1.Administracja USA zlekceważyła a wręcz wprowadzała w błąd opinię publiczną przed zagrożeniem pandemicznym SARS COV 2.

22.06.2001 – Symulacja Dark Winter. Operacja Mroczna Zima była operacją bazującą na użyciu zarazków. Symulacja opierała się na scenariuszu, wg którego organizacja bioterrorystyczna uwolniła śmiertelnie niebezpiecznego wirusa czarnej ospy na terenie USA. Wyniki były powalające.

WIDEO: Operacje Dark Winter i Clade X a pandemia COVID 19!


15.05.2018Operacja Clade – X to symulacyjny scenariusz pandemiczny przeprowadzony w Baltimore w stanie Maryland przez Centrum Zdrowia Bezpieczeństwa John Hopkins Un.* Wybuch epidemii grypy na terenie Wenezueli szybko miał się rozsiać po świecie uderzając również w USA. Symulacja potwierdziła brak należytego przygotowania rządu do takiego wydarzenia.  Co ciekawe, oprócz załamanie światowej gospodarki a wręcz recesji, problemem USA względem skonfrontowania się z pandemią to: braki kadrowe, zaopatrzeniowe a zwłaszcza m.in maseczek ochronnych i … respiratorów oraz brak odpowiedniej komunikacji i decyzyjności. W symulacji hipotetyczna pandemia doprowadziła do 900 milionów zgonów.

Prezentację znajdziecie TU (PDF), zaś transmisje z ćwiczeń znajdziecie TU (wideo).

Clade-X-180515-597

* Centrum Bezpieczeństwa Zdrowia Johnsa Hopkinsajest ośrodkiem analitycznym (niepowiązanym z centrum medycznym), który zajmuje się badaniami polityki i udziela zaleceń dotyczących polityki rządowi Stanów Zjednoczonych, a także Światowej Organizacji Zdrowia i Konwencji ONZ wsp. broni biologicznej!

01 – 08.2019Ćwiczenia Crimson Contagion.  To przeprowadzone na dużą skalę symulacja pandemii o wręcz niesamowitym podobieństwie do obecnej pandemii koronawirusa. [1]

Symulacja została przeprowadzona przez Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej, która ujawniła, że naród amerykański jest – ponownie – absolutnie nie przygotowany (…) (Patrz: raport PDF)

W ćwiczeniu wzięli udział urzędnicy z kilkunastu agencji federalnych, kilku stanów i szpitali, reagując na scenariusz, w którym pandemia grypy zapoczątkowana w Chinach została rozprzestrzeniona przez międzynarodowych turystów i została uznana za pandemię 47 dni po pierwszym wybuchu epidemii. Do tego czasu wg scenariusza oczekiwano, że zachoruje ok. 110 milionów Amerykanów. Symulacja, która trwała od stycznia do sierpnia ujawniła problemy, które obejmowały: braki w finansowaniu, nieskonkretyzowane role przywódcze (rządowe, stanowe itp), ograniczone zasoby materiałowe i zbiór reakcji począwszy od miast po stany. Okazało się również, że zgodnie z wynikiem symulacji USA nie są w stanie szybko wyprodukować odpowiedniego sprzętu i leków na wypadek sytuacji awaryjnej jaką  jest pandemia!

Reakcja, a raczej kontynuowanie polityki administracji Trumpa na wyniki symulacji były żadne a wręcz odwrotne do tego, na co zwracał uwagę raport końcowy! (Jeszcze w 2018 zamknięto jednostkę dsp. pandemii w ramach Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego). Jednak to, co znamienne, w kilka tygodni po pierwszym zdiagnozowaniu przypadku prawdziwego koronawirusa SARS cov 2 w USA, Trump przedstawił projekt budżetu na rok 2021 wzywając do zmniejszenia finansowania dla CDC (Centra Kontroli i Prewencji Chorób z ang. Centers for Disease Control and Prevention – CDC) do 693.300.000 $.

Urzędnicy nie wyjaśnili, dlaczego odpowiedź na epidemię koronawirusa przez administrację Trumpa była tak wolna, aby np.  szybko zacząć przeprowadzać testy lub przejść do promowania dystansu społecznego i zamykania szkół – czyli etapów, które zostały wymienione w ćwiczeniu Crimson Contagion z 2019 r..  Prezydent Donald Trump jednak twierdził, że „nikt nie wiedział, że nastąpi pandemia … o tej proporcji”, co jest absolutnym kłamstwem.


01.2020Ostrzeżenie wywiadu. Wywiad USA informował administrację o zagrożeniu epidemią!

W ostatnim artykule w magazynie dotyczącym polityki zagranicznej współautor Micah Zenko stwierdza, że „koronawirus jest najgorszą porażką wywiadowczą w historii USA: jest bardziej rażący niż Pearl Harbor i 11 września”. Zauważa również, że „wszystko to wina przywództwa Donalda Trumpa”. [2]

Artykuł przytacza dowody na to, że społeczność wywiadowcza zbierała niepokojące informacje o potencjalnie rozwijających się patogenach w Chinach i już w styczniu przygotowywała raporty analityczne, które szczegółowo opisywały to, co się działo, a także zapewniało informacje o tym, jak niszczące globalne rozprzestrzenianie się wysoce zaraźliwych i potencjalnie śmiertelny wirus. Można powiedzieć, że faceci wywiadu uznali to za słuszne, ale zostali zignorowani przez Biały Dom, który według Zenko działał z „bezprecedensową obojętnością, a nawet umyślnym zaniedbaniem…” Agencje wywiadowcze ostrzegały o informacjach pochodzących ze źródeł medycznych w Chinach, które sugerowały, że rozwijają się wirusy, które mogą stać się pandemią, ale politycy, szczególnie ci z Białego Domu, postanowili nie podejmować żadnych działań. (…) Administracja Trumpa całkowicie zawiodła, zarówno poważnie traktując konkretne, powtarzające się ostrzeżenia społeczności wywiadowczej o wybuchu koronawirusa, jak i energicznie realizując ogólnokrajowe inicjatywy reagowania, proporcjonalne do przewidywanego zagrożenia. interesariusze publiczni i prywatni, aby stawić czoła przewidywalnym szkodom wyrządzonym przez wirusa. Niestety, urzędnicy Trumpa wydali szereg decyzji (minimalizujących zagrożenia związane z COVID-19) i decyzji (odmawiając podjęcia pilnych działań), które niepotrzebnie sprawiły, że Amerykanie byli znacznie mniej bezpieczni.” – pisał Zenko.

24.01.2020 r. w tajnej odprawie dsp. koronawirusa z Wuhan przekazano raport dla członków Senackiej Komisji Wywiadowczej. Senatorowie byli tak przekonani tym, co usłyszeli, że wielu z nich zaczęło sprzedawać podatne na zbliżające się straty udziały na giełdzie, zanim zaczęły faktycznie gwałtownie spadać. Wyprzedaży dokonali zarówno demokratyczni, jak i republikańscy senatorzy! [3]

AKTUALIZACJA

11.2019 – Amerykański wywiad przygotował w listopadzie „tajny raport” na temat koronawirusa!
Izraelski kanał 12 doniósł, że wywiad USA ostrzegł NATO i Izrael przed nieznanym wybuchem wirusa w chińskim mieście Wuhan w połowie listopada ubiegłego roku. Kanał zauważył, że prezydent USA Donald Trump „nie wykazywał wówczas szczególnego zainteresowania tym raportem, ale jego administracja postanowiła poinformować o sytuacji tylko dwóch sojuszników. (…) „Tajny raport” mówił (…) że wywiad USA śledził rozprzestrzenianie się wirusa, mimo że te poufne informacje nie zostały omawiane nawet przez chińskie władze. (…) ABC zacytował cztery źródła, które dokonały przeglądu „poufnego raportu” przygotowanego przez National Center for Health Intelligence, mówiąc, że mówił o obawach przed rozprzestrzenianiem się choroby, która później stała się znana jako koronawirus. Dodali, że raport opiera się na podsłuchiwaniu i przechwytywaniu informacji w Internecie, a także na zdjęciach satelitarnych, i stwierdzili, że spodziewał się, że wybuch przerodzi się w „katastroficzne wydarzenie”.
[a to definitywnie przeczy słowom Trumpa, że nic nie wiedzieli, bo Chiny wszystko tuszowali]

02.2020Ostrzeżenie Armii. Wojsko ostrzegło administrację, że koronawirus może zabić nawet 150 000 Amerykanów! Jest to analiza tzw. „czarnego łabędzia”! https://ripsonar.wordpress.com/2020/04/04/armia-ostrzegla-w-lutym-ze-koronawirus-moze-zabic-nawet-150-000-amerykanow/

Powyższe dowody potwierdzają, że Trump lekceważył informacje wywiadu, wojska oraz ćwiczenia, które zostały wykonane przecież zaledwie rok wcześniej działając na szkodę swojego kraju. Mało tego, swój lekceważący punkt widzenia wobec koronawirusa z Wuhan narzucił nie tylko swoim podwładnym, doradcom, ale poprzez media oszukał całe społeczeństwo.

Patrz: Podejście Trumpa wsp. koronawirusa! [wideo]

Aktualizacja 1.

2.Wiele instytucji nie powiązanych z rządem (a przynajmniej oficjalnie) również przeprowadziły stosowne symulacje i analizy.

2010 – symulacja Lock Step (Blokada kroku) opracowana przez Fundację Rockefellera we współpracy z Global Business Network. [4]

ujy5y5e5e5es4rt

Scenariusz, jeden z czterech zawartych w publikacji „Scenariusze technologii przyszłości i rozwoju międzynarodowego” opisuje pandemię przypominającą koronawirusa, który staje się czynnikiem wyzwalającym nałożenie przez państwo policyjne kontroli ruchu, gospodarki i innych obszary społeczeństwa. Scenariusz Lock Step opisuje „świat ściślejszej kontroli od góry i bardziej autorytarnego przywództwa, z ograniczonymi innowacjami i rosnącą presją obywateli”.

Symulacja: W „2012 „wyjątkowo zjadliwy i śmiertelny” szczep grypy pochodzący od dzikich gęsi rzuca świat na kolana, zarażając 20 procent światowej populacji i zabijając 8 milionów ludzi w zaledwie siedem miesięcy – „większość z nich to zdrowi młodzi dorośli”. Dewastuje globalną gospodarkę i niszczy handel międzynarodowy. Ale nie wszyscy, jak wyjaśnia Rockefeller Foundation, trafiają jednakowo. Kraje Afryki, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryki Środkowej cierpią najgorsze „z powodu braku oficjalnych protokołów przechowawczych” (…) „Początkowa polityka Stanów Zjednoczonych polegająca na„ silnym zniechęcaniu ”obywateli do latania okazała się zabójcza w łagodności, przyspieszając rozprzestrzenianie się wirusa nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także poza granicami”, ostrzega raport. Fundacja stwierdza jakby proroczo:

„Kilka krajów radziło sobie lepiej – w szczególności Chiny. Szybkie nałożenie i egzekwowanie przez chiński rząd obowiązkowej kwarantanny dla wszystkich obywateli, a także jej natychmiastowe i niemal hermetyczne zamknięcie wszystkich granic, uratowało miliony istnień ludzkich, powstrzymując rozprzestrzenianie się wirusa znacznie wcześniej niż w innych krajach i umożliwiając szybsze odzyskiwanie po pandemii. ”

Zgodnie z symulacją inne rządy szybko dostają wiadomość. Narody pierwszego i trzeciego świata podążają w tym samym kierunku, „zwiększając swój autorytet” i nakładając kwarantanny, kontrole temperatury ciała i inne „hermetyczne zasady i ograniczenia” – z których większość, jak zauważa raport, pozostają na miejscu, nawet jak pandemia cofa się w przeszłość. „Aby uchronić się przed rozprzestrzenianiem coraz bardziej globalnych problemów – od pandemii i terroryzmu ponadnarodowego po kryzysy środowiskowe i rosnące ubóstwo – przywódcy na całym świecie mocniej objęli władzę”.


18.10.2019 Symulacja Event 201.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów, Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health i Światowe Forum Ekonomiczne współorganizowały tzw. „Wydarzenie 201” (Event 201) w Nowym Jorku, w którym „decydenci, liderzy biznesu i urzędnicy zdrowia publicznego” pracowali razem nad symulowanym wybuchem koronawirusa.

Podczas spotkania symulowano serię dramatycznych zdarzeń opartych na wcześniej przygotowanych scenariuszach epidemii wywołanej przez nowego koronawirusa, który pojawia się w Ameryce Południowej. W ćwiczeniach symulacyjnych wzięło udział 15 liderów światowego biznesu, rządu i zdrowia publicznego. 

Wirus przenosi się ze zwierząt na ludzi, a w dalszym rozwoju jest przenoszony z człowieka na człowieka. Początkowo choroba (CAPS – nowy koronawirus) dotyczy mieszkańców biednych, przeludnionych dzielnic. Z upływem czasu przenosi się do bogatszych dzielnic, innych miast brazylijskich, a następnie drogą lotniczą do Portugalii, Stanów Zjednoczonych, Chin i wielu innych krajów. Chociaż na początku niektóre kraje są w stanie ten proces kontrolować, wirus nadal się rozprzestrzenia i ostatecznie żaden kraj nie jest w stanie zapanować nad epidemią. Nie ma możliwości, aby szczepionka była dostępna w pierwszym roku zachorowań. Istnieje fikcyjny lek przeciwwirusowy, który może nieco pomóc chorym, ale nie ogranicza znacząco rozprzestrzeniania się choroby. Ponieważ cała populacja ludzka jest podatna na infekcję, w pierwszych miesiącach pandemii skumulowana liczba zachorowań rośnie wykładniczo, podwajając się co tydzień. W miarę kumulowania się przypadków chorobowych i zgonów konsekwencje gospodarcze i społeczne stają się coraz poważniejsze. [6]

„W symulacji CAPS (nowy koronawirus) spowodował w ciągu 18 miesięcy śmierć 65 milionów ludzi.” Film z tego wydarzenia pokazuje jak fikcyjni prezenterzy telewizyjni z „GNN” dyskutują o tym, jak odporny na leczenie hipotetyczny wirus (pseudonim CAPS) sparaliżował handel i podróże, powodując upadek globalnej gospodarki. Remedium na te wydarzenia ma być globalizacja najróżniejszych części światowej gospodarki i polityki. [5]

[materiał wideo z tłumaczeniem w trakcie robienia]

Dodatek 1: W tym samym dniu rozpoczęły się Światowe Igrzyska Wojskowe w Wuhan w Chinach o czym szerzej napiszę w kolejnych aktualnościach.

Dodatek 2. Ćwiczenie z czerwca 2001 r., znane jako „Ciemna zima” (Dark Winter), przewidywało wiele aspektów rządowej reakcji na pandemię, które później pojawią się ponownie w symulacji „Event 201” z października ubiegłego roku (2019), która przewidywała globalną pandemię spowodowaną przez nowatorski koronawirus na kilka miesięcy przed wybuchem Covidem -19. Ponadto rząd USA przeprowadził własną wieloczęściową serię symulacji pandemicznych, zwaną „Szkarłatną Zaragą” (Crimson Contagion), która przewidywała również aspekty wybuchu Covid-19 i reakcji rządu. [6]

Po dalszym dochodzeniu kluczowi liderzy zarówno Eventu 201, jak i Crimson Contagion, nie tylko mają głębokie i długotrwałe powiązania z amerykańskim wywiadem i amerykańskim Departamentem Obrony, wszyscy byli wcześniej zaangażowani w to samo ćwiczenie z czerwca 2001 roku, Dark Winter. Niektóre z tych samych osób odegrałyby również rolę w „sabotowanym” dochodzeniu FBI w sprawie kolejnych ataków wąglika i zajmują się teraz głównymi aspektami reakcji rządu USA na kryzys Covid-19. Jedna z tych osób, Robert Kadlec, została ostatnio odpowiedzialna za cały wysiłek Covid-19 w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych (HHS), mimo że był ostatnio i bezpośrednio odpowiedzialny za działania, które niepotrzebnie zainfekowały Amerykanów Covidem -19. [więcej o tym w oddzielnym artykule lada dzień]

CDN

Ripsonar News

————————————————

  1. https://www.huffpost.com/entry/crimson-contagion-exercise-trump-administration-failures_n_5e744105c5b6eab7794560e6
  2. https://foreignpolicy.com/2020/03/25/coronavirus-worst-intelligence-failure-us-history-covid-19/
  3. https://www.strategic-culture.org/news/2020/04/02/another-expensive-war-another-intelligence-failure/
  4. https://www.globalresearch.ca/all-sectors-us-establishment-lock-step-deep-states-latest-bio-war/5702773
  5. http://www.prisonplanet.pl/polityka/trzy_miesiace_po_tym_jak,p1336514866
  6. https://gazeta-dla-lekarzy.com/index.php/wazniejsze-nowosci/882-symulacja-epidemii-koronawirusa-event-201-niepokojaco-podobna-do-rzeczywistosci
  7. https://www.thelastamericanvagabond.com/top-news/all-roads-lead-dark-winter/