanie, czy został zaktualizowany koronawirus.

24 lutego: 51 potwierdzonych przypadków w USA

„Koronawirus jest pod kontrolą” 

„Koronawirus jest bardzo (dobrze) kontrolowany w USA. Jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi i z odpowiednimi krajami. CDC i WHO ciężko pracują i są bardzo inteligentni. Rynek akcji zaczyna wyglądać dla mnie bardzo dobrze!” prezydent napisał na Twitterze .

25 lutego: 57 potwierdzonych przypadków w USA

Koronawirus jest „bardzo dobrze kontrolowany w naszym kraju” 

„Możesz zapytać o koronawirusa, który jest bardzo dobrze kontrolowany w naszym kraju. Mamy przy tym bardzo niewiel ludzi (przypadków), a ludzie, którzy go mają, to wszystkie przypadki i nie słyszałem o innych”powiedział prezydent podczas konferencja prasowa na temat jego podróży do Indii.

26 lutego: 58 potwierdzonych przypadków w USA

15 przypadków w USA „w ciągu kilku dni spadnie prawie do zera”

„Chcę, żebyś zrozumiał coś, co mnie zszokowało, kiedy to zobaczyłem – i rozmawiałem na ten temat z dr. Fauciem. Byłem naprawdę zaskoczony i myślę, że większość ludzi jest zdumiona, gdy to słyszę: grypa w naszym kraju, zabija od 25 000 do 69 000 osób rocznie. To było dla mnie szokujące. I jak dotąd, jeśli spojrzysz na to, co mamy z 15 osobami i ich wyzdrowieniem, jedno jest – jedno jest dość chore, ale mam nadzieję, że wyzdrowieje, ale inni są w świetnej formie. Ale pomyśl o tym: 25 000 do 69 000. …  I znowu, kiedy masz 15 osób, a 15 w ciągu kilku dni będzie bliskie zeru, to będzie (całkiem) niezła praca, którą wykonaliśmy” – powiedział prezydent podczas briefingu prasowego grupy zadaniowej ds. koronawirusa w Białym Domu.

27 lutego: 60 potwierdzonych przypadków w USA

Wirus „zniknie” pewnego dnia „jak cud”

Zniknie. Pewnego dnia to jak cud, zniknie” – powiedział prezydent podczas spotkania Białego Domu z przywódcami afroamerykańskimi.

29 lutego: 74 potwierdzone przypadki w USA

„Wszystko jest naprawdę pod kontrolą”

Wykonaliśmy świetną robotę. I poznałem tych specjalistów. Są niesamowici. Wszystko jest pod kontrolą. ”. –  Konferencja Konserwatywnych Działań Politycznych w Maryland. Jeden z uczestników tego wydarzenia później sprawdził się pozytywnie, a ustawodawcy, którzy wzięli udział, poddali się kwarantannie.

29 lutego: 74 potwierdzone przypadki w USA

Pierwsza śmierć koronawirusa w USA

Podjęliśmy najbardziej agresywne działania, aby zmierzyć się z koronawirusem. Są to najbardziej agresywne działania podejmowane przez jakikolwiek kraj, a my jesteśmy najpopularniejszym celem podróży w dowolnym miejscu na świecie, ale mamy znacznie mniej przypadków tej choroby niż nawet kraje z znacznie mniej podróży lub znacznie mniejszej populacji ”. – Odprawa grupy zadaniowej dsp. koronawirusa w Białym Domu

4 marca: 217 potwierdzonych przypadków w USA

„Bardzo bezpiecznie jest latać” w „dużych częściach świata” 

„Tak, myślę, że tam, gdzie lecą ci ludzie, latanie jest bezpieczne. A w dużej części świata latanie jest bardzo bezpieczne. Nie chcemy więc mówić nic innego. I szczerze mówiąc, zamknęliśmy niektóre części świata, które także automatycznie je zamknęły. Zrozumieją to i być może lepiej niż ktokolwiek inny. Tak, jest bezpiecznie”. – Spotkanie w Białym Domu z menedżerami linii lotniczych .

6 marca: 402 potwierdzone przypadki w USA

„Każdy, kto chce testu, może uzyskać test”

„Każdy, kto chce testu, może uzyskać test. … Wszystkie testy są idealne, tak jak litera była idealna, transkrypcja była idealna, prawda?” –  Siedziba CDC w Atlancie .  

9 marca: 959 potwierdzonych przypadków w USA

Porównuje liczbę zgonów spowodowanych przez koronawirusa i grypę

„Tak więc w ubiegłym roku 37 000 Amerykanów zmarło na grypę. Średnio wynosi to od 27 000 do 70 000 rocznie. Nic nie jest (wtedy)zamykane, a życie i gospodarka funkcjonuje. W tej chwili potwierdzono 546 przypadków koronawirus, w tym 22 zgony. Pomyśl o tym!” prezydent napisał na Twitterze .

10 marca: 1300 potwierdzonych przypadków w USA

„Po prostu bądź spokojny. Odejdzie”

„Cóż, to było nieoczekiwane. To było coś, co wyszło z Chin i uderzyło w nas i wiele innych państw. Patrzysz na liczby; widzę je tylko przez obserwowanie was, ludzie. Widzę to – to (jest) w ponad 100 różnych krajach. I to uderzyło w świat. Jesteśmy przygotowani i wykonujemy z tym (koronawirusem) świetną robotę. I to zniknie. Po prostu zachowaj spokój. – powiedział prezydent na Kapitolu po spotkaniu z Senatorowie republikańscy .

11 marca: 1700 potwierdzonych przypadków w USA

„Zawiesimy wszystkie podróże z Europy do Stanów Zjednoczonych na następne 30 dni”

„Aby zapobiec przedostawaniu się nowych spraw do naszych brzegów, będziemy zawieszać wszystkie podróże z Europy do Stanów Zjednoczonych na kolejne 30 dni. Nowe przepisy wejdą w życie w piątek o północy. Ograniczenia te zostaną dostosowane w zależności od warunków na miejscu . ” – Telewizyjny adres Biura Owalnego do narodu . 

12 marca: 2200 potwierdzonych przypadków w USA

Podkreśla niższą liczbę zgonów w USA w stosunku do świata

„Mam na myśli, pomyśl o tym: w Stanach Zjednoczonych, z powodu tego, co zrobiłem i co administracja zrobiła z Chinami, w tym momencie mamy 32 zgony. Inne kraje, które są mniejszymi krajami, mają wiele, wiele zgonów. Trzydzieści dwa to dużo. Trzydzieści dwa to za dużo. Ale kiedy patrzysz na liczby, które widzisz wychodzące z innych państw, jest to całkiem niesamowite, kiedy o tym myślisz. Więc to tyle. ” – Spotkanie Trumpa z premierem Irlandii w Białym Domu .

13 marca: 2700 potwierdzonych przypadków w USA

Ogłasza stan wyjątkowy

Mamy teraz 40 osób (zgonów). Czterdzieści. Porównaj to z innymi krajami, które mają ich wiele, wiele razy tyle. (…) Ale wykonaliśmy świetną robotę, ponieważ działaliśmy szybko. Działaliśmy wcześnie. I nie było nic, co moglibyśmy zrobić, co byłoby lepsze niż zamknięcie naszych granic do wysoce zainfekowanych obszarów ”. – Konferencja prasowa Rose Garden .

16 marca: 6400 potwierdzonych przypadków w USA

Ogłasza nowe wytyczne dotyczące dystansu społecznego, mówi, że epidemia może trwać do lipca lub sierpnia

„Właściwie rozmawiałem z moim synem. On mówi:„ Jak źle jest? ” Jest źle. Jest źle. Ale zamierzamy – mamy nadzieję, że będzie to najlepsza sytuacja, a nie najgorsza. I nad tym pracujemy. ” 

„Myślą, że sierpień, może lipiec” – powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek, odnosząc się do członków grupy zadaniowej Białego Domu. „Może być dłużej.” – odprawa grupy zadaniowej koronawirusa w Białym Domu .

24 marca: 65 800 potwierdzonych przypadków w USA

Chce, aby kraj i gospodarka „chciały iść do Wielkanocy” 

„Bardzo chciałbym, aby kraj został otwarty i raptem wybrał się do Wielkanocy” – powiedział prezydent o złagodzeniu społecznych wytycznych dystansowania w niektórych częściach kraju ”.

„Myślę, że niedziela wielkanocna – zapełnisz kościoły w całym naszym kraju”. – Fox News .

„Zaczynamy widzieć światło na końcu tunelu” 

Mamy ogromną nadzieję, gdy patrzymy w przyszłość i zaczynamy widzieć światło na końcu tunelu”. – Spotkanie prasowe grupy zadaniowej dsp. koronawirusa .

29 marca: 161 800 potwierdzonych przypadków w USA

Przedłuża cel wielkanocny (rozluźnienia obostrzeń) do 30 kwietnia

Im lepiej to zrobisz, tym szybciej skończy się ten koszmar. Dlatego przedłużymy nasze wytyczne do 30 kwietnia, aby spowolnić rozprzestrzenianie się. Możemy się spodziewać, że do 1 czerwca będziemy na dobrej drodze do powrót do zdrowia. Uważamy, że do 1 czerwca wydarzy się wiele wspaniałych rzeczy ”. – Konferencja prasowa White House Rose Garden.

31 marca: 213 400 potwierdzonych przypadków w USA

„To mogą być piekielnie złe dwa tygodnie”. Podnosi prawdopodobieństwo 100 000 zgonów w USA

To mogą być bardzo złe dwa tygodnie. To będą bardzo złe dwa – a może nawet trzy tygodnie” – powiedział prezydent. „To będą trzy tygodnie, jakich jeszcze nie widzieliśmy”. – odprawa grupy zadaniowej dsp. koronawirusa w Białym Domu.

31 marca: 213 400 potwierdzonych przypadków w USA

Trump mówi, że COVID-19 to „nie grypa” 

Ale to nie jest grypa. (wirus) jest okropny. Kiedy wysyłasz przyjaciela do szpitala i dzwonisz, żeby dowiedzieć się, jak on się czuje, to mi się przydarzyło. Kiedy idzie do szpitala, żegna się, coś w rodzaju szczerze mówiąc, trochę starszy, trochę cięższy, niż chciałby być, a następnego dnia dzwonisz: „Jak on sobie radzi?”. A on jest w śpiączce? To nie jest grypa –  odprawa grupy zadaniowej koronawirusa w Białym Domu .

Jak się kształtuje sytuacja teraz? Dane na 2 kwietnia 2020 r.

Ripsonar News

[1] cbsnews.com: A timeline of what Trump has said on coronavirus